Ogłoszenia duszpasterskie – Święto Chrztu Pańskiego

Ogłoszenia duszpasterskie - Święto Chrztu Pańskiego

W niedzielę (12.01.) – Święto Chrztu Pańskiego. Msze św. o 9.00 i 11.00 połączone z aspersją i odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu św.

W piątek (17.01.) o 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia oraz nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, za które można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.  Intencje można składać do skarbonki lub w zakrystii.
O 18.00 nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

W sobotę (18.01.) o 12.00 zbiórka dla Liturgicznej Służby Ołtarza na którą zapraszamy ministrantów i kandydatów na ministrantów.

W sobotę 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Życzliwymi bądźmy” (Dz 28,2), który potrwa do 25 stycznia.

W przyszłą niedzielę (19.01.) – kolekta remontowa przeznaczona na ogrzewanie i dalszą renowację naszego kalwaryjskiego kościoła. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” oraz obiecujemy wdzięczną modlitwę w naszym Sanktuarium i w naszym klasztorze.

W niedzielę 26 stycznia w czasie Mszy św. o 9.00 i 11.00 będziemy gościli, w naszym kalwaryjskim Sanktuarium, z kolędami zespól „Alle Band” działający przy Ośrodku Kultury w Janikowie. Serdecznie zapraszamy!

W naszej Parafii do czwartku potrwają duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Kolędę rozpoczynamy w soboty o 10.00, w niedziele o 14.00, w pozostałe dni tygodnia o 16.00.
W czwartek 16 stycznia kolęda dodatkowa dla tych, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub w biurze parafialnym.
Prosimy o Waszą obecność w domu, o wspólną modlitwę oraz o przygotowanie na stole krzyża, świec, wody święconej i Pisma św., a dzieci i młodzież szkolną również zeszytów z religii. Woda święcona znajduje się w zakrystii lub można poprosić kapłana o poświęcenie wody w domu. Ofiary składane w czasie kolędy będą przeznaczone na dalszą renowację naszego kalwaryjskiego kościoła oraz na potrzeby parafii, kalwarii i kalwaryjskiego klasztoru. Za każdą ofiarę złożoną w czasie kolędy wyrażamy z serca płynące: „Bóg zapłać”! Plan kolędy w gablotce i na stronie internetowej.

Zachęcamy dorosłych i młodzież do włączenia się w Żywy Różaniec w naszej Parafii. Odpowiednie deklaracje znajdują się na stoliku pod chórem. Więcej informacji na stronie internetowej. Deklaracje oddajemy w zakrystii lub w biurze parafialnym.

Można jeszcze składać Wypominki roczne za zmarłych, za których modlimy się w każdą niedzielę przed Mszą Św. o 9.00  oraz w I piątki miesiąca w czasie Mszy św. o 17.00.
W Biurze parafialnym można zamawiać i rezerwować Intencje Mszalne.

Pod chórem do nabycia czasopisma: Przewodnik Katolicki, Mały Gość Niedzielny. Opłaty za czasopisma składamy do skarbonki.

Wyrażamy wdzięczność za każdą Waszą modlitwę oraz za złożone dzisiaj ofiary.
Wdzięczni za otrzymany Sakrament Chrztu św., bądźmy dobrymi świadkami Jezusa w codziennym naszym życiu. Niech Dobry Bóg Wam i waszym Rodzinom obficie błogosławi, a Matka Boża Bolesna otacza swoją opieką.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii