Ogłoszenia duszpasterskie – VII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie - VII Niedziela Zwykła

W niedzielę (23.02.) – rozpoczyna się 53 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Osoby, które podejmą abstynencję od alkoholu w czasie W. Postu mogą wpisać się do „Księgi Trzeźwości”.

W niedzielę od 10.00 do 11.00, a także w poniedziałek i we wtorek (24 – 25.02.) od 16.00 – 17.00, adoracja Najświętszego Sakramentu z prośbą o dobre przeżycie Wielkiego Postu w naszej Parafii i Rodzinach w duchu modlitwy, pokuty i nawrócenia W czasie adoracji  okazja do Spowiedzi św.

Ze względu na Rekolekcje przed Nawiedzeniem Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej (12 – 15 listopada) nie będzie w tym roku Rekolekcji Wielkopostnych w naszej Parafii.

W  Środę Popielcową  (26.02.) – rozpoczynamy WIELKI POST, czas pokuty i nawrócenia, czas szczególnej modlitwy, chrześcijańskiej jałmużny i postu! „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” – to wezwanie Chrystusa skierowane do nas!

Msze św. z posypaniem głów popiołem o 10.00 i 17.00.  Okazja do Spowiedzi św. przed Mszą św.
W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli post od potraw mięsnych oraz spożywając trzy posiłki w ciągu dnia,  tylko jeden spożywamy do syta.

Na początku Wielkiego Postu zachęcamy do Spowiedzi św., do częstego udziału w Mszach św. i częstej Komunii św., do udziału w Drogach Krzyżowych i Gorzki Żalach oraz do podjęcia wielkopostnych postanowień i osobistego nawrócenia.

Najbliższy Piątek Wielkiego Postu (28.02.) jest Dniem Modlitwy i Pokuty za grzech wykorzystywania seksualnego osób małoletnich.

W piątki Wielkiego Postu w naszym kościele Droga Krzyżowa o 17.00. O 17.30 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia. Intencje można składać do skarbonki lub w zakrystii.

Drogi Krzyżowe na Kalwarii w piątki Wielkiego Postu o 9.00, 16.30 oraz o 19.00!! Rozpoczęcie przy kaplicy Piłata. Po Drogach Krzyżowych o 9.00 i 16.30 Msza św. w naszym kościele. Po Drodze Krzyżowej o 19.00 w naszym kościele Obrzęd Komunii św. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w Drogach Krzyżowych na Kalwarii.

W przyszłą niedzielę (01.03.) – o 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nich Msza św.

Od soboty 29 lutego 3 ministrantów z naszej Liturgicznej Służby Ołtarza weźmie udział w Barcinie w Dekanalnej Szkole Lektora. Spotkania odbędą się w cztery kolejne soboty. Prosimy o modlitwę w ich intencji.

Parafia kalwaryjska w Pakości wraz z Żywym Różańcem organizuje autokarową pielgrzymkę do Wejherowa w piątek 27 marca. Wyjazd o 7.00 z parkingu przy Wzgórzu Kalwaryjskim. Powrót ok. 23.00. W programie: zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych na duszy i na ciele oraz klasztornych podziemi, Różaniec, Msza św., Droga Krzyżowa na Kalwarii Wejherowskiej oraz obiad w klasztorze. Cena 90 zł. Zapisy w biurze parafialnym lub w zakrystii.        

Decyzją władz zakonnych naszej Prowincji zakonnej w pierwszym tygodniu marca nastąpią zmiany: o. Franciszek Chodkowski przechodzi do klasztoru św. Bonawentury w Pakości, a do Domu zakonnego na Wzgórzu kalwaryjskim przychodzi z Gdańska Nowego Portu o. Brunon Kasprowski. O. Franciszkowi dziękujemy za wszelkie prace w naszej Parafii, na Wzgórzu Kalwaryjskim i w Domu zakonnym. Zarówno o. Franciszkowi jak i o. Brunonowi życzmy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Bolesnej w codziennym życiu kapłańskim i zakonnym.  

Pod chórem do nabycia czasopisma: Przewodnik Katolicki, Różaniec, Mały Gość Niedzielny.

Wyrażamy wdzięczność za każdą Waszą modlitwę oraz za złożone dzisiaj ofiary.

Niech okres Wielkiego Postu będzie dla nas czasem nawrócenia, gorliwej modlitwy, jałmużny oraz czasem pokuty i umartwienia.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii