Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła

Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła

Z przykrością informujemy naszych Parafian i wszystkich związanych z kalwaryjskim Sanktuarium Ukrzyżowania w Pakości – Kalwarii, że do środy 28 października 2020r. o. Proboszcz będzie przebywał na dobrowolnej 10-dniowej  kwarantannie. Do dzisiaj sanepid nie wydał żadnej swojej decyzji.
W wyniku zaistniałej sytuacji w kalwaryjskim kościele nie będą sprawowane do środy (28.10.2020r.) Msze św. o 17.00. O. proboszcz każdego dnia odprawi zamówione intencje mszalne w kaplicy w kalwaryjskim klasztorze (bez udziału wiernych).
Nie będzie także wspólnego odmawiania Różańca świętego o 16.30.
Biuro parafialne będzie nieczynne. Prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 52 351 81 38.
Bardzo prosimy o szczególną modlitwę w intencji o. Brunona, który jest nadal hospitalizowany i jego stan cały czas jest bardzo poważny.
Pamiętamy o Was w modlitwie i o modlitwę także bardzo prosimy.

W związku ze stanem epidemii w Polsce, stosując się do rozporządzeń organów państwowych w wyniku ograniczeń wynikających z „czerwonej strefy” w jakiej znalazła się cala Polska, podczas Mszy św. i nabożeństw wewnątrz naszego kościoła mogą przebywać, maksymalnie 22 osoby (1 osoba na 7m2). W pierwszej kolejności osoby związane z intencją. Należy mieć zakryte usta i nos. Dziękujemy za dostosowanie się do tego rozporządzenia!

Przypominamy, że Arcybiskup Gnieźnieński Wojciech Polak wydał w Archidiecezji Gnieźnieńskiej dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta aż do odwołania! Pozostających w domach prosi o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji Mszy św. i nabożeństw w środkach społecznego przekazu (telewizja, radio, internet).                     

W niedzielę (25.10.)
– uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła.

W środę (28.10.) – święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.   

W piątek (30.10.) o 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Intencje można składać w zakrystii lub do skarbonki pod chórem.

Do soboty (31.10.) –  o 16.30 nabożeństwa różańcowe.
W sobotę o 17.00 Msza św. z uroczystości Wszystkich Świętych.

W przyszłą niedzielę (01.11.) – Uroczystość Wszystkich Świętych.
Msze św. o 9.00 i 11.00.
Ze względu na pandemię Covid-19 nie będzie na cmentarzu parafialnym w Pakości  o 13.00 Mszy św. i procesji z modlitwami za zmarłych.

W poniedziałek (02.11.) – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – „Dzień Zaduszny”.
Msze św. o  10.00 i 17.00. Nie będzie po Mszy św. procesji z modlitwami za zmarłych na nasz kalwaryjski cmentarz. 

Miesiąc listopad jest szczególnym czasem modlitwy za naszych zmarłych, którzy tej naszej modlitewnej pomocy bardzo potrzebują! Duszom w czyśćcu ciepiącym pomagamy przez modlitwę w wypominkach, przez odpusty za nich ofiarowane oraz przez zamawianie Mszy św.
W związku z sytuacją epidemiczną odpust zupełny za zmarłych można zyskać przez cały miesiąc listopad 2020r.: za pobożne nawiedzenie cmentarza oraz modlitwę za zmarłych. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można zyskać pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej i brak przywiązania do grzechu po Spowiedzi św., przyjęcie Komunii św., w najbliższym możliwym czasie, odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz modlitwy na intencje Ojca Świętego).

Wypominki jednorazowe za zmarłych można zamawiać w zakrystii lub w Biurze parafialnym. Za zmarłych z tych wypominek modlimy się od 2 – 8 listopada w tygodniu na nabożeństwo o 16.30, na Mszy św. o 17.00; w niedzielę na nabożeństwie o 8.30 i na Mszy św. o 9.00.
Roczne Wypominki za zmarłych będziemy przyjmować od 10 listopada, podobnie jak intencje mszalne na 2021r. Za zmarłych polecanych w Wypominkach rocznych modlimy się przez cały rok w każdą niedzielę przed Mszą Św. o 9.00  oraz w I piątki miesiąca w czasie Mszy św. o 17.00.

Wyrażamy wdzięczność za każde Wasze duchowe i materialne wsparcie.
Niech Dobry i Miłosierny Bóg Wam i waszym Rodzinom obficie błogosławi, a Matka Bolesna otacza swoją opieką.          

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii