Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (01.01.2021)

Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi  (01.01.2021)

W czwartek (31.12.2020) – o 17.00 Msza Święta i nabożeństwo na zakończenie Roku 2020r., za które można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zapraszamy na tę wspólną dziękczynną modlitwę.        

W tym tygodniu przypadają Dni Odnowy Wewnętrznej.  
W kolejnym Roku duszpasterskim poświęconym Sakramentowi Eucharystii zachęcamy do częstego udziału w Mszach Świętych w niedziele i w tygodniu, do comiesięcznej Spowiedzi św. i częstej Komunii św., także w Pierwsze Piątki Miesiąca.           

W pierwszy piątek (01.01.2021) – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
Msze Święte o 9.00 11.00. i 17.00
. O 9.00 Msza Święta o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Bolesnej dla naszej Parafii i Klasztoru w Nowym Roku 2021. O 11.00 Msza Święta w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia oraz za zmarłych polecanych w rocznych wypominkach.

W tym dniu udział we Mszy Świętej jest obowiązkowy jak w każdą niedzielę.

W pierwszą sobotę (02.01.) – przygotowujemy się przez Nowennę do Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, które zaplanowane jest w naszej Parafii w dniach 12 – 13 października 2021r. O 17.00 Msza Święta za żyjących i zmarłych członków Żywego Różańca i Różaniec święty wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.
W styczniu Żywy Różaniec w naszej Parafii modli się według Zestawu nr 10. Zachęcamy do włączenia się w Żywy Różaniec w naszej Parafii. Deklaracje na stoliku pod chórem.

Można jeszcze składać Wypominki roczne za zmarłych na 2021r, za których modlimy się w każdą niedzielę o 8.40  oraz w Pierwsze Piątki Miesiąca na Mszy Świętej o 17.00.

Spotkania kolędowe w naszej Parafii w 2021r.
W związku z zarządzeniem Metropolity Gnieźnieńskiego Ks. Arcybiskupa Wojciecha Polaka, Prymasa Polski, spotkania kolędowe w naszej Parafii odbędą w zmienionej formie i rozpoczną się  w sobotę 2 stycznia 2021r.                                                                                                         
Zapraszamy przedstawicieli Rodzin z danej ulicy, według podanego planu, na wspólną modlitwę do kościoła, od poniedziałku do piątku na Msze Święte „kolędowe” o 10.00 lub 17.00, a w soboty na Msze Święte „kolędowe” tylko o 10.00 (w soboty o 17.00 Msza Święta z niedzielnego formularza dla wszystkich). Tych którzy dysponują wolniejszym czasem przed południem, zachęcamy do udziału w Mszach Świętych „kolędowych” o 10.00.
Po Mszy Świętej zawierzymy Świętej Rodzinie, Rodziny naszej Parafii  i mieszkańców z danej ulicy. Następnie przedstawiciel Rodziny otrzyma buteleczkę z wodą święconą, obrazek z modlitwą kolędową do odmówienia w domu oraz nasz parafialny folder na 2021r. Będzie można je także zanieść ludziom chorym i starszym w naszej Parafii.
Złożona z tej okazji ofiara kolędowa będzie przeznaczona na dalszą renowację naszego kalwaryjskiego kościoła oraz na potrzeby naszej parafii, kalwarii i kalwaryjskiego klasztoru. Za każdą złożoną na ten cel ofiarę wyrażamy z serca płynące: „Bóg zapłać”!
Plan spotykań kolędowych w kościele na Mszach Świętych jest podany w gablotce i na naszej stronie internetowej.

Wyrażamy wdzięczność za każde Wasze duchowe i materialne wsparcie.

Na Nowy Rok 2021 naszym Parafianom, Sympatykom i Dobrodziejom życzymy każdego dnia obfitego, w potrzebne łaski, błogosławieństwa Miłosiernego Boga, nieustannej opieki Matki Bożej Bolesnej oraz wiary, nadziei oraz miłości która wszystko przetrzyma i nigdy nie ustaje. Niech Wasze Rodziny budowane na częstej Eucharystii będą silne Bogiem i Miłością! Niech Jezus Ukrzyżowany i Zmartwychwstały będzie dla Was Drogą, Prawdą i Życiem! Niech Duch Święty obdarza Was Światłem i Mocą.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii