Ogłoszenia parafialne – XV Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne - XV Niedziela Zwykła

16.07 – 23.07.2017r.
Dzisiaj (16.07.)
– Odpust w Parafii św. Bonawentury w Pakości. Suma Odpustowa o 12.30.

We wtorek (18.07.) – imieniny zakonne obchodzi o. Szymon. Msza św. w Jego intencji o 17.00 w czasie, której w sposób szczególny pragniemy modlić się o Jego powrót do zdrowia i potrzebne na co dzień łaski.  Serdecznie zapraszamy!

W każdy piątek (21.07.) o 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do składania intencji za zmarłych oraz za swoje rodziny. Po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i uczczenie Relikwii Krzyża Świętego.          

W sobotę (22.07.) – święto św. Marii Magdaleny.   

W ciągu tygodnia zapraszamy na nabożeństwa  po Mszy św. o 17.00:    
– we wtorki litania ku czci św. Antoniego i uczczenie Relikwii

– w czwartki litania ku czci św. Franciszka z Asyżu i uczczenie Relikwii

Franciszkanie z Pakości organizują dwie jednodniowe pielgrzymki autokarowe:   
– w niedzielę 20 sierpnia do Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej Królowej Rodzin w Toruniu, z okazji 2 Rocznicy Koronacji Obrazu. W programie także zwiedzanie Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu Koszt 60 zł. wraz z obiadem
– w niedzielę 10 września do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie, z okazji 140 Rocznicy Objawień Matki Bożej. Koszt 90 zł. wraz z obiadem.
Zapisy w kancelarii parafialnej św. Bonawentury. Serdecznie zachęcamy do udziału.

Kuria naszej Prowincji Zakonnej pw. św. Franciszka z Asyżu z siedzibą w Poznaniu przyjmuje kandydatów do Zakonu: na kapłanów po maturze oraz na braci zakonnych przynajmniej po szkole zawodowej. Więcej informacji u braci kleryków, w naszym klasztorze oraz na stronie internetowej www.franciszkanie.net

Zapraszamy do udziału w 35 franciszkańskiej pieszej pielgrzymce z Brodnicy na Jasną Górę od 3 do 12 sierpnia. Zapisy 2 sierpnia w klasztorze brodnickim. Koszt 100 zł. Więcej informacji na stronie: www.pielgrzymka.franciszkanie.net

Informujemy, że poświęcenie pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców, odbędzie się na naszej Kalwarii w niedzielę 30 lipca. Już dzisiaj bardzo serdecznie zapraszamy kierowców do wspólnej modlitwy.

Pod chórem do nabycia „Przewodnik Katolicki” oraz „Ola i Jaś”. Bóg zapłać za ofiarę złożoną z tej okazji do skarbonki. 

Wyrażamy wdzięczność za złożone dzisiaj ofiary w ramach kolekty remontowej.

Niech Dobry Bóg Wam wszystkim, także przebywającym na wakacjach i urlopach, obficie błogosławi, a Matka Najświętsza niech otacza swoją przemożną opieką.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii