Ogłoszenia parafialne – XVI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne - XVI Niedziela Zwykła

23.07 – 30.07.2017r.
W poniedziałek (24.07.)
 wspomnienie św. Kingi, dziewicy.       

We wtorek (25.07.) – święto św. Jakuba, Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa.     

W środę (26.07.)  wspomnienie Świętych Rodziców NMP Joachima i Anny.

W każdy piątek (28.07.) – o 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do składania intencji za zmarłych oraz za swoje rodziny. Po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i uczczenie Relikwii Krzyża św.

W przyszłą niedzielę (30.07.) – ze względu na przydające we wtorek 25 lipca wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców i wszystkich podróżujących, po Mszach Świętych o 9.00 i 11.00 uroczyste poświęcenie wszelkich pojazdów mechanicznych: samochodów, motorów, skuterów, rowerów, quadów. Poświęcenie także w sobotę po Mszy św. o 17.00 Tradycyjnie każdy kierowca otrzyma drobny upominek.

W ciągu tygodnia zapraszamy na nabożeństwa  po Mszy św. o 17.00
– we wtorki litania ku czci św. Antoniego i uczczenie Relikwii

– w czwartki litania ku czci św. Franciszka z Asyżu i uczczenie Relikwii

Franciszkanie z Pakości organizują dwie jednodniowe pielgrzymki autokarowe:  
– w niedzielę 20 sierpnia do Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej Królowej Rodzin w Toruniu, z okazji 2 Rocznicy Koronacji Obrazu. W programie także zwiedzanie Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu Koszt 60 zł. wraz z obiadem.
– w niedzielę 10 września do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie, z okazji 140 Rocznicy Objawień Matki Bożej. Koszt 90 zł. wraz z obiadem.
Zapisy w kancelarii parafialnej św. Bonawentury. Serdecznie zachęcamy do udziału.

Kuria naszej Prowincji Zakonnej pw. św. Franciszka z Asyżu z siedzibą w Poznaniu przyjmuje kandydatów do Zakonu: na kapłanów po maturze oraz na braci zakonnych przynajmniej po szkole zawodowej. Więcej informacji u braci kleryków, w naszym klasztorze oraz na stronie internetowej www.franciszkanie.net

Zapraszamy do udziału w 35 franciszkańskiej pieszej pielgrzymce z Brodnicy na Jasną Górę od 3 do 12 sierpnia. Zapisy 2 sierpnia w klasztorze brodnickim. Koszt 100 zł. Więcej informacji na stronie: www.pielgrzymka.franciszkanie.net

Pod chórem do nabycia „Przewodnik Katolicki”. Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną z tej okazji do skarbonki.     

Wyrażamy wdzięczność za wspólną modlitwę oraz za złożone ofiary.

Niech Dobry Bóg wszystkim, także przebywającym na wakacjach i urlopach, obficie błogosławi, a Matka Najświętsza niech otacza swoją przemożną opieką.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii