Ogłoszenia parafialne – XVII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne - XVII Niedziela Zwykła

30.07 – 06.08.2017r.
Dzisiaj (30.07.)
  – po Mszach św. o 9.00 i 11.00 uroczyste poświęcenie wszelkich pojazdów mechanicznych. Tradycyjnie każdy kierowca otrzyma drobny upominek.

W miesiącu sierpniu zachęcamy do abstynencji od napojów alkoholowych. Na bocznym ołtarzu wyłożona jest „Księga Abstynencji” do której mogą wpisać się osoby podejmujące abstynencję od napojów alkoholowych w sierpniu oraz osoby nie pijące alkoholu.    

W środę (02.08.)  święto NMP Anielskiej z Porcjunkuli.  W tym dniu w naszym kościele można zyskać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami: Spowiedź św., Komunia św., brak przywiązania nawet do grzechu powszedniego oraz odmówienie modlitw Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz modlitwę według intencji Ojca Świętego.
Msza św. o 17.00. Od 16.30 Spowiedź św.  
W środę przed południem  odwiedziny Chorych z Komunią św.

W tym tygodniu przypadają Comiesięczne Dni Odnowy Wewnętrznej
Zachęcamy do comiesięcznej Spowiedzi św. i do Komunii św. pierwszopiątkowej.    

W pierwszy czwartek (03.08.) – o 17.00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz za ministrantów i ich Rodziny. Od 19.00 – 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu („Godzina Święta”) z okazją do Spowiedzi św.  Na tę adorację zapraszamy także młodzież.

W pierwszy piątek (04.08.)
–  wspomnienie św. Marii Vianneya, patrona proboszczów.
O 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia oraz za zmarłych polecanych w rocznych wypominkach. Od 16.30 Spowiedź św.


W pierwszą sobotę (05.08.)
   – o
16.30 spotkanie dla Żywego Różańca. O 17.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca. Po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
Zachęcamy mężczyzn, kobiety, a także młodzież do wstępowania do Żywego Różańca, do Róży pw. Matki Bożej Fatimskiej. Odpowiednie deklaracje znajdują się na stoliku pod chórem. Deklaracje oddajemy w zakrystii lub w biurze parafialnym.
W sierpniu Żywy Różaniec w naszej Parafii modli się według „Zestawu nr 9”.

W przyszłą niedzielę (06.08.) – święto Przemienia Pańskiego.

Franciszkanie z Pakości organizują dwie jednodniowe pielgrzymki autokarowe:  
– w niedzielę 20 sierpnia do Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej Królowej Rodzin w Toruniu, z okazji 2 Rocznicy Koronacji Obrazu. Koszt 60 zł. z wyżywieniem.
– w niedzielę 10 września do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie, z okazji 140 Rocznicy   Objawień Matki Bożej. Koszt 90 zł. z wyżywieniem.
Zapisy w kancelarii parafialnej św. Bonawentury. Serdecznie zachęcamy do udziału.

Pod chórem do nabycia „Przewodnik Katolicki”, za który ofiary składamy do skarbonki.

Wyrażamy wdzięczność za wspólną modlitwę oraz za każde Wasze modlitewne i materialne wsparcie.

Niech Dobry i Miłosierny Bóg Wam i waszym Rodzinom obficie błogosławi.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii