Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Bożego Narodzenia

Ogłoszenia Duszpasterskie - Uroczystość Bożego Narodzenia

25.12 – 31.12.2017
Dzisiaj (25.12.) – Uroczystość Bożego Narodzenia. O 24.00 uroczysta Pasterka w intencji Parafian i Dobrodziejów, na którą bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy! Kolekta z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
Pozostałe Msze św.  o 9.00 i 11.00.

We wtorek (26.12.) – II Dzień Świąt Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana.  
Msze św. o 9.00 i 11.00. Kolekta jest przeznaczona na Katolickie Wyższe Uczelnie w Polsce.

W środę (27.12.) – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy św. o 17.00 tradycyjne poświęcenie wina, które ma chronić przed chorobami ciała i duszy.

W czwartek (28.12.) – święto Świętych Młodzianków, męczenników. W tym dniu w sposób szczególny modlimy się o poszanowanie życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

W piątek (29.12.)o  17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia oraz nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, za które można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Intencje można składać do skarbonki pod chórem lub w zakrystii.

W przyszłą niedzielę (31.12.) – święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
Msze św. o 9.00 i 11.00. W czasie Mszy św. odnowienie Ślubów Małżeńskich, a po Mszy św. błogosławieństwo Rodzin. Serdecznie zapraszamy.
Po Mszy św. o 11.00 nabożeństwo na zakończenie Roku 2017r., za które można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Duszpasterskie odwiedziny kolędowe w naszej Parafii rozpoczynamy w  czwartek 28 grudnia. Kolędę rozpoczynamy w soboty o 10.00, w niedziele o 14.00, w pozostałe dni tygodnia o 16.00.
Prosimy o obecność w domu, o wspólną modlitwę oraz o przygotowanie na stole krzyża, świec, wody święconej i Pisma św., a dzieci i młodzież szkolną również zeszytów z religii.
Woda święcona znajduje się w zakrystii lub można poprosić kapłana o poświęcenie wody w domu.
Ofiary składane w czasie kolędy będą przeznaczone na dalszą renowację naszego kalwaryjskiego kościoła (odwodnienie, elektryka, malowanie) oraz na przygotowanie salki parafialnej w naszych gospodarczych zabudowaniach. Liczymy na ofiarność naszych Parafian oraz za każdą ofiarę złożoną na ten cel wyrażamy z serca płynące: „Bóg zapłać”!
Plan kolędy jest podany w gablotce i na naszej stronie internetowej.

W Biurze parafialnym można zamawiać i rezerwować intencje mszalne na 2018r.
Można jeszcze zamawiać wypominki roczne za zmarłych na 2018r.  

Wyrażamy wdzięczność za każdą Waszą modlitwę oraz za złożone dzisiaj ofiary.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam i waszym Rodzinom umocnienia wiary w Boga i miłości do siebie oraz jak najwięcej łask od Bożego Dzieciątka.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii