Ogłoszenia duszpasterskie – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

Ogłoszenia duszpasterskie - Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

31.12.2017 – 07.01.2018r.
Dzisiaj (31.12.) – święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Msze św. o 9.00 i 11.00.
W czasie Mszy św. odnowienie Ślubów Małżeńskich, a po Mszy św. błogosławieństwo Rodzin. Serdecznie zapraszamy. Do nabycia obrazy MB Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin z Sanktuarium w Toruniu na Podgórzu. Zachęcamy do modlitwy za Małżeństwa i Rodziny.

Po Mszy św. o 11.00 nabożeństwo na zakończenie Roku 2017r., za które można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W poniedziałek  (01.01.) – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i rozpoczęcie Nowego Roku 2018r. Msze św. o 9.00 i 11.00. O 9.00 Msza św. w intencji naszej Parafii i Klasztoru o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Bolesnej w Nowym Roku 2018r.

W pierwszą środę (03.01.) – wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.
Przed południem odwiedziny Chorych z Komunią św.

W tym tygodniu przypadają Comiesięczne Dni Odnowy Wewnętrznej. Zachęcamy do co miesięcznej Spowiedzi św. i Komunii św. pierwszopiątkowej. Spowiedź św. w te dni od 16.30.

W pierwszy czwartek (04.01.) – o 17.00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz za ministrantów i ich Rodziny. Komunia św. udzielana jest pod dwoma postaciami.
Od 19.00 – 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu („Godzina Święta”) z okazją do Spowiedzi św.

W pierwszy piątek (05.01.) – o 17.00 Msza św. i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W pierwszą sobotę  (06.01.) – uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli).  
Msze św. o 9.00 i 11.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy, kadzidła i mirry.
W czasie Mszy św. o 11.00 poświęcenie modlitewników dzieciom klas III przygotowującym się do Pierwszej Komunii św. w naszej Parafii. Dzieci zapraszamy wraz z rodzicami.
O 8.30 Różaniec św. wynagradzających Niepokalanemu Sercu Maryi. O 9.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca. Po Mszy św. 15-to minutowe rozważanie tajemnic różańcowych w ramach nabożeństwa Pierwszych Sobót Miesiąca Serdecznie czcicieli Matki Bożej zapraszamy!
W styczniu Żywy Różaniec modli się według Zestawu nr 14.

W przyszłą niedzielę (07.01.) – Święto Chrztu Pańskiego. Msze św. o 9.00 i 11.00 połączone z aspersją i odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu św.

Można jeszcze składać Wypominki roczne za zmarłych, za których modlimy się w każdą niedzielę przed Mszą Św. o 9.00  oraz w Pierwsze Piątki Miesiąca w czasie Mszy św. o 17.00.

W piątek 5 stycznia o 19.00 w kościele pw. św. Bonawentury w Pakości koncert kolęd w wykonaniu ELENI, na który zapraszają Ośrodek Kultury i Turystyki oraz Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości. Wstęp wolny.

Trwają w naszej Parafii Duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Kolędę rozpoczynamy w soboty o 10.00, w niedziele o 14.00, w pozostałe dni tygodnia o 16.00.
Prosimy o obecność w domu, o wspólną modlitwę oraz o przygotowanie na stole krzyża, świec, wody święconej i Pisma św., a dzieci i młodzież szkolną również zeszytów z religii.
Woda święcona znajduje się w zakrystii lub można poprosić kapłana o poświęcenie wody w domu.
Ofiary składane w czasie kolędy będą przeznaczone na dalszą renowację naszego kalwaryjskiego kościoła (odwodnienie, elektryka, malowanie) oraz na przygotowanie salki parafialnej w naszych gospodarczych zabudowaniach. Liczymy na ofiarność naszych Parafian oraz za każdą ofiarę złożoną na ten cel wyrażamy z serca płynące: „Bóg zapłać”!
Plan kolędy jest podany w gablotce i na naszej stronie internetowej.

W Biurze parafialnym można zamawiać i rezerwować intencje mszalne na 2018r.     

Pod chórem do nabycia czasopisma: „Przewodnik Katolicki” oraz „Ola i Jaś”.

Wyrażamy wdzięczność za każdą Waszą modlitwę oraz za złożone dzisiaj ofiary.
Niech błogosławieństwo Miłosiernego Boga i nieustanna opieka Matki Bożej Bolesnej umacniają Waszą miłość w małżeństwach i w rodzinach.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii