Ogłoszenia duszpasterskie – XXIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie - XXIII Niedziela Zwykła

W niedzielę (08.09.) – kolekta remontowa na renowację ołtarza polowego za kościołem oraz prezbiterium w naszym kościele. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać” oraz zapewniamy o wdzięcznej modlitwie w naszym klasztorze i kościele.

Po Mszy św. rodziców ministrantów zapraszamy na spotkanie do salki franciszkańskiej.

W niedzielę w od 15.00 – 18.00 można zwiedzać nowo otwarte Przedszkole Miejskie w Pakości.

W czwartek (12.09.) – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.

W piątek (13.09.) – o 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem, za które można zyskać odpustu zupełny oraz uczczenie Relikwii Krzyża Świętego. Intencje można składać w zakrystii lub do skarbonki pod chórem. Można je także wpisywać do „Księgi Próśb i Podziękowań”.

W piątek z  okazji „Dnia Fatimskiego” Procesja Różańcowa ze świecami z kościoła św. Bonawentury na Wzgórze Kalwaryjskie po Mszy św. o 18.00. Wszystkich czcicieli Matki Bożej bardzo serdecznie zapraszamy!

W sobotę i w niedzielę (14 – 15.09) – w naszej Parafii Uroczystości Odpustowe ku czci Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Matki Bożej Bolesnej.     

W sobotę (14.09.) – uroczystość ku czci Pana Jezusa Ukrzyżowanego. Przy ołtarzu polowym o 16.30 Różaniec św. O 17.00 Suma Odpustowa w intencji Parafian i Dobrodziejów oraz uczczenie Relikwii Krzyża Świętego.

W niedzielę (15.09.) – uroczystość ku czci Matki Bożej Bolesnej. Suma Odpustowa o 9.00 w intencji Parafian i Dobrodziejów oraz w intencji Róży Różańcowej MB Bolesnej w naszej Parafii. Po Sumie Odpustowej nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej.

Parafialnym Uroczystościom Odpustowym będzie przewodniczył franciszkanin o. Izydor Schmitchen z Torunia.    
W tych dniach w naszym kościele można zyskać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami. Okazja do Spowiedzi św. od 16.30. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do licznego udziału w naszych parafialnych uroczystościach.

W przyszłą niedzielę (15.09.) nie będzie w naszym kościele Mszy św. o 11.00 !!

W soboty o 12.00 zbiórki dla ministrantów i kandydatów na ministrantów.

W sobotę i w niedzielę 14 – 15 września  – na Kalwarii Pakoskiej Odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego oraz wspólna modlitwa w ramach akcji „Polska pod Krzyżem”.

W sobotę (14.09.) – o 19.15 Droga Krzyżowa na dróżkach kalwaryjskich (rozpoczęcie przy kaplicy Piłata). O 20.30 na Wzgórzu Kalwaryjskim przy ołtarzu polowym adoracja Najświętszego Sakramentu i Relikwii Krzyża świętego. O 21.00 Apel Jasnogórski.

W niedzielę (15.09.) – na Wzgórzu Kalwaryjskim o 11.30 nabożeństwo przy Relikwiach Krzyża Świętego. O 12.00 Suma Odpustowa pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Zbigniewa Zielińskiego z Gdańska i uczczenie Relikwii Krzyża Świętego. Po Sumie Odpustowej tradycyjna Biesiada Franciszkańska, połączona z koncertem zespołu Metrum Reni & Marco.     
Do udziału w kalwaryjskich uroczystościach wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.

Prosimy o codzienną,  gorliwą modlitwę w intencji Odnowienia Misji Świętych w naszej Parafii w dniach od 28 września do 2 października.

Parafialny Caritas w Pakości przyjmuje nowe zgłoszenia do Programu Dystrybucji Żywności na lata 2019/2020. Wnioski wypełnione przez Ośrodek Pomocy Społecznej można składać w Biurze parafialnym w Parafii św. Bonawentury.

Pod chórem do nabycia czasopisma: „Przewodnik Katolicki”, „Ola i Jaś”.

Wyrażamy wdzięczność za wspólną modlitwę oraz za złożone ofiary w ramach kolekty remontowej. Niech Dobry i Miłosierny Bóg Wam i waszym Rodzinom obficie błogosławi, a Matka Boża Bolesna otacza swoją przemożną opieką.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii.