Koncert zespołu Metrum Reni i Marco w Pakości

Koncert zespołu Metrum Reni i Marco w Pakości

W niedzielę 15 września na Kalwaryjskim Wzgórzu w Pakości k. Inowrocławia (ul. Barcińska 60) o godz. 14.00 rozpocznie się Biesiada Franciszkańska, a w niej koncert zespołu „Metrum” Reni i Marco ze Śląska. Serdecznie wszystkich zapraszamy!!

Zespół  METRUM  Reni & Marco występuje od 1998 roku w składzie Teresa Dzięcioł – vocal i Marek Halup – vocal i gitara. Każde z nich ma profesjonalne przygotowanie muzyczne, warto wspomnieć, że Teresa uczyła się w średniej szkole muzycznej w klasie śpiewu solowego w Katowicach, po niedługim czasie została przyjęta jako wokalistka do Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. W późniejszym czasie śpiewała w Niemczech na imprezach galowych. Marek przez długi czas grał na instrumentach klawiszowych, akordeonie i gitarze w międzynarodowym Big-Bandzie w Niemczech. Przypadkowe spotkanie i próby podjęcia wspólnych działań zaowocowało nagraniem ich pierwszej kasety pt. „Światowe Przeboje”. Zespół często gości za granicą, śpiewając międzynarodowe standardy i to w 5 językach.

METRUM wykonuje muzykę popularną, prezentując najwyższy poziom warsztatowy. Ich własne kompozycje zawsze są znakomicie zaaranżowane. Wielką popularność zdobyły piosenki „Cukiernik”, jak również „Lady Anita”-  zaśpiewane w śląskiej gwarze i zabarwione szczyptą regionalnego humoru – które to podbiły serca wielu Ślązaków. Długo gościły m. in. na Śląskiej Liście Przebojów TVP 3.

Autorką tekstów piosenek – jest Teresa, a kompozycjami i aranżacjami zajmuje się Marek. Dbałość o każdy muzyczny detal, jak i pomysłowe aranżacje i świetne teksty zostały zauważone na drugiej płycie zespołu, pt. „Miłość… to nie puste słowa”, nad którą  patronat objęło Radio Piekary.

Pod koniec września 2008r. zespół obchodził jubileusz 10-cio lecia istnienia i z tej właśnie okazji ukazał się ich kolejny 3-ci krążek pt. ”The  Best”. Znajdują się na nim m.in. takie szlagiery jak: „Cukiernik”, „Mama”, „Gdy miałaś 17-ście lat”, a patronat medialny roztoczyło: TVS Silesia, Radio Silesia, Śląski Koncert Życzeń, Śląska Lista Szlagierów, Radio Piekary, Radio Vanessa.

 

We wrześniu 2013r. odbył się Koncert Jubileuszowy z okazji 15–lecia działalności artystycznej zespołu, oraz premiera ich najnowszej płyty zatytułowana – „Amorek robi to co chce”. Materiał w całości emitowany był na antenie Telewizji TVS.

W listopadzie 2016 r ukazał się najnowszy 6 – ty krążek – pt. „Nasza Melodia”, do którego teledysk prezentowany jest w Telewizji TVS.

4 grudnia 2018 roku zespół obchodził Jubileusz 20-lecia pracy artystycznej z tej okazji odbył się koncert w SCK w Siemianowicach Śląskich, koncert w całości był emitowany na antenie Telewizji TVS – z tej okazji wydany został album CD – „Najpiękniejsze Melodie”