Ogłoszenia duszpasterskie – XXIV Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie - XXIV Niedziela Zwykła

W niedzielę (15.09.) – w naszej Parafii Odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej.
O 8.30
Różaniec św.
O 9.00 Suma Odpustowa w intencji Parafian i Dobrodziejów oraz w intencji Róży Różańcowej MB Bolesnej w naszej Parafii.
Po Sumie Odpustowej nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej.
Parafialnym uroczystościom odpustowym przewodniczy franciszkanin
o. Izydor Schmitchen z Torunia.
W tym dniu w naszym kościele można zyskać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami. Okazja do Spowiedzi św. od 8.30.
Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w naszych parafialnych uroczystościach.

W niedzielę na Wzgórzu Kalwaryjskim o 11.30 nabożeństwo przy Relikwiach Krzyża Świętego.
O 12.00 Suma Odpustowa pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Zbigniewa Zielińskiego z Gdańska i uczczenie Relikwii Krzyża Świętego.
Po Sumie Odpustowej tradycyjna Biesiada Franciszkańska, połączona z koncertem zespołu Metrum Reni & Marco.    
Do udziału w kalwaryjskich uroczystościach wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.

We wtorek (17.09.) – święto Stygmatów św. Franciszka z Asyżu. W tym dniu imieniny zakonne obchodzi o. Robert – proboszcz kalwaryjskiej Parafii. Msza św. w Jego intencji o 17.00.

W środę (18.09.) – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski oraz patrona dzieci i młodzieży. Na Mszę św. o 17.00 zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami.
O 17.30 spotkanie dla rodziców dzieci klas III przed Pierwszą Komunią św. w naszej Parafii. Rodziców zapraszamy na Mszę św. o 17.00.

W piątek  (20.09.) – o 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem, za które można zyskać odpustu zupełny oraz uczczenie Relikwii Krzyża Świętego. Intencje można składać w zakrystii lub do skarbonki pod chórem. Można je także wpisywać do „Księgi Próśb i Podziękowań”.
O 18.00 spotkanie dla rodziców uczniów klas VIII przed Bierzmowaniem z naszej Parafii. Rodziców zapraszamy na Mszę św. o 17.00.

W  sobotę (21.09.) – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. 
O 12.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza.

W przyszłą niedzielę (22.09.) – po Mszy św. o 9.00 spotkanie dla młodzieży klas VIII przygotowujących się w naszej Parafii do Bierzmowania.
Po Mszy św. o 11.00 spotkanie dla dzieci klas III przed Pierwszą Komunią św.

Od  soboty 28 września do środy 2 października w naszej Parafii Odnowienie Misji Świętych. Prosimy o codzienną modlitwę w intencji oraz o zaplanowanie swojego udziału. Program podamy w przyszłą niedzielę.

Pod chórem do nabycia czasopisma: Przewodnik Katolicki, Ola i Jaś.

Dziękujemy tym, którzy pomogli w przygotowaniu uroczystości odpustowych w naszej Parafii oraz wzięli w nich udział.  Dziękujemy za każde wasze duchowe i materialne wsparcie.

Wyrażamy wdzięczność za odrestaurowanie ołtarza polowego i kapliczki św. Józefa za naszym kościołem Ukrzyżowania: Fundacji Kalwaria Pakoska i wszystkim wykonawcom tych prac oraz Parafianom i Dobrodziejom wspierających te prace modlitwą i ofiarnością. 

Niech Krzyż Jezusa Chrystusa będzie dla nas, dla naszych Rodzin i Parafii, źródłem wiary, miłości i nadziei, a Matka Boża Bolesna niech nadal otacza nas swoją codzienną modlitwą i opieką.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii