Ogłoszenia duszpasterskie – XXVII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie - XXVII Niedziela Zwykła

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej modlitwy na nabożeństwach różańcowych: w tygodniu o 16.30, w niedziele o 8.15 i 10.30. Papież Franciszek ogłaszając tegoroczny październik Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym, prosi o gorliwą, codzienną modlitwę różańcową w intencji misji.

W poniedziałek (07.10.) – o 17.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca z okazji wspomnienia NMP Różańcowej – patronalnego święta Żywego Różańca.
Zachęcamy Was bardzo do włączenia się w Żywy Różaniec w naszej Parafii. Wypełnione deklaracje oddajemy w zakrystii lub w biurze parafialnym.

W piątek (11.10.) – o 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia, Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz uczczenie Relikwii Krzyża Świętego.
Zachęcamy do składania intencji zarówno za żyjących, jak i za zmarłych.  Intencje można składać w zakrystii lub do skarbonki pod chórem.

W  sobotę (12.10.) – o 12.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów na ministrantów.

W przyszła niedzielę (13.10.) – przypada XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańmy, chodźmy”. Z tej okazji zbiórka do puszek na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży
z niezamożnych rodzin w ramach „Dzieła Nowego Tysiąclecia”.

W przyszłą niedzielę z okazji „Dnia Fatimskiego” ostatnia w tym roku Procesja Różańcowa ze świecami z kościoła św. Bonawentury na Wzgórze Kalwaryjskie po Mszy św. o 18.00. Wszystkich czcicieli Matki Bożej bardzo serdecznie zapraszamy!

W przyszłą niedzielę kolekta remontowa na zakończoną renowację ołtarza polowego i planowaną renowację prezbiterium w naszym kalwaryjskim kościele. Dziękujemy za Waszą życzliwość i ofiarność.

Wyłożone są kartki na listopadowe jednorazowe Wypominki za zmarłych. Prosimy o czytelne wypisanie wypominek. Wypominki można składać w zakrystii lub w biurze parafialnym.
Za zmarłych polecanych w Wypominkach jednorazowych modlimy w dniach od 2 do 8 listopada: w tygodniu na nabożeństwie o 16.30 i na Mszy św. o 17.00, a w niedzielę na nabożeństwie o 8.30 i na Mszy św. o 9.00.
Wypominki Roczne będziemy przyjmować od wtorku 12 listopada podobnie jak intencje mszalne na Nowy Rok 2020.    

Od 18 – 20 października odbędą się w Pakości w klasztorze św. Bonawentury Rekolekcje „Św. Franciszek bEZ sLOGANU”. Temat rekolekcji: „Św. Franciszek fenomen początku”.  Rekolekcje poprowadzą franciszkanie: o. Franciszek Chodkowski i o. Leonard Bielecki. Zapraszamy do udziału!

Zachęcamy do zapoznania się ze słowem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Ks. Abpa Stanisława Gądeckiego przed wyborami parlamentarnymi 2019, które znajduje się
w gablotce i na naszej stronie internetowej.

Pod chórem do nabycia czasopisma: „Przewodnik Katolicki”,  „Ola i Jaś”.

Dziękujemy Księżom Filipinom ze Świętej Góry pod Gostyniem za przeprowadzenie Odnowienia Misji Świętych w naszej kalwaryjskiej Parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli w tym udział oraz pomogli w ich przeprowadzeniu.

Dziękujemy tym, którzy w piątek 4 października wzięli udział w całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej Parafii oraz w uroczystościach ku czci św. Franciszka z Asyżu.

Niech Pan Jezus Ukrzyżowany błogosławi naszej Parafii, a Matka Boża Bolesna niech wspiera nas nadal swoją modlitwą i opieką.
Obyśmy w mocy Ducha Świętego żyjąc wiarą w Boga oraz miłością do Matki Najświętszej i do siebie nawzajem, dawali piękne i autentyczne świadectwo naszego chrześcijańskiego życia.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii