Ogłoszenia duszpasterskie – XXVIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie - XXVIII Niedziela Zwykła

W niedzielę  (13.10.) – obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańmy, chodźmy”. Z tej okazji zbiórka do puszek na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin w ramach „Dzieła Nowego Tysiąclecia”.
O 19.00 zapraszamy do kościoła św. Bonawentury na
Wieczornicę Papieską, która zakończy się Apelem Jasnogórskim i uczczeniem Relikwii naszego Świętego Papieża – Rodaka.
W związku z Wieczornicą Papieską nie odbędzie się w niedzielę 13 października, wcześniej zapowiadana Procesja Fatimska z kościoła św. Bonawentury na Wzgórze Kalwaryjskie!

W niedzielę kolekta remontowa przeznaczona na zakończoną renowację ołtarza polowego za kościołem oraz planowaną renowację prezbiterium w naszym kościele.

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej modlitwy na nabożeństwach różańcowych: w tygodniu o 16.30, w niedziele o 8.15 i 10.30. Papież Franciszek ogłaszając tegoroczny październik Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym, prosi o gorliwą, codzienną modlitwę różańcową w intencji misji.

Zachęcamy do włączenia się w Żywy Różaniec w naszej Parafii. Wypełnione deklaracje oddajemy w zakrystii lub w biurze parafialnym.

W poniedziałek  (14.10.)Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli zapraszamy na Różaniec o 16.30 i na Mszę św. o 17.00.

We wtorek (15.10.) – przypada Dzień Dziecka Utraconego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na Różańcu o 16.30 i na Mszy św. o 17.00. Imiona zmarłych dzieci można wpisać do Księgi Próśb i Podziękowań wyłożonej pod chórem lub wypisane na kartkach złożyć w zakrystii.

W środę (16.10.) – przypada 41 Rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. (16.10.1978). Zapraszamy na dziękczynny Różaniec o 16.30 i na Mszę św. o 17.00.

W piątek (18.10.) – święto św. Łukasza, ewangelisty – patrona Służby Zdrowia. Pracowników Służby Zdrowia zapraszamy na Różaniec św. o 16.30 i na Mszę św. o 17.00.
O 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia i Koronka do Bożego  Miłosierdzia. Intencje można składać w zakrystii lub do skarbonki pod chórem.

W przyszłą niedzielę (20.10.) – przypada Niedziela Misyjna. Kolekta przeznaczona jest na cele misyjne.
W tym dniu Żywy Różaniec z naszej Parafii zaprasza na wspólną modlitwę w intencji Misji i Misjonarzy. Rozpoczęcie w kościele św. Bonawentury o 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia,
a następnie Droga Krzyżowa na Kalwarii Pakoskiej, zakończona uczczeniem Relikwii Krzyża Świętego.

Od piątku do niedzieli (18 – 20.10.) odbędą się w Pakości w klasztorze św. Bonawentury Rekolekcje „Św. Franciszek bEZ sLOGANU”, Temat rekolekcji: „Św. Franciszek fenomen początku”. Rekolekcje poprowadzą: o. Franciszek Chodkowski i o. Leonard Bielecki. Zapraszamy do udziału!

Wyłożone są kartki na listopadowe jednorazowe Wypominki za zmarłych, które można składać w zakrystii lub w biurze parafialnym. Prosimy o czytelne wypisanie wypominek.
Za zmarłych polecanych w Wypominkach jednorazowych modlimy się w dniach od 2 do 8 listopada: w tygodniu na nabożeństwie o 16.30 i na Mszy św. o 17.00, a w niedzielę na nabożeństwie o 8.30 i na Mszy św. o 9.00.
Wypominki Roczne będziemy przyjmować od wtorku 12 listopada podobnie jak intencje mszalne na Nowy Rok 2020.

Pod chórem do nabycia czasopisma: „Przewodnik Katolicki”, „Ola i Jaś”.

Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na zakończoną renowację ołtarza polowego za kościołem i planowaną renowację prezbiterium w naszym kościele. Dziękujemy także za ofiary przesyłane na ten cel na konto bankowe naszej Parafii.

Niech Dobry i Miłosierny Bóg Wam i waszym Rodzinom obficie błogosławi, Duch Święty udziela potrzebnych darów, a Matka Boża Różańcowa niech otacza swoją przemożną opieką.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii