Ogłoszenia duszpasterskie – XXIX Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie - XXIX Niedziela Zwykła

W niedzielę (20.10.) – przypada Niedziela Misyjna. Kolekta na cele misyjne.
Żywy Różaniec z naszej Parafii zaprasza dzisiaj na wspólną modlitwę w intencji Misji i Misjonarzy. Rozpoczęcie w kościele św. Bonawentury o 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a następnie Droga Krzyżowa na Kalwarii Pakoskiej, zakończona uczczeniem Relikwii Krzyża Świętego.

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej modlitwy na nabożeństwach różańcowych: w tygodniu o 16.30, w niedziele o 8.15 i 10.30. Tegoroczny październik jest Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym, dlatego prosimy Was o codzienną modlitwę różańcową w intencji Misji i Misjonarzy.

Zachęcamy do włączenia się w Żywy Różaniec w naszej Parafii. Wypełnione deklaracje oddajemy w zakrystii lub w biurze parafialnym.

We wtorek (22.10.) – wspomnienie św. Jana Pawła II. O 17.00 Msza św. w intencji Róży Różańcowej św. Jana Pawła II. W sobotę (26.10.) o 18.00 spotkanie tej Róży w salce parafialnej.

W środę (23.10.) o 18.00 w salce parafialnej spotkanie dla młodzieży klas VIII przygotowującej się w naszej Parafii do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

W czwartek (24.10.) – przypada VIII Ogólnopolski Dzień Modlitwy Żywego Różańca w intencji misji i misjonarzy, o beatyfikację założycielki Żywego Różańca Pauliny Jaricot oraz o dalszy rozwój Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy na Różańcu o 16.30 i na Mszy św. o 17.00.

W piątek (25.10.) – wspomnienie Przeniesienia Relikwii św. Wojciecha do Gniezna.
O 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Intencje można składać w zakrystii lub do skarbonki pod chórem.

W  sobotę (26.10.) – o 12.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów na ministrantów.

W przyszłą niedzielę (27.10.) – uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła. Po Mszy św. o 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i dziękczynne Te Deum. O 11.00 przyjęcie kandydata do Liturgicznej Służby Ołtarza.

W Biurze parafialnym lub w zakrystii można zamawiać listopadowe jednorazowe Wypominki za zmarłych. Prosimy o ich czytelne wypisanie. Za zmarłych polecanych w jednorazowych Wypominkach, od 2 do 8 listopada, modlimy się na nabożeństwie o 16.30 oraz na Mszy św. o 17.00, a w niedzielę nabożeństwo o 8.30 i Msza św. o 9.00.
Wypominki Roczne na 2020r. będziemy przyjmować od wtorku 12 listopada, podobnie jak intencje mszalne na Nowy Rok 2020.  

W ramach V Kongresu Nowej Ewangelizacji pod hasłem „Radość miłości”, który poświęcony jest sprawom rodziny, zachęcamy małżeństwa, rodziny wraz z dziećmi i wnukami na Festyn Ewangelizacyjny, który odbędzie się w sobotę 26 października od 17.00-20.00, w hali widowiskowo-sportowej GOSiR w Gnieźnie przy ul. Sportowej 3. Wstęp wolny.      

Pod chórem do nabycia czasopisma: Przewodnik Katolicki, Ola i Jaś.

Dziękujemy Wam za każde duchowe i materialne wsparcie oraz zapewniamy o wdzięcznej modlitwie.

Niech Dobry i Miłosierny Bóg Wam i waszym Rodzinom obficie błogosławi, Duch Święty udziela potrzebnych darów, a Matka Boża Różańcowa niech otacza swoją przemożną opieką.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii