Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie - I Niedziela Adwentu

W niedzielę (01.12.) – rozpoczynamy czas Adwentu – czas duchowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się także Nowy Rok Kościelny i Duszpasterski pod hasłem: „Wielka Tajemnica Wiary”, poświęcony Sakramentowi Eucharystii.

Osoby, które podejmują w Adwencie abstynencję od napojów alkoholowych mogą wpisać się do „Księgi Trzeźwości” wyłożonej na bocznym ołtarzu.

Roraty ze Sługą Bożym kard. Stefanem Wyszyńskim pod hasłem „Radujcie się Pan jest blisko”, odprawiamy w Adwencie od poniedziałku do piątku o 17.00. Zapraszamy do licznego udziału dorosłych, młodzież i dzieci. Prosimy, aby dzieci przynosiły na Roraty tradycyjne lampiony. W zakrystii do nabycia szablony na lampiony po 4 zł.

W środę (04.12.) przed południem odwiedziny Chorych z Komunią św. Będą to ostanie odwiedziny Chorych przed Świętami. Dodatkowych Chorych prosimy zgłosić w zakrystii lub w Biurze parafialnym.

W tym tygodniu przypadają Dni Odnowy Wewnętrznej.
Zachęcamy do comiesięcznej Spowiedzi św. i pierwszopiątkowej Komunii św.

W pierwszy czwartek (05.12.)o 16.30 Spowiedź św. O 17.00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz za ministrantów i ich Rodziny. Komunię św. w tym dniu udzielamy pod dwoma postaciami.
Od 19.00 – 20.00 comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi św. Zapraszamy wszystkich, także młodzież przygotowującą się do Bierzmowania wraz z rodzicami.

W pierwszy piątek (06.12.) o 16.30 Spowiedź św. O 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W pierwszą sobotę (07.12.) o 16.30 spotkanie dla Żywego Różańca. O 16.30 Spowiedź św. O 17.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca. Po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

Zachęcamy dorosłych i młodzież do włączenia się w Żywy Różaniec w naszej Parafii. Deklaracje znajdują się na stoliku pod chórem. Oddajemy je w zakrystii lub w biurze parafialnym.
W grudniu Żywy Różaniec w naszej Parafii modli się według „Zestawu nr 17”.

W przyszłą niedzielę (08.12.) – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Patronki i Królowej naszego Zakonu Serafickiego. Do tej uroczystości przygotowujemy się przez Nowennę.
O  11.00 Msza św. w intencji żyjących i zmarłych Pszczelarzy oraz za ich Rodziny, połączona z poświęcenie medalików Matki Bożej dla dzieci pierwszokomunijnych. 
Od 12.00 – 13.00 w naszym kalwaryjskim Sanktuarium – nabożeństwo „Godzina Łaski”.     
W tym dniu zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.

W piątek i w sobotę  6 – 7 grudnia parafialny Caritas w Pakości przy sklepach Biedronka, Dino i Mila organizuje zbiórkę żywności dla ubogich, samotnych i potrzebujących pomocy.

Do środy 18 grudnia tradycyjnie można przynosić czekolady dla podopiecznych z Domów Pomocy Społecznej.

W Biurze parafialnym można rezerwować i zamawiać Intencje mszalne oraz Wypominki Roczne na 2020r.   

Pod chórem do nabycia czasopisma: Przewodnik Katolicki, Różaniec, Ola i Jaś.

W zakrystii do nabycia poświęcone opłatki wigilijne, wigilijne świece Caritasu: duże – 13 zł, małe – 7 zł., bombki z Kalwarii Pakoskiej – 20 zł., kalendarze z Kalwarią Pakoską – 10 zł.

Wyrażamy wdzięczność za każdą Waszą modlitwę oraz za złożone dzisiaj ofiary.
Niech czas Adwentu będzie dla Was i dla waszych Rodzin czasem radosnego, pełnego wiary, nadziei  i miłości przygotowania na Święta Bożego Narodzenia wraz z Matką Najświętszą.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii