Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Adwentu (Gaudete)

Ogłoszenia duszpasterskie - III Niedziela Adwentu (Gaudete)

W niedzielę (15.12.) – kolekta remontowa na renowację i ogrzewanie naszego kościoła. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać” oraz zapewniamy o wdzięcznej modlitwie w naszym kościele i klasztorze.

W czasie Adwentu zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Msze św. Roratnie ku czci Matki Bożej od poniedziałku do piątku o 17.00, które przeżywamy ze Sługą Bożym kard. Stefanem Wyszyńskim, by dobrze przygotować się na Jego przyszłoroczną beatyfikację (07.06.2020r.)

Osoby, które podjęły w Adwencie abstynencję od napojów alkoholowych mogą wpisać się do „Księgi Trzeźwości” wyłożonej na bocznym ołtarzu.

W poniedziałek (16.12.) – rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia.
O 18.00  w salce franciszkańskiej spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania w naszej Parafii.

W tym tygodniu o 18.00 w salce franciszkańskiej odbędą się spotkania opłatkowe dla Wspólnot z naszej Parafii:          
–  we wtorek (17.12.) dla Róży Różańcowej Matki Bożej Fatimskiej
–  w środę (18.12.) dla Róży Różańcowej św. Jana Pawła II
–  w czwartek (19.12.) dla Towarzystwa Świętego Wojciecha
–  w piątek (20.12.)  dla Liturgicznej Służby Ołtarza wraz z rodzicami
–  w sobotę (21.12.)  dla Róży Różańcowej Matki Bożej Bolesnej.

W piątek (20.12.) – o 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, za które można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Intencje można składać do skarbonki pod chórem lub w zakrystii.

W sobotę (21.12.) – w kościele św. Bonawentury szczególna okazja do Spowiedzi św. przed Świętami Bożego Narodzenia, z udziałem kapłanów z naszego dekanatu: od 9.00 – 10.00 i 10.30 – 11.30, od 15.00 – 16.00 i 16.30 – 17.30 oraz od 18.00 – 21.00. Bardzo prosimy, by w tym dniu skorzystać z posługi kapłanów i przystąpić do Sakramentu Pokuty.

Duszpasterskie odwiedziny kolędowe w naszej Parafii rozpoczną się w sobotę 28 grudnia. Kolędę rozpoczynamy w soboty o 10.00, w niedziele o 14.00, w pozostałe dni tygodnia o 16.00. Prosimy o Waszą obecność w domu, o wspólną modlitwę oraz o przygotowanie na stole krzyża, świec, wody święconej i Pisma św., a dzieci i młodzież szkolną również zeszytów z religii.
Woda święcona znajduje się w zakrystii lub można poprosić kapłana o poświęcenie wody w domu.
Ofiary składane w czasie kolędy będą przeznaczone na dalszą renowację naszego kalwaryjskiego kościoła oraz na potrzeby parafii, kalwarii i naszego kalwaryjskiego klasztoru. Za każdą ofiarę złożoną w czasie kolędy wyrażamy z serca płynące: „Bóg zapłać”!
Plan kolędy w gablotce i na stronie internetowej: www.pakosc-kalwaria.franciszkanie.net

W Biurze parafialnym można rezerwować i zamawiać Intencje mszalne oraz Wypominki roczne za zmarłych na 2020r.

W czwartek, 19 grudnia w siedzibie Parafialnego oddziału Caritas w Pakości od 10.00 – 12.30 oraz od 15.30 – 17.00 będą wydawane paczki świąteczne dla osób, które złożyły wnioski o pomoc żywnościową. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji „Tak. Pomagam”, która odbyła się 6 i 7 grudnia przed marketami w Pakości.

Pod chórem do nabycia czasopisma: Przewodnik Katolicki, Ola i Jaś, Mały Gość Niedzielny.
W zakrystii do nabycia poświęcone opłatki wigilijne, wigilijne świece Caritasu, bombki z Kalwarii Pakoskiej.

Wyrażamy wdzięczność za każdą Waszą modlitwę oraz za złożone dzisiaj ofiary w ramach kolekty remontowej na renowację i ogrzewanie naszego kalwaryjskiego kościoła.
Niech Adwent będzie dla Was i dla waszych Rodzin nadal czasem radosnego, pełnego wiary, nadziei, miłości i pokoju przygotowania na Święta Bożego Narodzenia.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii