Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie - V Niedziela Zwykła

We wtorek  (11.02.) – we wspomnienie NMP z Lourdes – obchodzimy 28 Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez św. Jana Pawła II. Okolicznościowe Orędzie papieża Franciszka na naszej stronie internetowej.

W czwartek  (13.02.) o 17.30 w salce franciszkańskiej spotkanie sprawozdawczo – wyborcze Koła Towarzystwa Świętego Wojciecha w Pakości.

W  piątek (14.02.) – święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.
O 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia oraz nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, za które można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.  Intencje można składać do skarbonki lub w zakrystii.

W przyszłą niedzielę (16.02.) – kolekta remontowa przeznaczona jest na ogrzewanie i dalszą renowację naszego kalwaryjskiego kościoła. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 9.00 spotkanie dla rodziców młodzieży klas VIII przygotowującej się w naszej parafii do Bierzmowania.

Osoby dorosłe, które chciałyby przyjąć Sakrament Bierzmowania mogą zgłaszać się w biurze parafialnym do końca lutego. Bierzmowanie w kościele św. Bonawentury w sobotę 23 maja o  17.00.

Przypominamy, że chrzest dziecka rodzice powinni zgłosić przynajmniej miesiąc wcześniej oraz wziąć udział w nauce przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.
Narzeczeni protokół przedmałżeński powinni spisać najpóźniej trzy miesiące przed planowaną datą ślubu. Przypominamy także o obowiązku udziału przed ślubem w 6 katechezach dla narzeczonych.

Jak co roku zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz Fundacji „Kalwaria Pakoska”, dzięki czemu możliwa będzie dalsza promocja i renowacja Kalwarii w ramach przygotowania do 400-lecia powstania naszej Kalwarii (1628 – 2028). Fundacja Kalwarii Pakoskiej – KRS 0000282780.       

Pod chórem do nabycia czasopisma: Przewodnik Katolicki, Różaniec, Mały Gość Niedzielny. Opłaty za czasopisma składamy do skarbonki.

Wyrażamy wdzięczność wspólnocie Żywego Różańca za przygotowanie spotkania i poczęstunku dla Chorych.
Wyrażamy wdzięczność za każdą Waszą modlitwę oraz za złożone dzisiaj ofiary.
Niech Dobry Bóg Wam i waszym Rodzinom obficie błogosławi, a Matka Boża Bolesna otacza swoją przemożną opieką.

Niech częsty udział we Mszy św. i często przyjmowana Komunia św. będzie źródłem dobrego chrześcijańskiego i rodzinnego życia.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii