Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu (Laetare)

Ogłoszenia duszpasterskie - IV Niedziela Wielkiego Postu (Laetare)

W dniu 20 marca br. Arcybiskup Gnieźnieński Wojciech Polak wydał dekret o dyspensie od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane w naszej Archidiecezji Gnieźnieńskiej – aż do odwołania.

Przypominamy, że ze względu na ogłoszony stan epidemii w Polsce w Mszy św. i nabożeństwie może uczestniczyć maksymalnie  50 osób. W pierwszej kolejności – osoby związane z intencją Mszy św.

Pozostających w domach prosimy o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji Mszy św. i nabożeństw w środkach społecznego przekazu (telewizja, radio, internet).
Zachęcamy do modlitwy w domach i rodzinach, szczególnie o 20.30 odmawiając Różaniec o ustanie epidemii koronawirusa, za chorych i tych, którzy się nimi opiekują, za zmarłych, jak również za wszystkie służby zaangażowane w walkę z epidemią. Módlmy się o wiarę, nadzieję, pokój serca i łaskę głębokiego nawrócenia dla każdego z nas.

W naszym w kalwaryjskim Sanktuarium codziennie: w tygodniu o 16.30, w niedziele o 8.30,  wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św. o ustanie epidemii koronawirusa w Polsce i na całym świecie, za ofiary epidemii i wszystkich pomagających w walce z epidemią. W tym czasie jest także okazja do Spowiedzi św.
Po każdej Mszy św. śpiewamy suplikacje: „Święty Boże, Święty Mocny… Od powietrza, głodu, ognia i wojny, zachowaj nas Panie”.
Zachęcamy do modlitwy indywidualnej w naszym Sanktuarium w ciągu dnia oraz do modlitwy w waszych domach i rodzinach.      

W Wielkim Poście odprawiamy nabożeństwa pasyjne: 
Droga Krzyżowa w naszym kościele w piątki o 17.00 oraz oddanie czci Relikwii Krzyża Świętego. Po Drodze Krzyżowej Msza św. o 17.30.
Nabożeństwa Drogi Krzyżowej na Kalwarii w piątki o 9.00, 16.30 i 19.00. (rozpoczęcie przy kaplicy Piłata). Po Drogach Krzyżowych o 9.00 i 16.30 Msza św. w naszym kościele.
Po Drodze Krzyżowej o 19.00 w naszym kościele obrzęd Komunii św.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 15.00, a po nich Msza św.
Za udział w nabożeństwach pasyjnych można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W środę (25.03.) – w uroczystość Zwiastowania Pańskiego w czasie Mszy św. o 17.00 w naszym Sanktuarium można złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
Informatory i deklaracje znajdują się na stoliku pod chórem oraz na stronie internetowej. Deklaracje przynosimy do zakrystii, do biura parafialnego lub wysyłamy mailowo na adres: pakosckalwaria@franciszkanie.net
Można Duchową Adopcję rozpocząć samemu w domu, a deklarację przynieść w późniejszym terminie lub przesłać mailowo.
Zachęcamy do podjęcia tego uczynku miłosierdzia wobec dzieci poczętych, których życie jest zagrożone.

Ze względu na epidemię koronawirusa odwołane zostają: poniedziałkowe (23.03.) spotkanie dla kandydatów do bierzmowania oraz autokarowa pielgrzymka na Kalwarię. Wejherowską. Wpłaty można odebrać w zakrystii lub w biurze parafialnym.

Pod chórem do nabycia: Mały Gość Niedzielny.
Wydawanie Przewodnika Katolickiego zostało wstrzymane do odwołania.
W zakrystii do nabycia świece wielkanocne Caritasu (12 zł).

Dziękujemy z całego serca za każde Wasze modlitewne wsparcie nas duszpasterzy oraz za ofiary składane w kościele i przekazywane na konto naszej parafii.

Starajmy się nadal w Wielkim Poście podejmować wysiłek nawrócenia przez modlitwę, post i jałmużnę.

To wszystko co przed nami zawierzajmy w modlitwie Bożemu Miłosierdziu, Jezusowi Ukrzyżowanemu oraz Matce Bożej Bolesnej.  

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana: Jan Tretyn z ul. Wyszyńskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii