Modlitwa na kalwaryjskim Wzgórzu w Sanktuarium Ukrzyżowania w czasie epidemii od 25 marca 2020r.

Modlitwa na kalwaryjskim Wzgórzu w Sanktuarium Ukrzyżowania w czasie epidemii od 25 marca 2020r.

W związku ze stanem epidemii w Polsce stosując się do dalszych rozporządzeń organów państwowych z dnia 24 marca  br., podczas każdej Mszy św. i nabożeństw w kościele może przebywać, maksymalnie 5 osób, oprócz osób sprawujących posługę. Rozporządzenie obowiązuje do 11 kwietnia br. Do tego dnia w naszym kalwaryjskim kościele na Msze św. i nabożeństwa, wchodzimy przez zakrystię – tylko 5 osób!  Dziękujemy za dostosowanie się do tego rozporządzenia!

Przypominamy, że 20 marca br. Arcybiskup Gnieźnieński Wojciech Polak wydał w Archidiecezji Gnieźnieńskiej dla wszystkich dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej aż do odwołania! Pozostających w domach prosimy o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji Mszy św. i nabożeństw w środkach społecznego przekazu (telewizja, radio, internet).

Zachęcamy do wspólnej modlitwy w domach, szczególnie o 20.30, odmawiając Różaniec
św. o zahamowanie i opanowanie epidemii koronawirusa, w intencji osób chorych, tych, którzy się nimi opiekują, służb medycznych, sanitarnych i państwowych oraz zmarłych w wyniku epidemii. Módlmy się o wiarę, nadzieję, pokój serca i łaskę nawrócenia dla nas wszystkich.              

Codziennie w naszym kalwaryjskim Sanktuarium modlimy się za Polskę i za cały świat o ustanie epidemii koronawirusa, za osoby dotknięte wirusem, za wszystkich, którzy chorym pomagają: lekarzy, personel medyczny i służby sanitarne, za wszystkie służby państwowe i samorządowe, za wolontariuszy i ludzi dobrej woli, za wszystkich którzy w jakikolwiek sposób pomagają w walce ze skutkami epidemii oraz za osoby pracujące nad wynalezieniem szczepionki. Modlimy się również o silną wiarę i nadzieję dla nas wszystkich, o miłość i pokój serca oraz o zdrowie i łaskę głębokiego nawrócenia.

W tych intencjach codziennie odmawiamy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem Różaniec św.:
– od poniedziałku do soboty o 16.30
– w niedzielę o 8.30
(w czasie niedzielnego Różańca modlimy się także za zmarłych polecanych w rocznych wypominkach)
Codziennie po każdej Mszy św. modlimy się słowami suplikacji „Święty Boże, Święty Mocny… Od powietrza, głodu, ognia i wojny, zachowaj nas Panie”.

Można modlić się indywidualnie w naszym Sanktuarium  Ukrzyżowania na kalwaryjskim Wzgórzu (kościół jest otwarty codziennie od 9.00 – 18.00).
Obecnie w wyniku ograniczeń w przemieszczaniu się z powodu epidemii koronawirusa, szczególnie zachęcamy do gorliwej codziennej modlitwy w waszych domach i rodzinach!


W
Sanktuarium Ukrzyżowania na kalwaryjskim Wzgórzu oraz w kalwaryjskiej Parafii:
Msze św. w niedziele o 9.00, 11.00 – uczestniczyć może w kościele tylko 5 osób!
(przedstawiciele z rodziny zamawiającej intencje mszalne)
W tygodniu Msze św. o 17.00.
Po uzgodnieniu z rodziną, która zamówiła drugą intencję na Mszę św. o 17.00 – Msza św. będzie odprawiona o 17.30.
Wejście do kościoła na Msze św. – od strony zakrystii!

Informacje co do organizowania Pierwszej Komunii Świętej i Bierzmowania zostaną podane dopiero po zmianie decyzji władz państwowych dotyczących epidemii.

To wszystko co przed nami zawierzajmy z wiarą w modlitwie Bożemu Miłosierdziu, Jezusowi Ukrzyżowanemu i Matce Bożej Bolesnej oraz dziękujmy za wszystkie łaski jakie od Miłosiernego Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej codziennie otrzymujemy!


Kontakt z duszpasterzami w czasie epidemii.

Z powodu epidemii i utrudnionego obecnie kontaktu z parafianami i sympatykami naszego Sanktuarium Ukrzyżowania zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej.
Można dzwonić na numer telefonu 52 351 81 38.
Zachęcamy także do kontaktu mailowego na adres pakosckalwaria@franciszkanie.net
Biuro parafialne jest czynne we wtorki i czwartki od 10.00 – 11.00 oraz po Mszy św. o 17.00.

Dziękujemy Wam
za każdy przejaw Waszej życzliwości oraz wsparcia duchowego i materialnego.

Modlimy się za Was codziennie i o modlitwę za nas również prosimy.
Z franciszkańskim pozdrowieniem „Pokój i Dobro”
Wasi franciszkańscy duszpasterze z kalwaryjskiego Wzgórza