Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie - V Niedziela Wielkiego Postu

W związku ze stanem epidemii w Polsce stosując się do rozporządzeń organów państwowych z dnia 24 marca br., podczas każdej Mszy św. i nabożeństw w kościele może przebywać, maksymalnie 5 osób, oprócz osób sprawujących posługę. Rozporządzenie obowiązuje do 11 kwietnia br. Do tego dnia w naszym kalwaryjskim kościele na Msze św. i nabożeństwa, wchodzimy przez zakrystię. Dziękujemy za dostosowanie się do tego rozporządzenia!
Przypominamy, że 20 marca br. Arcybiskup Gnieźnieński Wojciech Polak wydał w Archidiecezji Gnieźnieńskiej dla wszystkich dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej aż do odwołania! Pozostających w domach prosimy o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji Mszy św. i nabożeństw w środkach społecznego przekazu (telewizja, radio, internet).

Z naszego kalwaryjskiego kościoła transmisja Gorzkich Zali i Mszy św. w niedzielę 29 marca o 15.00! Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy! O kolejnych transmisjach z naszego kościoła informacje na bieżąco na stronie internetowej naszej Parafii.
Zachęcamy do modlitwy w domach, szczególnie o 20.30 odmawiając Różaniec św. o zahamowanie i opanowanie epidemii koronawirusa, w intencji osób chorych, służb medycznych, sanitarnych i państwowych, o wynalezienie szczepionki, za zmarłych w wyniku epidemii. Módlmy się o wiarę, nadzieję, pokój serca i łaskę nawrócenia dla nas wszystkich.             

W naszym kalwaryjskim kościele w Wielkim Poście Msze św.: w niedziele o 9.00, 11.00 i 15.45 – (w kościele tylko 5 osób – (przedstawiciele z rodziny zamawiającej intencje mszalne);
w tygodniu Msze św. o 17.00. Po uzgodnieniu z rodziną, która zamówiła drugą intencję na Mszę św. o 17.00 – Msza św. będzie odprawiona o 17.30. Wejście do kościoła na Msze św. od strony zakrystii!

Okazja do Spowiedzi św. w tygodniu
w naszym kalwaryjskim klasztorze (dzwonek przy drzwiach) od 11.00 – 12.00 oraz 18.00 – 19.00.

W klasztorze św. Bonawentury okazja do Spowiedzi św. w tygodniu od 9.00 – 11.00 i 15.00 – 17.00.
Nie będzie
w kościołach tradycyjnej przedświątecznej Spowiedzi św.

Codziennie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmawiamy Różaniec św.: od poniedziałku do soboty o 16.30; w niedzielę o 8.30 (w czasie niedzielnego Różańca modlimy się także za zmarłych polecanych w rocznych wypominkach).
Codziennie po Mszy św. śpiewamy suplikacje „Święty Boże, Święty Mocny… Od powietrza, głodu, ognia i wojny, zachowaj nas Panie”.
Można modlić się indywidualnie 
w naszym Sanktuarium  Ukrzyżowania na kalwaryjskim Wzgórzu (kościół jest otwarty codziennie od 9.00 – 18.00). Obecnie w wyniku ograniczeń
w przemieszczaniu się z powodu epidemii koronawirusa, szczególnie zachęcamy do gorliwej codziennej modlitwy w waszych domach i rodzinach!           

W tym tygodniu przypadają Dni Odnowy Wewnętrznej. Ze względu na epidemię przeżywamy je w domach.
Odwołane zostają odwiedziny Chorych z posługą sakramentalną w środę 1 kwietnia. W razie zagrożenia życia zawsze można wezwać kapłana do Chorego!

W pierwszy czwartek (02.04.) o 17.00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz za ministrantów i ich Rodziny. Komunia św. nie będzie udzielana pod dwoma postaciami! Odwołana zostaje adoracja Najświętszego Sakramentu od 19.00 – 20.00.

W pierwszy piątek (03.04.) – o 17.30 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia oraz za zmarłych polecanych w rocznych wypominkach. Intencje można składać do skarbonki lub w zakrystii. Po Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W pierwszą sobotę (04.04.) o 16.30 Nowenna przygotowująca do Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Tekst Nowenny i okolicznościowa katecheza zostaną umieszczone na stronie internetowej. O 17.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca. Po Mszy św. Różaniec św. wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi (uczestniczy tylko 5 osób!)

Żywy Różaniec w naszej Parafii modli się w kwietniu według „Zestawu nr 1”. Zachęcamy do włączenia się w Żywy Różaniec w naszej Parafii. Wspólna modlitwa w Żywym Różańcu jest teraz bardzo potrzebna! Deklaracje na stoliku pod chórem oraz na naszej stronie internetowej.

W przyszłą niedzielę (05.04.) – Niedziela Palmowa. Ze względu na epidemię nie będzie poświęcenie palm oraz uroczystej procesji z palmami na Mszy św. o 11.00. W Mszach św. uczestniczy tylko 5 osób, związanych w intencja mszalną.

Odwołane zostają nabożeństwa Drogi Krzyżowej na Kalwarii i w kościele oraz nabożeństwa Gorzkich Żali!  Dotyczy to także Obchodów kalwaryjskich w nocy z Wielkiego Czwartku na Wielki Piątek!

Informacje co do organizowania Pierwszej Komunii Świętej i Bierzmowania zostaną podane dopiero po zmianie decyzji władz państwowych dotyczących epidemii.

Kontakt z duszpasterzami w czasie epidemii:  
Z powodu epidemii i utrudnionego obecnie kontaktu z parafianami i sympatykami naszego Sanktuarium Ukrzyżowania zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowe www.pakosckalwaria.franciszkanie.net   
Można dzwonić na parafialny numer telefonu 52 351 81 38.    
Zachęcamy także do kontaktu mailowego na adres pakosckalwaria@franciszkanie.net          
Biuro parafialne jest czynne we wtorki i czwartki od 10.00 – 11.00 oraz po Mszy św. o 17.00.

W zakrystii lub w biurze parafialnym do nabycia kwietniowe miesięczniki Różaniec, Mały Gość Niedzielny oraz wielkanocne świece Caritasu.

Dziękujemy Wam za każdy przejaw Waszej życzliwości oraz wsparcia duchowego i materialnego.
Modlimy się za Was codziennie i o modlitwę za nas również prosimy.

To wszystko co przed nami zawierzajmy z wiarą w modlitwie Bożemu Miłosierdziu, Jezusowi Ukrzyżowanemu i Matce Bożej Bolesnej oraz dziękujmy za wszystkie łaski jakie od Miłosiernego Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej codziennie otrzymujemy!

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii