Aktualna możliwość modlitwy na kalwaryjskim Wzgórzu w Sanktuarium Ukrzyżowania w czasie pandemii – od 17 maja 2020r.

Aktualna możliwość modlitwy na kalwaryjskim Wzgórzu w Sanktuarium Ukrzyżowania w czasie pandemii - od 17 maja 2020r.

Przypominamy, że w związku ze stanem epidemii w Polsce stosując się do rozporządzeń organów państwowych z dnia 16 kwietnia br., od 20 kwietnia br. podczas Mszy św. i nabożeństw wewnątrz naszego kościoła może przebywać, maksymalnie 10 osób – 1 osoba na 15m2 (od niedzieli 17 maja będzie to maksymalnie 15 osób – 1 osoba na 10m2) , oprócz osób sprawujących posługę. W pierwszej kolejności  osoby zamawiające Msze św. Należy mieć zakryte usta i nos (oprócz celebransów sprawujących Msze św.) oraz zachować w kościele między sobą odstęp minimum 2 metrów.
Dziękujemy za dostosowanie się do tego rozporządzenia!

W Sanktuarium Ukrzyżowania na kalwaryjskim Wzgórzu oraz w kalwaryjskiej Parafii:
Msze św. w niedziele o 9.00, 11.00, a w
tygodniu o 17.00.
Spowiedź św. pół godziny przed każdą Mszą św.
W niedziele o 8.15 Różaniec św, o 8.40 Wypominki za zmarłych.

Nabożeństwa majowe: w niedziele o 10.30, w tygodniu o 16.30. Zachęcamy do modlitwy ku czci Matki Bożej także w Waszych domach. Niech gorliwa modlitwa do Matki Bożej będzie dla nas wszystkich, dla naszych Rodzin i Parafii, źródłem wszelkich łask potrzebnych w codziennym życiu, także w walce z epidemią i jej skutkami oraz daje siłę do wzajemnej miłości, dobroci i życzliwości.

Można modlić się indywidualnie w naszym Sanktuarium  Ukrzyżowania na kalwaryjskim Wzgórzu. Kościół jest otwarty codziennie od 9.00 – 18.00.

Codziennie w naszym kalwaryjskim Sanktuarium modlimy się za Polskę i za cały świat o ustanie epidemii koronawirusa, za osoby dotknięte wirusem, za wszystkich, którzy chorym pomagają: lekarzy, personel medyczny i służby sanitarne, za wszystkie służby państwowe i samorządowe, za wolontariuszy i ludzi dobrej woli, za wszystkich którzy w jakikolwiek sposób pomagają w walce ze skutkami epidemii oraz za osoby pracujące nad wynalezieniem szczepionki. Modlimy się również o silną wiarę i nadzieję dla nas wszystkich, o miłość i pokój serca oraz o zdrowie i łaskę głębokiego nawrócenia.
Codziennie po każdej Mszy św. modlimy się słowami suplikacji „Święty Boże, Święty Mocny… Od powietrza, głodu, ognia i wojny, zachowaj nas Panie”.

Przypominamy, że 20 marca br. Arcybiskup Gnieźnieński Wojciech Polak wydał w Archidiecezji Gnieźnieńskiej dla wszystkich dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej aż do odwołania! Pozostających w domach prosimy o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji Mszy św. i nabożeństw w środkach społecznego przekazu (telewizja, radio, internet).

Zachęcamy do wspólnej modlitwy w domach, szczególnie o 20.30, odmawiając Różaniec
św. o zahamowanie i opanowanie epidemii koronawirusa, w intencji osób chorych, tych, którzy się nimi opiekują, służb medycznych, sanitarnych i państwowych oraz zmarłych w wyniku epidemii. Módlmy się o wiarę, nadzieję, pokój serca i łaskę nawrócenia dla nas wszystkich.              

To wszystko co przed nami zawierzajmy z wiarą w modlitwie Bożemu Miłosierdziu, Jezusowi Ukrzyżowanemu i Matce Bożej Bolesnej oraz dziękujmy za wszystkie łaski jakie od Miłosiernego Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej codziennie otrzymujemy!


Kontakt z duszpasterzami w czasie epidemii.

Z powodu epidemii i utrudnionego obecnie kontaktu z parafianami i sympatykami naszego Sanktuarium Ukrzyżowania zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej.
Można dzwonić na numer telefonu 52 351 81 38.
Zachęcamy także do kontaktu mailowego na adres pakosckalwaria@franciszkanie.net
Biuro parafialne jest czynne we wtorki i czwartki od 10.00 – 11.00 oraz po Mszy św. o 17.00.

Dziękujemy za Wasze modlitwy, za Waszą życzliwość i duchowe wsparcie. Dziękujemy także za każde Wasze materialne wsparcie, poprzez ofiary złożone osobiście w kalwaryjskim klasztorze, do skarbonki w kościele czy też wpłacone na konto bankowe naszej kalwaryjskiej Parafii. Modlimy się za Was codziennie i o modlitwę za nas również prosimy.

Z franciszkańskim pozdrowieniem „Pokój i Dobro”

Wasi franciszkańscy duszpasterze z kalwaryjskiego Wzgórza