Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

W związku z panującą pandemią, od 17 maja  br. w naszym kalwaryjskim kościele podczas Mszy św. i nabożeństw, oprócz osób sprawujących posługę, może przebywać maksymalnie 15 osób (zgodnie z rozporządzeniem z dn. 13 maja br. – 1 osoba na 10m2). Należy mieć zakryte usta i nos (oprócz celebransów sprawujących Msze św.) oraz zachować w kościele między sobą odstęp minimum 2 metrów. Dziękujemy za dostosowanie się do tego rozporządzenia.

Msze św.
w niedziele o 9.00 i 11.00, w tygodniu o 17.00. Okazja do Spowiedzi św. pół godziny przed Mszą św.
W kalwaryjskim Sanktuarium można się modlić także indywidualnie. Kościół jest otwarty od 9.00 – 18.00.

Przypominamy, że Arcybiskup Gnieźnieński Wojciech Polak wydał w Archidiecezji Gnieźnieńskiej dla wszystkich dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i świątecznej aż do odwołania! Zachęcamy jednak w miarę możliwości do włączenia się we wspólne modlitwy w naszym kalwaryjskim Sanktuarium.
Módlmy się także w naszych domach i  rodzinach, szczególnie o 20.30 odmawiając Różaniec w intencji naszej Ojczyzny i całego świata.

W niedzielę (24.05.) – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
Nabożeństwo majowe o 10.30 i Msza św. o 11.00 będą transmitowane on-line na naszej stronie internetowej. 
W naszej Parafii, ze względu na panującą pandemię nie będzie dzisiaj uroczystości Rocznicy Pierwszej Komunii  świętej.

Na naszej Kalwarii Pakoskiej Odpust ku czci Wniebowstąpienia Pańskiego. Ze względu na panującą pandemię Suma Odpustowa zostanie odprawiona w kościele św. Bonawentury o 12.30.
Zachęcamy w tym dniu do nawiedzenia Kaplicy Wniebowstąpienia na naszej Kalwarii, która będzie przez cały dzień otwarta, aby zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej: w tygodniu o 16.30, w niedziele o 10.30. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do gorliwej majowej modlitwy.

We wtorek (26.05.) z okazji „Dnia Matki” w sposób szczególny modlić się będziemy w intencji żyjących i zmarłych matek.

W piątek (29.05.) o 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia. Intencje można składać do skarbonki pod chórem lub
w zakrystii.

W przyszła niedzielę (31.05.) – uroczystość Zesłania Ducha Świętego, do której przygotowujemy się przez Nowennę.
Nabożeństwo majowe o 10.30 i Msza św. o 11.00 będą transmitowane on-line na naszej stronie internetowej.

Po spotkaniach z rodzicami ustalono, że Pierwsza Komunia św. w naszej Parafii będzie w małych grupach w soboty 20 i 27 czerwca br. Dzieci i ich rodziny polecamy waszej szczególnej modlitwie. W sobotę 30 maja, podobnie jak to było w sobotę 23 maja, od 14.30 nabożeństwa majowe w małych grupach dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. w naszej Parafii oraz dla ich rodziców.    

Za dwa tygodnie w uroczystość Najświętszej Trójcy kończy się okres Komunii św. wielkanocnej wynikający z przykazania kościelnego. Zachęcamy więc do przystępowania do Spowiedzi św. i do Komunii św.

W pierwszą środę czerwca (03.06.) wrócą odwiedziny Chorych z posługą sakramentalną.  Ze względu na panującą pandemię Chorych, którzy pragną tej posługi, należy zgłosić w biurze parafialnym lub telefonicznie – także tych Chorych, którzy byli odwiedzani co miesiąc.

Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz Fundacji „Kalwaria Pakoska”, na dalszą renowację i promocję naszej Kalwarii – KRS 0000282780.

Pod chórem do nabycia czasopisma: Przewodnik Katolicki, Różaniec i Mały Gość Niedzielny.

Dziękujemy za Wasze modlitwy, za Waszą życzliwość, za każde Wasze duchowe i materialne wsparcie.

Zawierzajmy nadal w modlitwie naszą codzienność Bożemu Miłosierdziu, Jezusowi Ukrzyżowanemu i Matce Bożej Bolesnej oraz dziękujmy za wszystkie łaski jakie od Miłosiernego Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej codziennie otrzymujemy!
Niech majowa gorliwa modlitwa do Matki Bożej będzie dla nas wszystkich, dla naszych Rodzin i Parafii, źródłem wszelkich łask potrzebnych w codziennym życiu, także w walce
z pandemią i jej skutkami oraz daje siłę do wzajemnej miłości, dobroci i życzliwości.
Niech Dobry Bóg Wam i waszym Rodzinom obficie błogosławi, a Matka Najświętsza otacza swoją przemożną opieką.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii