Ogłoszenia duszpasterskie – XIV Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie - XIV Niedziela Zwykła

W niedzielę (05.07.) –  ok. 19.30 powrót pielgrzymów z Odpustu w Markowicach, których możemy przywitać na Osiedlu Mogileńskim przy figurze na blokach.

W piątek (10.07.) – o 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia za które można zyskać odpust zupełny oraz uczczenie Relikwii Krzyża Świętego. Intencje na tę Mszę św. można składać do skarbonki pod chórem lub w zakrystii.

W sobotę (11.07.) – święto św. Benedykta, patrona Europy.   

W przyszłą niedzielę (12.07.) – w Markowicach Odpust Chorych. O 15.00 Msza św. połączona z udzielaniem Sakramentu Chorych. Ze względu na panującą epidemię nie będzie możliwości tradycyjnego przejazdu do Markowic autokarem.

W tygodniu zapraszamy na nabożeństwa  po Mszy św. o 17.00:        
– w poniedziałek ku czci Krwi Przenajświętszej
– we wtorek ku czci św. Antoniego i uczczenie Relikwii
– w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
– w czwartek ku czci św. Franciszka z Asyżu i uczczenie Relikwii
– w piątek do Bożego Miłosierdzia i uczczenie Relikwii Krzyża Świętego
– w sobotę do Matki Bożej Bolesnej

Kuria naszej Prowincji Zakonnej pw. św. Franciszka z Asyżu z siedzibą w Poznaniu przyjmuje kandydatów do Zakonu: na kapłanów po maturze oraz na braci zakonnych przynajmniej po szkole zawodowej. Więcej informacji w naszym klasztorze oraz na stronie internetowej.

Przypominamy, że uczestnicząc w kościele w Mszach św. i nabożeństwach należy mieć zasłonięte usta i nos – także na zewnątrz kościoła, jeżeli nie jest zachowany dystans społeczny – wyłączając osoby z tego obowiązku zwolnione !!

Pod chórem do nabycia czasopisma: Przewodnik Katolicki, Różaniec, Mały Gość Niedzielny.

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz za ofiary złożone na potrzeby naszej kalwaryjskiej parafii, klasztoru i kalwarii.

Niech Dobry Bóg Wam wszystkim, także przebywającym na wakacjach i urlopach, obficie błogosławi, a Matka Boża Bolesna niech otacza swoją przemożną opieką. Pamiętajcie o codziennej modlitwie i Mszy św. niedzielnej. Zachęcamy do udziału w Mszach św. także w tygodniu oraz do częstego przyjmowania Komunii św.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości Kalwarii