Ogłoszenia duszpasterskie – XV Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie - XV Niedziela Zwykła

W niedzielę (12.07.) w Sanktuarium Maryjnym w Markowicach Odpust Chorych. O 15.00 Msza św. połączona z udzielaniem Sakramentu Chorych. Ze względu na panującą epidemię nie będzie możliwości tradycyjnego przejazdu do Markowic autokarem.

W poniedziałek (13.07.) – nabożeństwo fatimskie. O 18.00 Msza św. w kościele św. Bonawentury, a po niej Procesja Różańcowa ze świecami na Wzgórze Kalwaryjskie. Czcicieli Matki Bożej zapraszamy do udziału.

We wtorek (14.07.) imieniny zakonne obchodzi o. Kamil – Gwardian i Kustosz Kalwarii Pakoskiej. Msza św. o 7.00 w kościele św. Bonawentury. Serdecznie zapraszamy do udziału.

W środę (15.07.) – święto św. Bonawentury,  biskupa i doktora Kościoła.
Odpust w Parafii św. Bonawentury w Pakości. Suma Odpustowa o 18.00.      

We wtorek i środę (14 – 15.07.) – w godz. 9.00 – 12.00 oraz 15.30 – 17.30 w parafii św. Bonawentury wydawanie żywności dla osób, które korzystają z programu pomocy żywnościowej.    

W czwartek (16.07.)
– wspomnienie NMP z Góry Karmel – MB Szkaplerznej.
   

W piątek (17.07.) – o 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia za które można zyskać odpust zupełny oraz uczczenie Relikwii Krzyża Świętego. Intencje na tę Mszę św. można składać do skarbonki pod chórem lub w zakrystii.

W sobotę (18.07.) – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy.

W przyszłą niedzielę (19.07.) – kolekta remontowa na renowację prezbiterium w naszym kalwaryjskim kościele. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”, zapewniając o wdzięcznej modlitwie w naszym kalwaryjskim Sanktuarium i klasztorze.

Kuria naszej Prowincji Zakonnej pw. św. Franciszka z Asyżu z siedzibą w Poznaniu przyjmuje kandydatów do Zakonu: na kapłanów po maturze oraz na braci zakonnych przynajmniej po szkole zawodowej. Więcej informacji w naszym klasztorze oraz na stronie internetowej.

Informujemy, że poświęcenie pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców, odbędzie się na naszym Wzgórzu Kalwaryjskim w sobotę 25 lipca po Mszy św. o 17.00  i w niedzielę 26 lipca po Mszach św. o 9.00 i 11.00.  Już dzisiaj bardzo serdecznie zapraszamy kierowców do wspólnej modlitwy.

Przypominamy, że uczestnicząc w kościele w Mszach św. i nabożeństwach należy mieć zasłonięte usta i nos – także na zewnątrz kościoła, jeżeli nie jest zachowany dystans społeczny – wyłączaj osoby z tego obowiązku zwolnione.

Pod chórem do nabycia czasopisma: Przewodnik Katolicki, Różaniec, Mały Gość Niedzielny.           

Niech Dobry Bóg Wam wszystkim, także przebywającym na wakacjach i urlopach, obficie błogosławi, a Matka Najświętsza niech otacza swoją przemożną opieką.
Pamiętajcie o codziennej modlitwie i Mszy św. niedzielnej. Zachęcamy do udziału w Mszach św. także w tygodniu oraz do częstego przyjmowania Komunii św.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii