Ogłoszenia duszpasterskie – XIX Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie - XIX Niedziela Zwykła

Na bocznym ołtarzu wyłożona jest „Księga Trzeźwości” do której mogą wpisać się osoby, które podjęły abstynencję od napojów alkoholowych w miesiącu sierpniu, a także osoby nie pijące alkoholu.

We wtorek (11.08.) –  wspomnienie św. Klary z Asyżu, dziewicy.

W czwartek (13.08.) z okazji „Dnia Fatimskiego” Procesja Różańcowa ze świecami z kościoła św. Bonawentury na Wzgórze Kalwaryjskie po Mszy św. o 18.00. Wszystkich czcicieli Matki Bożej bardzo serdecznie zapraszamy!

W piątek  (14.08.) – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika.
O 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia. Intencje na tę Mszę św. można składać do skarbonki pod chórem lub w zakrystii.
Msza św. o 17.00 z Wigilii uroczystości Wniebowzięcia NMP oraz poświęcenie kwiatów ziół i owoców.

W sobotę (15.08.) – uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. o 9.00 i 11.00. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie kwiatów, ziół i owoców.
W tym dniu Odpust na Kalwarii Pakoskiej. Suma Odpustowa o 12.00 przy kaplicy Wniebowzięcia NMP.

W przyszłą niedzielę (16.08.) przeżywać będziemy  w kościołach w Polsce Dzień Solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Modlić się będziemy za żywe i zmarłe ofiary tragedii. Po Mszach Świętych zbiórka środków finansowych do puszek, które zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych za pośrednictwem Caritas Polska.

Kuria naszej Prowincji Zakonnej pw. św. Franciszka z Asyżu z siedzibą w Poznaniu przyjmuje kandydatów do Zakonu: na kapłanów oraz na braci zakonnych. Więcej informacji w naszym klasztorze oraz na stronie internetowej.

Przypominamy, że uczestnicząc w kościele w Mszach św. i nabożeństwach należy mieć zasłonięte usta i nos – także na zewnątrz kościoła, jeżeli nie jest zachowany dystans społeczny – wyłączaj osoby z tego obowiązku zwolnione.

Pod chórem do nabycia czasopisma: Przewodnik Katolicki, Mały Gość Niedzielny.

Pamiętajcie o codziennej modlitwie i Mszy św. niedzielnej. Zachęcamy do udziału w Mszach św. także w tygodniu oraz do częstego przyjmowania Komunii św.

Wyrażamy wdzięczność za wspólną modlitwę oraz za złożone ofiary na potrzeby naszej kalwarii, kalwaryjskiej parafii i klasztoru.

Niech Dobry Bóg wszystkim, także przebywającym na wakacjach i urlopach, obficie błogosławi, a Matka Boża Bolesna niech otacza swoją przemożną opieką.    

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii