Uroczystości Odpustowe w naszej kalwaryjskiej Parafii 14 – 15 września 2020r.

Uroczystości Odpustowe w naszej kalwaryjskiej Parafii 14 - 15 września 2020r.

W dniach 14 – 15 września w naszej Parafii Uroczystości Odpustowe ku czci Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Matki Bożej Bolesnej, którym będzie przewodniczył Ks. Stanisław Talaczyński dziekan barcińskiego dekanatu.

W poniedziałek (14.09.) – Uroczystość ku czci Pana Jezusa Ukrzyżowanego.
O 17.30 Droga Krzyżowa w kościele i okazja do Spowiedzi św.
O 18.00 Suma Odpustowa za Parafian i Dobrodziejów.
Po Mszy św. nabożeństwo do Najdroższej Krwi Chrystusa i uczczenie Relikwii Krzyża Świętego.
Nie będzie Mszy św. o 17.00.

We wtorek (15.09.) – Uroczystość ku czci Matki Bożej Bolesnej.
O 17.30 Koronka do Siedmiu Boleści Matki Bożej i okazja do Spowiedzi św. 
O 18.00 Suma Odpustowa za Parafian i Dobrodziejów oraz w intencji Róży Różańcowej Matki Bożej Bolesnej.
Po Sumie Odpustowej nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej i Procesja eucharystyczna na kalwaryjskim Wzgórzu. O udział w procesji prosimy: ministrantów, dzieci pierwszokomunijne, dzieci sypiące kwiatki oraz mężczyzn noszących baldachim.
Nie będzie Mszy św. o 17.00.
 

W tych dniach z racji parafialnego Odpustu, w naszym Sanktuarium można zyskać Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (nawiedzenie naszego kościoła, stan łaski uświęcającej po Spowiedzi św., przyjęcie Komunii św., brak przywiązania nawet do grzechu lekkiego oraz odmówienie modlitw: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy na intencje Ojca Świętego np. Zdrowaś Maryjo).

Wszystkich, szczególnie naszych Parafin i Dobrodziejów, bardzo serdecznie zapraszamy do licznego udziału w naszych parafialnych uroczystościach na kalwaryjskim Wzgórzu Miłosierdzia.

Bracia Mniejsi Franciszkanie z kalwaryjskiego Wzgórza