Ogłoszenia duszpasterskie – XXIX Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie - XXIX Niedziela Zwykła

W związku ze stanem epidemii w Polsce stosując się do rozporządzeń organów państwowych z dnia 15 października br., od soboty 17 października br. powiat inowrocławski znalazł się w czerwonej strefie. W wyniku ograniczeń od soboty 17 października podczas Mszy św. i nabożeństw wewnątrz naszego kościoła mogą przebywać, maksymalnie 22 osoby (1 osoba na 7m2). W pierwszej kolejności osoby związane z intencją. Należy mieć zakryte usta i nos. Dziękujemy za dostosowanie się do tego rozporządzenia!

Arcybiskup Gnieźnieński Wojciech Polak wydał w Archidiecezji Gnieźnieńskiej dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta aż do odwołania! Pozostających w domach prosi o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji Mszy św. i nabożeństw w środkach społecznego przekazu (telewizja, radio, internet).

W niedzielę (18.10.) – przypada Niedziela Misyjna. Kolekta na cele misyjne.

Nabożeństwa różańcowe odprawiamy: w tygodniu o 16.30, w niedziele o 8.15 i 10.30.
Zachęcamy do włączenia się w Żywy Różaniec w naszej Parafii. Wypełnione deklaracje oddajemy w zakrystii lub w biurze parafialnym.

W czwartek (22.10.) – w parafiach należących do województwa kujawsko – pomorskiego, z racji Patronalnego Święta, uroczystość św. Jana Pawła II.
O 17.00 Msza św. w intencji Róży Różańcowej św. Jana Pawła II.  

W czwartek przypada IX Ogólnopolski Dzień Modlitwy Żywego Różańca w intencji misji i misjonarzy, o beatyfikację założycielki Żywego Różańca Pauliny Jaricot oraz o dalszy rozwój Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy na Różańcu o 16.30 i na Mszy św. o 17.00.

Ze względu na ogłoszoną, od soboty 17 października 2020r.  w powiecie inowrocławskim „czerwoną strefę”,  Sakrament Bierzmowania będzie udzielany w kościele św. Bonawentury w czwartek 22 października w dwóch grupach: w czasie Mszy św. o 16.30 i 18.00. W kościele będzie obecna  tylko młodzież bierzmowana oraz dwóch wyznaczonych świadków!!   

W piątek (23.10.)o 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Intencje można składać w zakrystii lub do skarbonki pod chórem.

W przyszłą niedzielę (25.10.) – uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła. Po Mszy św. o 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i dziękczynne Te Deum.
W tym dniu przypada wspomnienie Przeniesienia Relikwii św. Wojciecha do Gniezna.

W Biurze parafialnym lub w zakrystii można zamawiać listopadowe jednorazowe Wypominki za zmarłych. Prosimy o ich czytelne wypisanie. Za zmarłych polecanych w jednorazowych Wypominkach, od 2 do 8 listopada, modlimy się na nabożeństwie o 16.30 oraz na Mszy św. o 17.00, a w niedzielę nabożeństwo o 8.30 i Msza św. o 9.00.
Wypominki Roczne będziemy przyjmować od wtorku 10 listopada, podobnie jak intencje mszalne na Rok 2021.

Pod chórem do nabycia czasopisma: Przewodnik Katolicki, Mały Gość Niedzielny oraz Kalendarze Misyjne w cenie 5 zł.

Dziękujemy Wam za każde duchowe i materialne wsparcie oraz zapewniamy o wdzięcznej modlitwie.

Niech Dobry i Miłosierny Bóg Wam i waszym Rodzinom obficie błogosławi, a Matka Boża Bolesna niech otacza swoją przemożną opieką.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii