Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Adwentu. Zmiana!

Ogłoszenia duszpasterskie - II Niedziela Adwentu. Zmiana!

W  niedzielę (06.12.) – oraz we wszystkie niedziele grudnia i w święta Bożego Narodzenia Msze św. o 9.00, 10.00, 11.00. Zachęcamy do udziału w Mszach św. oraz do przystępowania do Spowiedzi świętej i Komunii świętej.
O 11.00 Msza św. w intencji żyjących i zmarłych Pszczelarzy.
Zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.

Msze św. Roratnie ku czci Matki Bożej od poniedziałku do piątku o 17.00. Roraty pod hasłem „Cud na cudami”, poświęcone są Eucharystii. Uczestniczący w Roratach przynoszą ze sobą lampiony lub świece. Obowiązkowo należy mieć zasłonięte usta i nos. Pamiętajmy o ograniczeniach związanych z sytuacją epidemiczną w naszym kraju. Jeżeli ktoś z rodziny w której są dzieci, uczestniczy w Roratach, może po Mszy św. odebrać w zakrystii roratni obrazek.

Osoby, które podjęły w Adwencie abstynencję od napojów alkoholowych mogą wpisać się do „Księgi Trzeźwości” wyłożonej na bocznym ołtarzu.     

W poniedziałek (07.12.)
– wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, Patrona Pszczelarzy.

We wtorek (08.12.)
– uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Patronki i Królowej Zakonu Serafickiego.
Msze św. o 10.00 i 17.00. W tym dniu nie ma Rorat.
Od 12.00 – 13.00 w naszym kalwaryjskim Sanktuarium można prywatnie odprawić nabożeństwo „Godzina Łaski”. Można także to nabożeństwo odprawić w domu.
O 18.00 nabożeństwo ku czci Matki Bożej dla dzieci pierwszokomunijnych połączone z poświęceniem medalików Matki Bożej. Każde dziecko ze swoim rodzicem siada w osobnej ławce.

W czwartek (10.12.) – wspomnienie NMP Loretańskiej.

W piątek (11.12.) o 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia. Intencje można składać do skarbonki lub w zakrystii.

ZMIANA! W sobotę (12.12.) –  o 9.00 zapraszamy do kościoła mężczyzn, którzy mogą pomóc w postawieniu rusztowania pod budowę tegorocznego Żłóbka. Zmiana jest spowodowana pogrzebami Współbraci!
O 17.00 Msza św. za + o. Szymona Sulkowskiego w 3 rocznicę śmierci.

W przyszłą niedzielę (13.12.) – Msze św. o 9.00, 10.00, 11.00.    

Do niedzieli 20 grudnia można przynosić czekolady dla podopiecznych z Domów Pomocy Społecznej.

W Biurze parafialnym można rezerwować i zamawiać Intencje mszalne oraz Wypominki Roczne na 2021r.

W związku ze stanem epidemicznym w Polsce, stosując się do rozporządzeń organów państwowych podczas Mszy św. i nabożeństw wewnątrz naszego kościoła może przebywać 10 osób (1 osoba na 15m2). Należy mieć zakryte usta i nos. Przypominamy, że Arcybiskup Gnieźnieński Wojciech Polak wydał w Archidiecezji Gnieźnieńskiej dyspensę od obowiązku uczestnictwa w Mszy św. w niedziele i święta aż do odwołania. Pozostających w domach prosimy o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji Mszy św. i nabożeństw w środkach społecznego przekazu.

Bardzo prosimy o modlitwę za chorych, szczególnie za o. Brunona i o. Bonusa oraz za tych którzy opiekują się chorymi. Za tę modlitwę bardzo dziękujemy!

Pod chórem do nabycia czasopisma: Przewodnik Katolicki, Różaniec, Mały Gość Niedzielny.

W zakrystii i w Biurze parafialnym do nabycia: Albumy o Kalwarii Pakoskiej – 35 zł., Kalendarze z Kalwarią Pakoską na 2021r. – 10 zł., świece Caritasu duże – 14 zł., małe – 7 zł., nowe bombki z Kalwarii Pakoskiej z kaplicą św. Weronki – 20 zł. oraz poświęcone opłatki wigilijne.

Wyrażamy wdzięczność za każde Wasze duchowe i materialne wsparcie, także za wpłaty na konto naszej parafii (numer konta znajduje na stronie internetowej naszej parafii).
Niech czas Adwentu będzie dla Was i dla waszych Rodzin czasem radosnego, pełnego wiary, nadziei  i miłości przygotowania na Święta Bożego Narodzenia wraz z Matką Najświętszą.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii