Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Adwentu (Gaudete)

Ogłoszenia duszpasterskie - III Niedziela Adwentu (Gaudete)

W niedzielę (13.12.) – oraz we wszystkie niedziele grudnia i w święta Bożego Narodzenia Msze św. o 9.00, 10.00, 11.00. Zachęcamy do udziału w Mszach św. oraz do przystępowania do Spowiedzi świętej i do Komunii świętej.

Msze św. Roratnie ku czci Matki Bożej od poniedziałku do piątku o 17.00. Roraty pod hasłem „Cud na cudami”, poświęcone są Eucharystii. Uczestniczący w Roratach przynoszą ze sobą lampiony lub świece. Obowiązkowo należy mieć zasłonięte usta i nos. Serdecznie zapraszamy!  Korzystajmy z roratnich rozważań o Eucharystii umieszczanych na stronie internetowej naszej Parafii.

Osoby, które podjęły w Adwencie abstynencję od napojów alkoholowych mogą wpisać się do „Księgi Trzeźwości” wyłożonej na bocznym ołtarzu.

Do niedzieli 20 grudnia można przynosić czekolady dla podopiecznych z Domów Pomocy Społecznej.     

W środę (16.12.) – rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia.

W piątek (18.12.) – o 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia. Intencje można składać do skarbonki pod chórem lub w zakrystii.

W sobotę (19.12.) Msze św. o 17.00 i 18.00.

W przyszłą niedzielę (20.12.) – Msze św. o 9.00, 10.00, 11.00.
W przyszłą niedzielę kolekta remontowa na renowację i ogrzewanie naszego kościoła. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać” oraz zapewniamy o wdzięcznej modlitwie w naszym kościele i klasztorze.

W związku ze stanem epidemicznym w Polsce, stosując się do rozporządzeń organów państwowych podczas Mszy św. i nabożeństw wewnątrz naszego kościoła może przebywać 10 osób (1 osoba na 15m2). Należy mieć zakryte usta i nos. Przypominamy, że Arcybiskup Gnieźnieński Wojciech Polak wydał w Archidiecezji Gnieźnieńskiej dyspensę od obowiązku uczestnictwa
w Mszy św. w niedziele i święta aż do odwołania. Pozostających w domach prosimy o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji Mszy św. i nabożeństw w środkach społecznego przekazu.                                                                                                                                       

W Biurze parafialnym można rezerwować i zamawiać Intencje mszalne oraz Wypominki Roczne na 2021r.      
W zakrystii i w Biurze parafialnym do nabycia: Albumy o Kalwarii Pakoskiej – 35 zł., Kalendarze z Kalwarią Pakoską na 2021r. – 10 zł., nowe bombki z Kalwarii Pakoskiej z kaplicą św. Weronki – 20 zł. oraz poświęcone opłatki wigilijne.  Nie ma już świec Caritasu. 
Pod chórem do nabycia czasopismo: Przewodnik Katolicki.

W związku z zarządzeniem Ks. Arcybiskupa Wojciecha Polaka, Prymasa Polski,  w naszej Archidiecezji Gnieźnieńskiej nie będzie w parafiach tradycyjnej kolędy. Spowodowane to jest pandemią koronawirusa. W przyszłą niedzielę podamy bliższe informacje o Mszach Świętych i spotkaniach kolędowych w kościele oraz o możliwości zaproszenia z kolędą w domu na „życzenie”.

Wyrażamy wdzięczność za każde Wasze duchowe i materialne wsparcie, także za wpłaty na konto naszej parafii (numer konta znajduje na stronie internetowej naszej parafii).
Niech czas Adwentu będzie dla Was i dla waszych Rodzin czasem radosnego, pełnego wiary, nadziei  i miłości przygotowania na Święta Bożego Narodzenia wraz z Matką Najświętszą.

W ubiegłą niedzielę 6 grudnia odeszli do Pana dwaj nasi Współbracia: o. Brunon Kasprowski z Pakości Kalwarii i  o. Bonus Dąbrowski z Osiecznej. Pogrzeby ich odbyły się w tym tygodniu w Pakości i zostali pochowani na naszym kalwaryjskim cmentarzu. Dziękujemy za Wasze modlitwy w czasie ich choroby, a teraz w naszych modlitwach prośmy dla nich o łaskę zbawienia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii