Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Narodzenia Pańskiego

Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Narodzenia Pańskiego

Zachęcamy by w Wigilię Bożego Narodzenia zachować wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. W czasie Wieczerzy Wigilijnej przeczytajmy fragment z Pisma św. o narodzeniu Jezusa
(Łk 2, 1-14), podzielmy się opłatkiem, złóżmy sobie życzenia. Niech nie zabraknie również rodzinnego śpiewania kolęd.

W czwartek (24.12.) – o 22.30 Msza Święta Pasterska – ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa.

W piątek (25.12.) – Uroczystość Bożego Narodzenia.
O północy uroczysta Pasterka w intencji Parafian i Dobrodziejów. Kolekta z Pasterki na Fundusz Obrony Życia.
Msze św. o 9.00, 10.00, 11.00.  

W czasie Oktawy Bożego Narodzenia (do 1 stycznia) zachęcamy do udziału w Mszach św. i przyjmowania Komunii św.

W sobotę (26.12.) – II Dzień Świąt Bożego Narodzenia – Święto św. Szczepana.  
Msze św. o 9.00, 10.00, 11.00. Kolekta na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

W niedzielę (27.12.)  – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
Msze Święte o 9.00, 10.00, 11.00. W tym dniu odnowienie Ślubów Małżeńskich oraz błogosławieństwo Rodzin.

Spotkania kolędowe w naszej Parafii w 2021r.
W związku z zarządzeniem Metropolity Gnieźnieńskiego Ks. Arcybiskupa Wojciecha Polaka, Prymasa Polski, w naszej Archidiecezji Gnieźnieńskiej nie będzie w parafiach tradycyjnej kolędy. Spowodowane to jest pandemią koronawirusa.
Spotkania kolędowe w naszej Parafii odbędą w zmienionej formie i rozpoczną się  w sobotę 2 stycznia 2021r.    
Zapraszamy przedstawicieli Rodzin z danej ulicy, według podanego planu, na wspólną modlitwę do kościoła, od poniedziałku do piątku na Msze Święte „kolędowe” o 10.00 lub 17.00, a w soboty na Msze Święte „kolędowe” tylko o 10.00 (w soboty o 17.00 Msza Święta z niedzielnego formularza  dla wszystkich). Tych którzy dysponują wolniejszym czasem przed południem zachęcamy do udziału w Mszach Świętych „kolędowych” o 10.00.
Po Mszy Świętej zawierzymy Świętej Rodzinie, Rodziny naszej Parafii  i mieszkańców z danej ulicy. Następnie przedstawiciel Rodziny otrzyma buteleczkę z wodą święconą, obrazek z modlitwą kolędową do odmówienia w domu oraz nasz parafialny folder na 2021r. Będzie można je także zanieść ludziom chorym i starszym w naszej Parafii.
Złożona z tej okazji ofiara kolędowa będzie przeznaczona na dalszą renowację naszego kalwaryjskiego kościoła oraz na potrzeby naszej parafii, kalwarii i kalwaryjskiego klasztoru. Za każdą złożoną na ten cel ofiarę wyrażamy z serca płynące: „Bóg zapłać”!
Plan spotykań kolędowych w kościele na Mszach Świętych jest podany w gablotce i na naszej stronie internetowej.

Pod chórem do nabycia czasopismo: Przewodnik Katolicki.

Wyrażamy wdzięczność za każde Wasze duchowe i materialne wsparcie, także za wpłaty na konto naszej Parafii (nr r-ku: 20 1090 1069 0000 0001 1543 2371).
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam i waszym Rodzinom umocnienia wiary w obecność Jezusa w Eucharystii, uczestniczenia w Mszach św. w niedziele i święta, częstego przyjmowania Komunii św. oraz jak najwięcej łask od Bożego Dzieciątka.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii


W związku ze stanem epidemiologicznym w Polsce, stosując się do rozporządzeń organów państwowych podczas Mszy św. i nabożeństw wewnątrz naszego kościoła może przebywać 10 osób (1 osoba na 15m2). Należy mieć zakryte usta i nos. Przypominamy, że Metropolita Gnieźnieński Ks. Arcybiskupa Wojciech Polak wydał w Archidiecezji Gnieźnieńskiej dyspensę od obowiązku uczestnictwa w Mszy św. w niedziele i święta aż do odwołania. Pozostających w domach prosimy o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji Mszy św. i nabożeństw w środkach społecznego przekazu. Pamiętajmy, że dyspensa nie oznacza zakazu uczestniczenia we Mszy Świętej w kościele!