Ogłoszenia duszpasterskie – Święto Chrztu Pańskiego

Ogłoszenia duszpasterskie - Święto Chrztu Pańskiego

W niedzielę (10.01.) – Święto Chrztu Pańskiego. Msze św. o 9.00, 10.00, 11.00 połączone z odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu świętego.                                                                                               

W piątek (15.01.) – o 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia oraz nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, za które można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.  Intencje można składać do skarbonki lub w zakrystii.

W sobotę (16.01.) – święto świętych Berarda i Towarzyszy, pierwszych męczenników franciszkańskich.                                                                            

W przyszłą niedzielę (17.01.) – Msze święte o 9.00, 10.00, 11.00. Kolekta remontowa przeznaczona na ogrzewanie i dalszą renowację naszego kalwaryjskiego kościoła. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” oraz obiecujemy wdzięczną modlitwę w naszym Sanktuarium i w naszym klasztorze.    

Spotkania kolędowe w naszej Parafii w 2021r.
W związku z zarządzeniem Metropolity Gnieźnieńskiego Ks. Arcybiskupa Wojciecha Polaka, Prymasa Polski, spotkania kolędowe w naszej Parafii odbywają się w zmienionej formie i potrwają do 19 stycznia.
Zapraszamy do kościoła przedstawicieli Rodzin z danej ulicy, według podanego planu, od poniedziałku do piątku na Msze Święte „kolędowe” o 10.00 lub 17.00, a w soboty na Msze Święte „kolędowe” tylko o 10.00 (w soboty o 17.00 Msza Święta z niedzielnego formularza dla wszystkich). Tych którzy dysponują wolniejszym czasem przed południem, zachęcamy do udziału w Mszach Świętych „kolędowych” o 10.00.
Po Mszy Świętej, Rodziny naszej Parafii zostają zawierzone Świętej Rodzinie z Nazaretu. Następnie przedstawiciel Rodziny otrzymuje buteleczkę z wodą święconą, obrazek z modlitwą kolędową do odmówienia w domu oraz parafialny folder na 2021r. Będzie można je także zanieść ludziom chorym i starszym w naszej Parafii.
Złożona w czasie Mszy Świętej ofiara kolędowa jest przeznaczona na dalszą renowację naszego kalwaryjskiego kościoła oraz na potrzeby naszej parafii, kalwarii i kalwaryjskiego klasztoru. Za każdą złożoną na ten cel ofiarę wyrażamy z serca płynące: „Bóg zapłać”!
Prosimy o zgłoszenie się w Biurze parafialnym rodzin i osób, które w ostatnim czasie (np. od ostatniej kolędy) zamieszkały na terenie naszej kalwaryjskiej Parafii.  Prosimy także o informacje o rodzinach, które w ciągu ostatniego roku wyprowadziły się z naszej Parafii.  Z góry bardzo za to dziękujemy.
 
Plan spotkań kolędowych w kościele na Mszach Świętych jest podany w gablotce i na naszej stronie internetowej.

Można jeszcze składać Wypominki roczne za zmarłych na 2021r., za których modlimy się w każdą niedzielę przed Mszą Św. o 9.00  oraz w I piątki miesiąca w czasie Mszy św. o 17.00.
Pod chórem do nabycia czasopismo: Przewodnik Katolicki.

Wyrażamy wdzięczność za każdą Waszą modlitwę oraz za złożone dzisiaj ofiary.
Wdzięczni za otrzymany Sakrament Chrztu świętego, bądźmy dobrymi świadkami Jezusa Chrystusa w codziennym naszym życiu.
Niech Dobry Bóg Wam i waszym Rodzinom obficie błogosławi, a Matka Boża Bolesna otacza swoją opieką.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii