Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie - II Niedziela Zwykła

W niedzielę (17.01.) – Msze Święte o 9.00, 10.00, 11.00.
Kolekta remontowa
przeznaczona na ogrzewanie i dalszą renowację naszego kalwaryjskiego kościoła. Za każdą ofiarę wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” i zapewniamy o wdzięcznej modlitwie w naszym Sanktuarium i klasztorze.

W poniedziałek (18.01.) rozpoczyna się Tydzień Modlitw Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”, który potrwa do 25 stycznia.

W czwartek i w piątek (21 – 22.01.) – w sposób szczególny modlimy się za Babcie i Dziadków z okazji ich święta.

W piątek (22.01.)o 17.00 Msza Święta w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia  oraz nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, za które można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Intencje można składać do skarbonki lub w zakrystii.

W przyszłą niedziele (24.01.) Msze Święte o 9.00, 10.00, 11.00.     
Przyszła niedziela jest Dniem solidarności z Chorwacją”. Podczas Mszy Świętej, modlić się będziemy za poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi. Będzie też zbiórka do puszek na ten cel.

Spotkania kolędowe w naszej Parafii do 19 stycznia 2021r.
W związku z zarządzeniem Metropolity Gnieźnieńskiego Ks. Arcybiskupa Wojciecha Polaka, Prymasa Polski, spotkania kolędowe w naszej Parafii odbywają się w zmienionej formie.
Zapraszamy do kościoła przedstawicieli Rodzin z danej ulicy, według podanego planu, na Msze Święte „kolędowe” w poniedziałek i we wtorek (do 19 stycznia) o 10.00 lub 17.00. Zapraszamy w te dni także tych, którzy wcześniej nie mogli wziąć udziału w Mszach Świętych kolędowych w naszej Parafii.
Po Mszy Świętej, Rodziny naszej Parafii zostają zawierzone Świętej Rodzinie z Nazaretu. Następnie przedstawiciel Rodziny otrzymuje buteleczkę z wodą święconą, obrazek z modlitwą kolędową do odmówienia w domu oraz parafialny folder na 2021r. Będzie można je także zanieść ludziom chorym i starszym w naszej Parafii.
Złożona w czasie Mszy Świętej ofiara kolędowa jest przeznaczona na dalszą renowację naszego kalwaryjskiego kościoła oraz na potrzeby naszej parafii, kalwarii i kalwaryjskiego klasztoru. Za każdą złożoną na ten cel ofiarę wyrażamy z serca płynące: „Bóg zapłać”!
Prosimy o zgłoszenie się w Biurze parafialnym rodzin i osób, które w ostatnim czasie (np. od ostatniej kolędy) zamieszkały na terenie naszej kalwaryjskiej Parafii.  Prosimy także o informacje o rodzinach, które w ciągu ostatniego roku wyprowadziły się z naszej Parafii.  Z góry bardzo za to dziękujemy.
 
Plan spotkań kolędowych w kościele na Mszach Świętych jest podany w gablotce i na naszej stronie internetowej.

Można jeszcze składać Wypominki roczne za zmarłych na 2021r., za których modlimy się w każdą niedzielę przed Mszą Świętą o 9.00 i w Pierwsze Piątki Miesiąca na Mszy Świętej o 17.00.

Pod chórem do nabycia: Przewodnik Katolicki.                                                                         |

Wyrażamy wdzięczność za każdą Waszą modlitwę oraz za złożone dzisiaj ofiary w ramach kolekty remontowej.

Idźmy przez codzienne życie z wiarą, nadzieją i miłością, żyjąc na co dzień w łasce uświęcającej. Uczestniczmy jak najczęściej we Mszy Świętej w niedziele i w tygodniu. Przyjmujmy jak najczęściej Jezusa do swojego serca w Komunii świętej. Niech Eucharystia będzie w centrum naszego życia osobistego, rodzinnego i parafialnego.
Niech Dobry Bóg Wam i waszym Rodzinom obficie błogosławi, a Matka Boża Bolesna otacza swoją przemożną opieką.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii