Przygotowanie do Bierzmowania w kalwaryjskiej Parafii. Spotkanie uczniów klas VIII – 3 marca.

Przygotowanie do Bierzmowania w kalwaryjskiej Parafii. Spotkanie uczniów klas VIII - 3 marca.

W środę 3 marca o 18.00 w kościele kolejne spotkanie dla uczniów klas VIII z naszej Parafii  pragnących przygotować się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, połączone z nauką rekolekcyjną.
Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania  w naszej Archidiecezji Gnieźnieńskiej
trwa obecnie 2 lata.
Prosimy o złożenie Deklaracji zgłoszenia kandydata do Bierzmowania,  przez młodzież klas VIII, która jeszcze tego nie uczyniła.

W ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania kandydaci:
– praktykują codzienną modlitwę
– uczestniczą w każdą niedzielę i święto nakazane we Mszy św. – w naszym kalwaryjskim kościele w niedziele o 9.00 lub 11.00 (w sobotę o 17.00)
– przystępują co miesiąc do Spowiedzi świętej oraz w Pierwsze Piątki Miesiaca do Komunii świętej – w naszym kalwaryjskim kościele Spowiedź św. o 16.30, Msza św. o 17.00.
– uczestniczą w adoracjach Najświętszego Sakramentu w Pierwsze Czwartki Miesiaca od 19.00 – 20.00.
– uczestniczą w comiesięcznej
parafialnej katechezie w I środy miesiąca o 18.00.
– uczestniczą regularnie w lekcjach religii.

 

Rodzice oddają deklaracje – zgłoszenie syna lub córki do Sakramentu Bierzmowania. Jeżeli dziecko było chrzczone poza naszą Parafią należy dostarczyć także świadectwo Chrztu świętego Jeżeli kandydat do Bierzmowania zamieszkuje poza naszą Parafią potrzebna jest również zgoda Proboszcza ze swojej Parafii.

W środę 3 lutego 2021r. o 18.00 w kościele odbyło się spotkanie dla uczniów klas VIII z naszej Parafii  pragnacych przygotować się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

W październiku nabożeństwa różańcowe w kościele: w tygodniu o 16.30, w niedziele o 10.30.

W czwartek 8 października o 18.00 w kościele odbyło się spotkanie dla młodzieży klas VIII, która w naszej Parafii przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania.
W piątek 18 września w  święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży, o 17.00 została odprawiona Msza św., która rozpoczęła przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania przez młodzież klas VIII z naszej Parafii. Młodzież klas VIII  z naszej kalwaryjskiej Parafii i ich rodziców nieobecnych na powyższym spotkaniu prosimy o pilny kontakt do końca września!