Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie - I Niedziela Wielkiego Postu

Rozpoczęliśmy Wielki Postczas pokuty i nawrócenia, czas szczególnej modlitwy, postu i chrześcijańskiej jałmużny! Zachęcamy do Spowiedzi świętej, do udziału w Mszach Świętych (także w tygodniu) i częstej Komunii świętej, do udziału w Drogach Krzyżowych i Gorzki Żalach oraz do podjęcia wielkopostnych postanowień i osobistego nawrócenia.

Osoby, które podjęły abstynencję od napojów alkoholowych na czas Wielkiego Postu mogą wpisać się do Księgi Trzeźwości wyłożonej na bocznym ołtarzu.
Do skarbonki pod chórem  można składać Jałmużnę Wielkopostną oraz ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii rozpoczną się w środę 3 marca Mszą Świętą o 17.00 i potrwają do soboty 6 marca. Od czwartku do soboty (4-6.03.) Msze Święte z nauką rekolekcyjną o 10.00 i 17.00. Nauki rekolekcyjne w czwartek (04.03.) i w piątek (05.03.) także o 19.00.
W środę (03.03.) o 18.00 spotkanie z nauką rekolekcyjną dla młodzieży klas VIII przygotowujących się do Bierzmowania, jak i dla młodzieży po Bierzmowaniu.
Rekolekcje poprowadzi o. Dobiesław Nieradzik – franciszkanin z Poznania. Kolekta na Mszach Świętych w czasie Rekolekcji będzie przeznaczona na potrzeby Klasztoru w Poznaniu.
Szczegółowy program Rekolekcji znajduje się w gablotce i na stronie internetowej. Zapraszamy  i zachęcamy do udziału w Rekolekcjach oraz prosimy o modlitwę w tej intencji.

W niedzielę (21.02.) – Msze Święte o 9.00, 11.00.
O 15.00 Gorzkie Żale
z kazaniem pasyjnym, a po nich Msza Święta.
Kolekta remontowa jest przeznaczona na ogrzewanie i dalszą renowację naszego kościoła. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać” oraz zapewniamy o wdzięcznej modlitwie.

W poniedziałek (22.02.) – święto Katedry św. Piotra Apostoła.

W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:  
Droga Krzyżowa w naszym kościele w piątki o 17.00 i uczczenie Relikwii Krzyża Świętego. Po Drodze Krzyżowej Msza Święta o 17.30 w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia, które można składać do skarbonki pod chórem lub w zakrystii.

Drogi Krzyżowe na Kalwarii w Wielkim Poście w piątki o 9.00 i 16.30. Rozpoczęcie przy kaplicy Piłata. Po Drodze Krzyżowej o 9.00 w naszym kościele Obrzęd Komunii świętej. Ze względu na ograniczenia i limity nie będzie Mszy Świętej. Po Drodze Krzyżowej o 16.30, w naszym kościele o 17.30 Msza Święta. Zachęcamy do udziału w Drogach Krzyżowych na Kalwarii. Przypominamy o obowiązku zasłania ust i nosa oraz o zachowaniu dystansu społecznego.         

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 15.00, a po nich Msza Święta.
Za udział w nabożeństwach pasyjnych można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W przyszłą  niedzielę  (28.02.) – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej okazji zbiórka do puszek na cele misyjne.
Msze Święte o 9.00, 11.00. O 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nich Msza Święta.   

Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz Fundacji „Kalwaria Pakoska”, na dalszą renowację i promocję naszej Kalwarii, w ramach przygotowania do Jubileuszu 400-lecia powstania naszej Kalwarii (1628 – 2028). KRS 0000282780. Formularze są wyłożone na bocznych ołtarzach.        

Pod chórem do nabycia: Przewodnik Katolicki, książeczki z tekstami pieśni wielkopostnych i Gorzkich Żali, książeczki z rozważaniami Drogi Krzyżowej Ks. Abpa Henryka Muszyńskiego.         

Wyrażamy wdzięczność za każde Wasze duchowe wsparcie oraz za ofiary złożone w ramach kolekty remontowej.

Niech czas Wielkiego Postu będzie dla nas, dla naszych Rodzin czasem pokuty i nawrócenia oraz gorliwej modlitwy, postu i jałmużny.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii