Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Zmartwychwstania  Pańskiego

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (04.04.) – o 6.00 MSZA ŚWIĘTA REZUREKCYJNA. Ze względu na pandemię koronawirusa nie będzie Procesji Rezurekcyjnej.
Pozostałe Msze św. o 9.00 i 11.00.

W Poniedziałek Wielkanocny (05.04.) – II Dzień Świąt Wielkanocnych.    
Msze św. o 9.00 i 11.00. Kolekta na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
W II Dzień Świąt Wielkanocnych ze względu na pandemię zostaje odwołany kalwaryjski odpust EMAUS. 

OKTAWA WIELKANOCY  trwa do Niedzieli Miłosierdzia Bożego – 11 kwietnia. Zachęcamy do udziału w Mszach Świętych.

W środę (07.04.) ze względu na panujące obostrzenia z powodu pandemii spotkanie dla młodzieży klas VIII przygotowujących się do Bierzmowania w naszej Parafii zostaje przełożone na środę 5 maja. Odbędzie się w kościele o 18.00.

W piątek (09.04.) przed południem odwiedziny Chorych z Komunia świętą, przełożone z pierwszej środy miesiąca.
O 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia oraz nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, za które można zyskać odpust zupełny. Intencje można składać do skarbonki pod chórem lub w zakrystii.
W piątek ze względu na Oktawę Wielkanocy nie obowiązuje post od potraw mięsnych.

W przyszłą niedzielę (11.04.) – Święto Bożego Miłosierdzia.
Msze św. o 9.00, 11.00 i 15.00 – połączona z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej.                                                                   
Do Święta Bożego Miłosierdzia przygotujemy się przez Nowennę odmawianą po Mszy św. (tekst na stronie internetowej).

Pod chórem do nabycia czasopisma: Przewodnik Katolicki, Różaniec, Mały Gość Niedzielny.

Wyrażamy wdzięczność za  wspólnie przeżyty czas Wielkiego Postu: za udział w Mszach Świętych, Gorzkich Żalach, Drogach Krzyżowych i Rekolekcjach Wielkopostnych. W czasie ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa dziękujemy za każdą Waszą modlitwę w domach i w rodzinach. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu Liturgii Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych oraz  za pomoc w wystroju naszego kościoła. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękujemy za każde Wasze duchowe, a także materialne wsparcie, poprzez ofiary złożone w kościele, czy też wpłacone na konto naszej kalwaryjskiej Parafii. Dziękujemy za przesłane i przekazane życzenia oraz za prezenty. Za wszelkie doznane od Was dobro wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać”!

Dziękujmy za wszystkie łaski otrzymane codziennie od Miłosiernego Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej! To wszystko co przed nami zawierzajmy z wiarą Bożemu Miłosierdziu, Jezusowi Ukrzyżowanemu i Matce Bożej Bolesnej w codziennej modlitwie oraz w czasie Mszy Świętej.

Życzenia Wielkanocne: Umocnieni prawdą o zwycięstwie Jezusa nad śmiercią i prawdą o wieczności, która nas czeka, bądźmy świadkami żywej chrześcijańskiej wiary. Często „zgromadzeni na świętej Wieczerzy” i zjednoczeni z Jezusem Ukrzyżowanym i Zmartwychwstałym obecnym w Eucharystii, żyjmy na co dzień mocą wiary i Bożej miłości, niosąc z odwagą krzyż cierpienia i niepowodzenia. Mocą Jezusa Zmartwychwstałego i Jego łaski pokonujmy w sobie pokusy, grzechy i nasze ludzkie słabości. Wraz z Jezusem Zmartwychwstałym wnośmy do naszych rodzin dobro, nadzieję i radość, a wtedy życie stanie się łatwiejsze i lepsze.

Z darem modlitwy
Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii