Ogłoszenia duszpasterskie – XVII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie - XVII Niedziela Zwykła

W niedzielę (25.07.) – ogłoszony przez papieża Franciszka I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych pod hasłem „Ja jestem z tobą przez wszystkie dni” (por. Mt 28, 20). Osoby, które wezmą w tym dniu udział w uroczystościach 1. Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych, obchodzonego w Kościele katolickim będą mogły uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy z tej okazji do Spowiedzi i Komunii świętej.

W niedzielę 25 lipca dzień modlitw za poszkodowanych w nawałnicach i powodziach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii. W przyszłą niedzielę 1 sierpnia zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w tych powodziach.

W niedzielę 25 lipca święto św. Jakuba, Patrona naszego Miasta. O 11.00 Msza św. w intencji władz i mieszkańców naszego Miasta i Gminy.

Ze względu na przypadające 25 lipca wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców i wszystkich podróżujących, po Mszach Świętych o 9.00 i 11.00 uroczyste poświęcenie wszelkich pojazdów mechanicznych: samochodów, motorów, skuterów, rowerów, quadów. Poświęcenie także w sobotę (24.07.) po Mszy św. o 17.00. Przy tej okazji będzie można nabyć pamiątki związane ze św. Krzysztofem.

W poniedziałek (26.07.) – wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP.

W piątek  (30.07.) o 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia za które można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami oraz uczczenie Relikwii Krzyża Świętego. Intencje na tę Mszę św. można składać do skarbonki pod chórem lub w zakrystii.

W miesiącu sierpniu zachęcamy do abstynencji od napojów alkoholowych. Na bocznym ołtarzu wyłożona jest „Księga Trzeźwości” do której mogą wpisać się osoby podejmujące abstynencję od napojów alkoholowych w miesiącu sierpniu, a także osoby nie pijące w ogóle alkoholu.

Kuria naszej Prowincji Zakonnej pw. św. Franciszka z Asyżu z siedzibą w Poznaniu przyjmuje kandydatów do Zakonu na kapłanów i braci zakonnych. Więcej informacji w naszym klasztorze oraz na stronie internetowej. Prosimy o gorliwą modlitwę o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Pod chórem do nabycia czasopisma: Przewodnik Katolicki, Mały Gość Niedzielny. 

Pamiętajcie o codziennej modlitwie i Mszy św. niedzielnej. Zachęcamy do udziału w Mszach św. także w tygodniu oraz do częstego przyjmowania Komunii św.

Wyrażamy wdzięczność za wspólną modlitwę oraz za złożone ofiary na potrzeby naszej kalwarii, kalwaryjskiej parafii i klasztoru.
Niech Jezus Ukrzyżowany i Miłosierny Wam wszystkim, także przebywającym na wakacjach i urlopach, obficie błogosławi, a Matka Boża Bolesna otacza swoją przemożną opieką.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii