Ogłoszenia duszpasterskie – XXIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie - XXIII Niedziela Zwykła

W niedzielę  (05.09.) w Kościele w Polsce Dzień Solidarności z Afgańczykami, czyli dzień modlitwy i postu. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc dla Afgańczyków

W poniedziałek  (06.09.) – o 17.30 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

W środę (08.09.) – święto Narodzenia NMP.  

W czwartek  (09.09.) o 17.30 nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

W piątek  (10.09.)o 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia oraz uczczenie Relikwii Krzyża Świętego. Intencje można składać w zakrystii lub do skarbonki pod chórem.

W sobotę (11.09.) o 12.00 zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza kandydatów na ministrantów. W przyszłą niedzielę (12.09.) po Mszach św. o 9.00 i 11.00 spotkanie dla rodziców naszych ministrantów i kandydatów.

W przyszłą niedzielę (12.09.) – w naszym kalwaryjskim kościele na Mszy Świętej o 9.00 i 11.00, będzie okazja do modlitwy przed Relikwią drzewa Krzyża Świętego z okazji 350.lecia  sprowadzenia ich na Kalwarię Pakoską. Relikwiarz z największym fragmentem z drzewa Krzyża Świętego, jaki obecnie znajduje się w Polsce, będzie w naszym kościele także w sobotę (11.09.) na Mszy świętej o 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!
Po Mszach św. zbiórka do puszek na relikwiarze dla Relikwii św. S. Faustyny i św. Jana Pawła II. Przy tej okazji każdy otrzyma pamiątkowe zdjęcia tych relikwiarzy.
W przyszłą niedzielę 12 września  w świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, w czasie Mszy świętej o godz. 12.00, uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej.

W dniach 14 – 15 września – w naszej Parafii Uroczystości Odpustowe ku czci Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Matki Bożej Bolesnej.                  
We wtorek (14.09.) – Uroczystość ku czci Pana Jezusa Ukrzyżowanego. O 17.30 Droga Krzyżowa w kościele i okazja do Spowiedzi św. O 18.00 Suma Odpustowa za Parafian i Dobrodziejów pod przewodnictwem Ks. Prałata Stanisława Majewskiego kustosza Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Toruniu, połączona z wprowadzeniem do naszego kalwaryjskiego kościoła Relikwii św. S. Faustyny Kowalskiej i św. Jana Pawła II. 
Po Sumie Odpustowej nabożeństwo do Najdroższej Krwi Chrystusa, Procesja eucharystyczna i uczczenie Relikwii Krzyża Świętego. O udział w procesji prosimy: ministrantów, dzieci pierwszokomunijne w szatach, dzieci sypiące kwiatki oraz mężczyzn noszących baldachim. Nie będzie Mszy św. o 17.00.

W środę (15.09.) – Uroczystość ku czci Matki Bożej Bolesnej. O 17.30 Koronka do Siedmiu Boleści Matki Bożej i okazja do Spowiedzi św.  O 18.00 Suma Odpustowa za Parafian i Dobrodziejów oraz w intencji Róży Różańcowej Matki Bożej Bolesnej, pod przewodnictwem o. Justyna Berusa, dyrektora naszego Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu. Po Sumie Odpustowej nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej. Nie będzie Mszy św. o 17.00.

Z racji parafialnego Odpustu, w naszym Sanktuarium we wtorek i w środę można zyskać Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (nawiedzenie naszego kościoła, stan łaski uświęcającej po Spowiedzi św., przyjęcie Komunii św., brak przywiązania nawet do grzechu lekkiego oraz odmówienie modlitw: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy na intencje Ojca Świętego np. Zdrowaś Maryjo).
Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do licznego udziału w naszych parafialnych uroczystościach na kalwaryjskim Wzgórzu Miłosierdzia oraz zachęcamy do Spowiedzi świętej.

W niedzielę 19 września – Odpust na Kalwarii Pakoskiej ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Suma Odpustowa o 12.00 przy ołtarzu polowym.
W naszym kościele Msza św. tylko o 9.00. Nie będzie Mszy św. o 11.00.    

Pod chórem do nabycia czasopisma: Przewodnik Katolicki, Mały Gość Niedzielny, Kalendarze Misyjne (5 zł.), a w zakrystii książka „Pakość i Kalwaria Pakoska – Zbiór studiów na 390-lecie Fundacji Kalwarii Pakoskiej” (30 zł.).

Wyrażamy wdzięczność za wspólną modlitwę oraz za złożone ofiary.
Niech Pan Jezus Ukrzyżowany Wam i waszym Rodzinom każdego dnia błogosławi, a Matka Boża Bolesna otacza swoją przemożną opieka.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii.