Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocy

Ogłoszenia duszpasterskie - V Niedziela Wielkanocy

Zapraszamy codziennie: na nabożeństwa majowe: w niedzielę po Mszy świętej o 9.00, w tygodniu po Mszy świętej o 17.00,  a wieczorem o 20.30 na Różaniec i Apel Jasnogórski, jako przygotowanie do Nawiedzenia Ikony Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej kalwaryjskiej Parafii (czwartek i piątek 2 i 3 czerwca).

W niedzielę (15.05.)o 9.00 Msza święta z okazji 35 Rocznicy Święceń Kapłańskich o. Proboszcza Roberta.
O 11.00 Msza święta z udziałem dzieci pierwszokomunijnych i ich Rodzin.
W „Białym Tygodniu” do piątku włącznie, dzieci pierwszokomunijne uczestniczą wraz z rodzicami we Mszy św. o 17.00 i w nabożeństwie majowym.              

W wtorek (17.05.) o 18.00 spotkanie dla młodzieży klas VIII jako przygotowanie do Bierzmowania. Na spotkanie zapraszamy również młodzież klas I ponadpodstawowych z naszej Parafii, która przystąpiła lub nie przystąpiła do Bierzmowania w tym roku.

W czwartek (19.05.) o 18.00 nauka dla rodziców i rodziców chrzestnych.

W piątek (20.05
.)
– święto św. Bernardyna ze Sieny.

O 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia. Intencje można składać do skarbonki pod chórem lub w zakrystii.
W czasie Mszy świętej o 17.00 pięciu kandydatów z Liturgicznej Służby Ołtarza otrzyma ministranckie habity.

W przyszłą niedzielę (22.05.)  – o 11.00 Msza święta z okazji Rocznicy Pierwszej Komunii świętej. Spowiedź święta dla uczniów klas IV i ich rodziców w piątek 20 maja o 16.30.   
Kolekta remontowa na renowację i malowanie prezbiterium w naszym kościele, które zaplanowane jest od 6 czerwca br.
W przyszłą niedzielę w Lyonie beatyfikacja Pauliny Jaricot, założycielki Żywego Różańca, która często zachęcała: „Módlcie się do Jezusa przez Maryję, to jest sposób by pójść do Nieba”.

W uroczystość Najświętszej Trójcy (12 czerwca) kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej wynikający z przykazania kościelnego. Zachęcamy do Spowiedzi i Komunii świętej

Pod chórem do nabycia czasopismo: Przewodnik Katolicki.

Przed kościołem do nabycia: wizerunki Matki Bożej, flagi, girlandy z chorągiewkami, które mogą posłużyć do dekoracji na czas Nawiedzenia Matki Bożej w Pakości. Są także Obrazy Matki Bożej Częstochowskiej, książeczki z modlitwami do Matki Bożej, książeczki o historii  Nawiedzenia Jasnogórskiego Obrazu.
Członkowie Parafialnej Rady Duszpasterskiej roznoszą po domach naszej Parafii foldery z programem Rekolekcji i Nawiedzenia Obrazu w kalwaryjskiej Parafii. Foldery te będą dostępne od przyszłej niedzieli także w kościele. Plan Rekolekcji i Nawiedzenia Obrazu znajduje się w gablotkach i na stronie internetowej. Prosimy o przekazanie informacji o Nawiedzeniu Jasnogórskiego Obrazu w swoich Rodzinach i w sąsiedztwie.
W przyszłą niedzielę (22.05.) będzie zbiórka do puszek na cele organizacyjne związane z Nawiedzeniem Obrazu oraz na dekorację, naszego kościoła, kalwaryjskiego Wzgórza i ulicy Barcińskiej, którą przyjedzie do nas Obraz Matki Bożej Częstochowskiej z kościoła św. Bonawentury.

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz za każde duchowe i materialne wsparcie.
Niech Dobry Bóg Wam i waszym Rodzinom obficie błogosławi, a Matka Najświętsza otacza swoją przemożną opieką.  

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii