Ogłoszenia duszpasterskie – XII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie - XII Niedziela Zwykła

Codziennie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: w tygodniu po Mszy św. o 17.00, a w niedzielę po Mszy św. o 9.00.     
Ze względu na remont i malowanie prezbiterium w naszym kościele Msze święte odprawiamy przy ołtarzu polowym.

W Oktawie Bożego Ciała (do czwartku 23 czerwca) codziennie Msze Święte z Procesją eucharystyczną o 17.00, a w niedzielę o 9.00. Do udziału w procesji zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza, dzieci pierwszokomunijne w strojach, dziewczynki sypiące kwiatki, dzieci, młodzież i dorosłych. W kolejnym Roku duszpasterskim poświęconym Sakramentowi Eucharystii szczególnie zachęcamy do udziału w Mszach Świętych i Procesjach w Oktawie Bożego Ciała.

W niedzielę  (19.06.) – kolekta remontowa przeznaczona na renowację prezbiterium w naszym kościele. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”, zapewniając o wdzięcznej modlitwie w naszym kalwaryjskim Sanktuarium i klasztorze.

W czwartek (23.06.) przeniesiona liturgicznie uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msza święta o 17.00.
Z okazji „Dnia Ojca” zapraszamy ojców na Mszę św. o 17.00.
Z okazji zakończenia Oktawy Bożego Ciała po Procesji eucharystycznej poświęcenie wianków z kwiatów i ziół. Następnie „wojna kwiatowa” na którą zapraszamy dzieci sypiące kwiatki

W piątek (24.06.) – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.  
O 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia oraz z okazji zakończenia Roku szkolnego, na którą  zapraszamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych wraz z rodzicami i nauczycielami, by wspólnie podziękować Dobremu Bogu za Jego błogosławieństwo i otrzymane łaski. Intencje można składać przed Mszą świętą.
W piątek na Kalwarii Pakoskiej przy pomniku Najświętszego Serca Pana Jezusa o 18.00 Msza św., a po niej procesja Eucharystyczna do kościoła św. Bonawentury.

W sobotę (25.06.) – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

Kuria naszej Prowincji Zakonnej pw. św. Franciszka z Asyżu z siedzibą w Poznaniu przyjmuje kandydatów do Zakonu na kapłanów i braci zakonnych. Więcej informacji w naszym klasztorze oraz na stronie internetowej. Módlmy się o nowe powołania kapłańskie  i zakonne.

Do nabycia czasopismo: Przewodnik Katolicki.
Po Mszy świętej można nabyć przygotowane przez naszych Parafian płyty DVD ze zdjęciami z uroczystości Nawiedzenia Jasnogórskiego Obrazu w naszej Parafii (ok. 1500 zdjęć na płycie) oraz zdjęcia z tej uroczystości. Dochód jest przeznaczony na remont i malowanie prezbiterium naszego kościoła. Zachęcamy do nabycia tych pamiątkowych „remontowych cegiełek”.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Procesji eucharystycznej z okazji Bożego Ciała.
Dziękujemy za każde Wasze duchowe i materialne wsparcie naszej kalwaryjskiej parafii, klasztoru i kalwarii, szczególnie za ofiary złożone w ramach kolekty remontowej.

Niech wzrasta w nas wiara w Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie oraz miłość do Eucharystii. Niech częsty udział w Mszach Świętych i często przyjmowana Komunia święta umacniają w nas miłość do Boga oraz miłość w Rodzinach.
Niech Jezus Ukrzyżowany i Miłosierny obficie błogosławi Wam i waszym Rodzinom, a Matka Boża niech Was otacza swoją przemożną opieką.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii