Ogłoszenia duszpasterskie – XIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie - XIII Niedziela Zwykła

Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: w tygodniu po Mszy św. o 17.00, a w niedzielę po Mszy św. o 9.00.
Ze względu na remont i malowanie prezbiterium w naszym kościele, Msze święte odprawiamy przy ołtarzu polowym.      

W niedzielę  (26.06.) – zbiórka do puszek na Stolicę Apostolską w Rzymie.    

W poniedziałek  (27.06.) – wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy.     
O 17.00 Msza św. w intencji Róży Różańcowej Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W środę (29.06.) – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
Msza św. o 17.00.   

W czwartek (30.06.) po Mszy św. o 17.00 ostatnie nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W tym tygodniu przypadają Comiesięczne Dni Odnowy Wewnętrznej.  
Zachęcamy do comiesięcznej Spowiedzi św. i do pierwszopiątkowej Komunii świętej.     

W pierwszy piątek (01.07.) – o 16.30 Spowiedź święta. O 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia oraz za zmarłych polecanych w rocznych wypominkach. Po Mszy Świętej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
W piątek na Kalwarii Pakoskiej Odpust ku czci Najdroższej Krwi Chrystusa. Suma Odpustowa o 10.00 przy Kaplicy Kajfasz – Więzienie.    

W pierwszą sobotę (02.07.)    – o 16.30 Koronka do Siedmiu Boleści Matki Bożej i Spowiedź święta.
O 17.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca.
Po Mszy św. Różaniec św. wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi, 15.minutowe rozważnie tajemnic różańcowych i Apel Jasnogórski.

Żywy Różaniec w naszej Parafii modli się w lipcu według „Zestawu nr 8 ”. Zachęcamy do włączenia się w Żywy Różaniec w naszej Parafii. Deklaracje na stoliku.

W sobotę 2 lipca tradycyjna piesza pielgrzymka z Pakości do Sanktuarium Maryi Królowej Miłości i Pokoju w Markowicach. Pielgrzymka wyruszy z kościoła św. Bonawentury po Mszy św. o 12.00. Powitanie pielgrzymów w Markowicach w sobotę o 19.00. Suma Odpustowa w niedzielę o 11.00. Powitanie pielgrzymów wracających z Markowic w niedzielę ok. 19.30 przy figurze na blokach na Osiedlu Mogileńskim.

Kuria naszej Prowincji Zakonnej pw. św. Franciszka z Asyżu z siedzibą w Poznaniu przyjmuje kandydatów do Zakonu na kapłanów i braci zakonnych. Więcej informacji w naszym klasztorze oraz na stronie internetowej.

Do nabycia czasopisma: Przewodnik Katolicki, Mały Gość Niedzielny.
Do nabycia przygotowane przez naszych Parafian płyty DVD ze zdjęciami z uroczystości Nawiedzenia Jasnogórskiego Obrazu w naszej Parafii (ok. 1500 zdjęć na płycie) oraz zdjęcia z tej uroczystości. Dochód jest przeznaczony na remont i malowanie prezbiterium naszego kościoła. Zachęcamy do nabycia tych pamiątkowych „remontowych cegiełek”.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Maszach świętych i Procesjach eucharystycznych z okazji Oktawy Bożego Ciała.
Dziękujemy za każde Wasze duchowe i materialne wsparcie naszej kalwaryjskiej parafii, klasztoru i kalwarii.

Niech wzrasta w nas wiara w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie oraz miłość do Eucharystii. Niech częsty udział w Mszy Świętej i często przyjmowana Komunia święta umacniają w nas miłość do Boga oraz miłość w naszych Rodzinach.                                                

Niech Jezus Ukrzyżowany i Miłosierny obficie błogosławi Wam i waszym Rodzinom, a Matka Boża Bolesna niech Was otacza swoją przemożną opieką.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii