Ogłoszenia duszpasterskie – XVII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie - XVII Niedziela Zwykła

W niedzielę (24.07.)  – II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych pod hasłem „Wydadzą owoc nawet i w starości”. Stolica Apostolska udzieliła odpustu zupełnego osobom, które w różny dostępny sposób wezmą udział w obchodzonym Światowym Dniu Dziadków i Osób Starszych. Odpust zupełny można zyskać po spełnieniu warunków zwykłych: Spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa według intencji Ojca Świętego.

Ze względu na przypadające 25 lipca wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i wszystkich podróżujących, po Mszach Świętych o 9.00 i 11.00 uroczyste poświęcenie wszelkich pojazdów mechanicznych: samochodów, motorów, skuterów, rowerów, quadów. Poświęcenie także w sobotę (23.07.) po Mszy św. o 17.00. Można też nabyć pamiątki związane ze św. Krzysztofem.

W poniedziałek (25.07.) – święto św. Jakuba, Apostoła, Patrona naszego  miasta.  
Od 10.00 –  11.00 w Caritasie u św. Bonawentury ostateczny odbiór darów przez osoby, które wcześniej tego nie uczyniły.

We wtorek (26.07.) – wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP.

W środę (27.07.) – w ramach Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Gorę, wyrusza Grupa Promienista z Janikowa na Jasną Górę. Pielgrzymka potrwa do soboty 6 sierpnia. Prosimy o modlitwę w intencji pielgrzymów.

W piątek  (29.07.) o 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia za które można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami oraz uczczenie Relikwii Krzyża Świętego. Intencje na tę Mszę św. można składać do skarbonki pod chórem lub w zakrystii.

W przyszłą niedzielę (31.07.) – przed kościołem zbiórka do puszek na środki transportu dla misjonarzy z okazji obchodzonego od 24 – 31 lipca Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją „Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy”.

W związku z Nawiedzeniem Jasnogórskiej Ikony w kalwaryjskiej Parafii  w dniach 2 – 3 czerwca 2022r., nasza Parafia pw. Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Matki Bożej Bolesnej w Pakości została zawierzona szczególnej opiece Matki Bożej. W związku z tym zawierzeniem Parafii Matce Bożej, została założona „Parafialna Księga Oddania Matce Bożej”, do której  mogą wpisać się parafianie, a także osoby z poza Parafii, które pragną osobiście oddać się Matce Bożej. Tekst osobistego oddania się Maryi ułożony został przez Bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Stoczku Warmińskim 8 grudnia 1953r. Swój podpis pod aktem osobistego oddania Matce Bożej można złożyć, do wtorku 26 lipca br., przed lub po Mszy świętej. „Parafialna Księga Oddania Matce Bożej” z naszej Parafii, zostanie dostarczona na Jasną Górę, w Pierwszą Sobotę Miesiąca 6 sierpnia 2022r., przez przedstawicieli naszej Parafii, którzy wezmą udział w Pieszej Pielgrzymce Archidiecezji Gnieźnieńskiej, w ramach Grupy Promienistej z Janikowa na Jasną Górę (27.07. – 06.08.2022).

Kuria naszej Prowincji Zakonnej pw. św. Franciszka z Asyżu z siedzibą w Poznaniu przyjmuje kandydatów do Zakonu na kapłanów i braci zakonnych. Więcej informacji w naszym klasztorze oraz na stronie internetowej. Prosimy o modlitwę o nowe powołania kapłańskie, zakonne.

Pod chórem do nabycia czasopismo: Przewodnik Katolicki.

Pamiętajcie o codziennej modlitwie i Mszy św. niedzielnej. Zachęcamy do udziału w Mszach św. także w tygodniu oraz do częstego przyjmowania Komunii św.
Wyrażamy wdzięczność za wspólną modlitwę oraz za złożone ofiary na potrzeby naszej kalwarii, kalwaryjskiej parafii i klasztoru.
Niech Jezus Ukrzyżowany i Miłosierny Wam wszystkim, także przebywającym na wakacjach i urlopach, obficie błogosławi, a Matka Boża Bolesna otacza swoją przemożną opieką.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii