Parafialna Księga Oddania Matce Bożej

Parafialna Księga Oddania Matce Bożej

W związku z Nawiedzeniem Jasnogórskiej Ikony w kalwaryjskiej parafii  w dniach 2 – 3 czerwca 2022r., nasza Parafia pw. Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Matki Bożej Bolesnej w Pakości została zawierzona szczególnej opiece Matki Bożej. Zawierzenia tego dokonał proboszcz parafii o. Robert Nikel ofm wraz z obecnymi w kościele wiernymi, na zakończenie Nawiedzenia Jasnogórskiego Obrazu – w Pierwszy Piątek Miesiąca 3 czerwca 2022r .
W związku z tym zawierzeniem parafii Matce Bożej została założona „Parafialna Księga Oddania Matce Bożej”, do której  mogą wpisać się parafianie, a także osoby z poza parafii, które pragną osobiście oddać się Matce Bożej.

Poniżej tekst osobistego oddania się Maryi ułożony przez Bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Stoczku Warmińskim 8 grudnia 1953r., pod którym można złożyć swój podpis, do wtorku 26 lipca br., przed lub po Mszy świętej.
„Parafialna Księga Oddania Matce Bożej” z kalwaryjskiej parafii, zostanie dostarczona na Jasną Górę, w Pierwszą Sobotę Miesiąca 6 sierpnia 2022r., przez przedstawicieli naszej parafii: Ewę Dolacińską i Leszka Cecelon, którzy biorą udział w Pieszej Pielgrzymce Archidiecezji Gnieźnieńskiej, w ramach Grupy Promienistej z Janikowa na Jasną Górę (27.07. – 06.08.2022).


Akt osobistego oddania się Matce Bożej

Święta Maryjo, Bogurodzico Dziewico, obieram sobie dzisiaj Ciebie za Panią, Orędowniczkę, Patronkę, Opiekunkę i Matkę moją. Postanawiam sobie mocno i przyrzekam, że Cię nigdy nie opuszczę, nie powiem i nie uczynię nic przeciwko Tobie. Nie pozwolę nigdy, aby inni cokolwiek czynili, co uwłaczałoby czci Twojej. Błagam Cię, przyjmij mnie na zawsze za sługę i dziecko swoje. Bądź mi pomocą we wszystkich moich potrzebach duszy i ciała oraz w pracy dla innych.

Oddaję się Tobie, Maryjo, całkowicie w niewolę, a jako Twój niewolnik poświęcam Ci ciało i duszę moją, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych uczynków moich, zarówno przeszłych jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku, co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga, w czasie i w wieczności.

Pragnę przez Ciebie, z Tobą, w Tobie i dla Ciebie stać się niewolnikiem całkowitym Syna Twojego, któremu Ty, o Matko, oddaj mnie w niewolę, jak ja Tobie oddałem się w niewolę. Wszystko, cokolwiek czynić będę, przez Twoje Ręce Niepokalane, Pośredniczko łask wszelkich, oddaję ku chwale Trójcy Świętej!

Maryjo Jasnogórska, nie opuszczaj mnie w pracy codziennej i okaż swe czyste Oblicze w godzinę śmierci mojej. Amen.