Ogłoszenia duszpasterskie – XX Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie - XX Niedziela Zwykła

W poniedziałek (15.08.) – uroczystość Wniebowzięcia NMP.
Msze św. o 9.00 i 11.00.
Po każdej Mszy św. poświęcenie kwiatów, ziół i owoców.
W tym dniu Odpust na Kalwarii Pakoskiej. Suma Odpustowa o 12.00 przy kaplicy Wniebowzięcia NMP.   

W czwartek (18.08.)   – o 17.30 nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

W piątek (19.08.)o 16.30 Spowiedź święta. O 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Miłosiernego. Po Mszy świętej nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia za które można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i uczczenie Relikwii Krzyża Świętego.   
Po zakończonym remoncie prezbiterium w naszym kalwaryjskim kościele, pragniemy jeszcze bardziej rozwijać kult Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Miłosiernego. Zachęcamy do powierzania Jezusowi swoich intencji oraz do składania świadectw o otrzymanych łaskach.  Intencje można ofiarować za zmarłych oraz za żyjących, w sprawach codziennego życia osobistego, małżeńskiego i rodzinnego. Intencje można składać przed Mszą świętą w zakrystii, do skarbonki pod chórem.

W soboty – o 16.30 Koronka do Siedmiu Boleści NMP, a po Mszy świętej nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej, także w intencjach wpisanych do „Księgi Próśb i Podziękowań” wyłożonej pod chórem.

W przyszłą niedzielę (21.08.) – kolekta remontowa z okazji zakończonej renowacji prezbiterium w naszym kościele. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać, zapewniając o wdzięcznej modlitwie w naszym kalwaryjskim Sanktuarium i klasztorze.

Kuria naszej Prowincji Zakonnej pw. św. Franciszka z Asyżu z siedzibą w Poznaniu przyjmuje kandydatów do Zakonu: na kapłanów oraz na braci zakonnych. Więcej informacji
w naszym klasztorze oraz na stronie internetowej.

Decyzją władz zakonnych naszej Prowincji pw. św. Franciszka a Asyżu następują zmiany w kalwaryjskiej Parafii:
o. Robert Nikel odchodzi do klasztoru w Osiecznej, a przychodzą o. Leon Barczak – proboszcz kalwaryjskiej Parafii i o. Lesław Szymborski. W niedzielę 21 sierpnia w czasie Mszy świętej o 9.00, pragniemy podziękować o. Proboszczowi Robertowi za jego posługę w naszej Parafii.

W piątek 26 sierpnia minie 6 lat od powstania strony internetowej naszej Parafii. W lipcu br. przekroczyliśmy milion wyświetleń naszej strony i ponad 600 000 jej użytkowników. Dziękujemy za korzystanie z naszej strony internetowej oraz zachęcamy do dalszego i częstego z niej korzystania.

Pod chórem do nabycia czasopismo: Przewodnik Katolicki.
Pamiętajcie o codziennej modlitwie i Mszy świętej niedzielnej. Zachęcamy do udziału w Mszach świętych także w tygodniu oraz do częstego przyjmowania Komunii św.

Wyrażamy wdzięczność za wspólną modlitwę oraz za złożone ofiary na potrzeby naszej kalwarii, kalwaryjskiej parafii i klasztoru.

Niech Jezus Ukrzyżowany i Miłosierny wszystkim, także przebywającym na wakacjach i urlopach, obficie błogosławi, a Matka Boża Bolesna niech otacza swoją przemożną opieką.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii