Ogłoszenia duszpasterskie – XXI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie  -  XXI Niedziela Zwykła

W niedzielę (21.08.) – kolekta remontowa z okazji zakończonej renowacji prezbiterium w naszym kościele. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać, zapewniając o wdzięcznej modlitwie w naszym kalwaryjskim Sanktuarium i klasztorze.
W czasie Mszy świętej o 9.00, pragniemy podziękować o. Proboszczowi Robertowi za jego posługę w naszej Parafii.

W  poniedziałek (22.08.) – wspomnienie NMP Królowej
W środę (24.08.) – święto św. Bartłomieja, apostoła.
W  czwartek (25.08.) – wspomnienie św. Ludwika IX, króla, patrona Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

W piątek (26.08.) – uroczystość NMP Częstochowskiej. Msza św. o 17.00 w intencji Róży Różańcowej Matki Bożej Częstochowskiej, z okazji patronalnego święta, połączona z odnowieniem Jasnogórskich Ślubów Narodu. Po Mszy św. Litania do Matki Bożej i Apel Jasnogórski. Pragniemy jeszcze raz podziękować za dar Nawiedzenia Jasnogórskiego Obrazu w naszej Parafii oraz jak najlepiej przygotować się do Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej po domach i rodzinach naszej Parafii. Termin Nawiedzenia Obrazu w Parafii  zostanie podany w późniejszym terminie.

Jak w każdy piątek o 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Miłosiernego. Po zakończonym remoncie prezbiterium w naszym kalwaryjskim kościele, pragniemy jeszcze bardziej rozwijać kult Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Miłosiernego. Zachęcamy do powierzania Jezusowi swoich intencji oraz do składania świadectw o otrzymanych łaskach.  Intencje można ofiarować za zmarłych oraz za żyjących, w sprawach codziennego życia osobistego, małżeńskiego i rodzinnego. Intencje można składać przed Mszą świętą w zakrystii, do skarbonki pod chórem.

Kuria naszej Prowincji Zakonnej pw. św. Franciszka z Asyżu z siedzibą w Poznaniu przyjmuje kandydatów do Zakonu: na kapłanów oraz na braci zakonnych. Więcej informacji w naszym klasztorze oraz na stronie internetowej.

Pod chórem do nabycia czasopisma: Przewodnik Katolicki.
Pamiętajcie o codziennej modlitwie i Mszy świętej niedzielnej. Zachęcamy do udziału w Mszach świętych, także w tygodniu oraz do częstego przyjmowania Komunii świętej!

Wyrażamy wdzięczność za wspólną modlitwę oraz za złożone ofiary w ramach kolekty remontowej.
Niech Dobry Bóg wszystkim, także przebywającym na wakacjach i urlopach, obficie błogosławi, a Matka Boża Bolesna niech otacza swoją przemożną opieką.      

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii