Ogłoszenia duszpasterskie – XXXI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie - XXXI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie XXXI Niedziela Zwykła

30.10.2022r.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00

Wspólny Różaniec przed Najświętszym Sakramentem o godz. 16.30

W listopadzie Żywy Różaniec modli się wg zestawu nr 12.

W tym tygodniu przypadają Dni Odnowy Wewnętrznej. Zachęcamy do comiesięcznej Spowiedzi świętej oraz do pierwszopiątkowej Komunii św.

Pierwszy Czwartek Miesiąca (03.11)– o 17.00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie               i zakonne oraz w intencji LSO i za ich rodziny. Komunia święta pod dwoma postaciami. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św., do godziny 20.

Pierwszy Piątek Miesiąca (04.11)o 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do  Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Miłosiernego oraz za zmarłych polecanych w wypominkach. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy św.

Pierwsza Sobota Miesiąca (05.11)- o 17.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi, 15 minutowe rozważanie tajemnic różańcowych.

 

Już dzisiaj zapraszamy na katechezę parafialną w niedzielę (06.11) po Mszy św.  o godz. 11.

Wszystkich parafian zachęcamy do pogłębiania naszej wiary. W sposób szczególny zapraszamy rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii św. oraz młodzież przygotowująca się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

 

Wtorek (01.11) – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o 9.00 i 11.00. O 13.00 na cmentarzu parafialnym Msza św. i procesja z modlitwami za zmarłych.

Środa (02.11) – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – „Dzień Zaduszny”. Msze św. o 10.00 i 17.00. Po Mszy św. o 17.00 procesja na kalwaryjski cmentarz z modlitwami za zmarłych. W tym  dniu w sposób szczególny ofiarujmy modlitwy, Komunię św. i odpust za naszych zmarłych.

Z racji „Dnia Zadusznego” odwiedziny Chorych przeniesione na Czwartek (03.11) od godz. 9.00

Sobota (05.11)– O godz. 11.00 zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów.

Od 2 do 8 listopada codziennie modlimy się za zmarłych polecanych w jednorazowych wypominkach: w tygodniu na nabożeństwie o 16.30 i na Mszy św. o 17.00, a w niedzielę na nabożeństwie o 8.30 i na Mszy św.  o 9.00. Kartki na listopadowe jednorazowe Wypominki za zmarłych wyłożone są na ołtarzach bocznych. Prosimy o czytelne wypisanie. Wypominki składamy w zakrystii.

Wypominki Roczne i Intencje Mszalne na Rok 2023 przyjmować będziemy od 9 listopada.

Od nowego roku liturgicznego (27.11.2022) rozpoczynamy Peregrynację (odwiedziny) wizerunku MB Częstochowskiej w rodzinach. W zakrystii przyjmujemy zapisy chętnych rodzin do przyjęcia obrazu. 

W naszej parafii powstaje szósta Róża Różańcowa pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu, do której bardzo serdecznie zapraszamy!

Dziękujemy tym, którzy w październiku odmawiali Różaniec w kościele lub w domach. Zachęcamy do dalszego codziennego odmawiania Różańca.

Pod chórem do nabycia czasopisma: Przewodnik Katolicki, Różaniec, kalendarze kalwaryjskie na rok 2023 w cenie 15 zł, franciszkańskie kalendarze misyjne w cenie 5 zł. Zachęcamy do tej formy wsparcia misji franciszkańskich.

Kolekta remontowa w zeszłą niedzielę wyniosła 1553 zł.

Komisariat Ziemi Świętej w Poznaniu w dniach 21-28 kwietnia 2023 organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej      z parafii franciszkańskich w Brodnicy, Pakości i Toruniu. Szczegółowe informacje pod linkiem podanym na stronie internetowej.

Wszystkim naszym Parafianom i ofiarodawcom niech Dobry Bóg błogosławi każdego dnia.

o. Leon Barczak ofm

Proboszcz