Ogłoszenia duszpasterskie – II NIEDZIELA ZWYKŁA 15.01.2023- 22.01.2023

Ogłoszenia duszpasterskie - II NIEDZIELA ZWYKŁA  15.01.2023- 22.01.2023

WYSTAWIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU – godzinę przed Mszą św.
Wspólny Różaniec- w tygodniu o godz. 16.30, w niedzielę o godz. 8.30

Niedziela (15.01)– kolekta remontowa przeznaczona będzie na rozbudowę sali parafialnej i na opał. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Wtorek (17.01)– po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich parafian do uczestnictwa w Studium Pisma Świętego. Spotkanie w domu zakonnym.

Środa (18.01)– rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości” (por. Iz 1,17), który potrwa do 25 stycznia. Kto w czasie trwania tego tygodnia uczyni cokolwiek dla jedności Kościoła (modlitwa, post, jałmużna, studium itp.) i weźmie udział w jego zakończeniu, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Czwartek (19.01)– po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie Towarzystwa św. Wojciecha w domu zakonnym.

Piątek (20.01)– o godz. 16.30 Droga Krzyżowa, o godz. 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Miłosiernego. Intencje można składać w zakrystii lub do skarbonki pod chórem.

Sobota (20.01)– po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie ministrantów w domu zakonnym. Prosimy o obecność ministrantów z rodzicem.
W sobotę i niedzielę w sposób szczególny modlimy się za Babcie i Dziadków z okazji ich święta.

Niedziela (22.01)– Niedziela Słowa Bożego. Katecheza parafialna po Mszy św. o godz. 11.00.

W niedzielę 22 stycznia w Kościele pw. św. Bonawentury po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się Koncert „Kolędowanie przy pakoskim żłóbku” w wykonaniu Tomka Kamińskiego. Zachęcamy do udziału we wspólnym kolędowaniu.

Reportaż z O. Kalikstem Salakiem o Kazachstanie w telewizji TRWAM 19 stycznia (czwartek) o godz. 17.30. Zachęcamy do oglądania!

Dobiegają końca tegoroczne Wizyty duszpasterskie w naszej parafii. OD WTORKU Msze św. o godz. 17.00.

Z racji podjętych remontów, obejmujących przystosowanie i rozbudowę naszej sali parafialnej na Cafe Francesco, sala będzie nieczynna do końca stycznia.

Trwa Peregrynacja wizerunku MB Częstochowskiej w rodzinach. Lista terminarza dostępna jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii. Obraz Matki Bożej jest odbierany i przynoszony do kościoła lub przekazywany z rodziny do rodziny za obopólnym porozumieniem rodzin.

Intencje Mszalne na 2023 rok można zgłaszać w zakrystii lub w biurze parafialnym w godz. otwarcia (wt. i czw. w godz. 10.00 – 11.00). Najpiękniejszym darem jest dar modlitwy za nas żyjących oraz za dusze, które odeszły z tego świata, dlatego zachęcamy do zamawiania Mszy św.

W naszej parafii powstaje szósta Róża Różańcowa pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu, do której bardzo serdecznie zapraszamy!
Osoby pragnące wstąpić do Żywego Różańca w naszej Parafii (nie muszą należeć do naszej Parafii), mogą zgłaszać się w zakrystii lub w biurze parafialnym.

Kolekta w zeszłą niedzielę wyniosła 1366 zł.
„Bóg zapłać’ wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierają zbiórkę na potrzeby redakcji biuletynu (papier, toner do drukarki).

Pod chórem do nabycia czasopismo Przewodnik Katolicki.

Wyrażamy wdzięczność za dzisiejszą wspólną modlitwę oraz za złożone ofiary w ramach kolekty remontowej. Niech Dobry Bóg Wam i Waszym Rodzinom obficie błogosławi, a Matka Boża Bolesna otacza swoją przemożną opieką.

O. Leon Barczak ofm
Proboszcz