Ogłoszenia duszpasterskie – III NIEDZIELA ZWYKŁA 22.01.2023 – 29.01.2023

Ogłoszenia duszpasterskie - III NIEDZIELA ZWYKŁA 22.01.2023 - 29.01.2023

WYSTAWIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU – godzinę przed Mszą św.
Wspólny Różaniec- w tygodniu o godz. 16.30, w niedzielę o godz. 8.30

Z inicjatywy papieża Franciszka, w każdą III Niedzielę Zwykłą, obchodzimy w Kościele katolickim Niedzielę Słowa Bożego. W 2023 roku przypada ona na 22 stycznia. Jej celem jest pogłębianie świadomości znaczenia Pisma Świętego w życiu wierzących oraz w liturgii.
Niech czytanie Pisma Świętego stanie się naszym dobrym zwyczajem, bowiem „nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych”. Przez częstą lekturę Pisma Świętego łatwiej nam będzie kształtować chrześcijańską postawę. Sięgnij po Pismo Święte. Poświęć więcej czasu na lekturę Słowa, które stało się ciałem i zamieszkało między nami. Żywe jest SŁOWO BOŻE i SKUTECZNE.

III Niedziela Zwykła- ogłoszenia
Niedziela (22.01)– Niedziela Słowa Bożego. Katecheza parafialna po Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszamy!
W Kościele pw. św. Bonawentury po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się Koncert „Kolędowanie przy pakoskim żłóbku” w wykonaniu Tomka Kamińskiego. Zachęcamy do udziału we wspólnym kolędowaniu.
Środa (25.01)– Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła i zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Kto w czasie trwania tego tygodnia uczyni cokolwiek dla jedności Kościoła (modlitwa, post, jałmużna, studium itp.) i weźmie udział w jego zakończeniu, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
Piątek (27.01)– o godz. 16.30 Droga Krzyżowa, o godz. 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Miłosiernego. Intencje można składać w zakrystii lub do skarbonki pod chórem. Po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Składamy serdeczne podziękowanie dla Róży Różańcowej MB Bolesnej za ufundowanie 2 ornatów: Niepokalanego Serca Maryi i Maryi Matki Kościoła. Bóg zapłać!

Trwa Peregrynacja wizerunku MB Częstochowskiej w rodzinach. Lista terminarza dostępna jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii. Obraz Matki Bożej jest odbierany i przynoszony do kościoła lub przekazywany z rodziny do rodziny za obopólnym porozumieniem rodzin.

W naszej parafii powstaje szósta Róża Różańcowa pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu, do której bardzo serdecznie zapraszamy!

Z racji podjętych remontów, obejmujących przystosowanie i rozbudowę naszej sali parafialnej na Cafe Francesco, sala będzie nieczynna do końca stycznia.

Intencje Mszalne na 2023 rok można zgłaszać w zakrystii lub w biurze parafialnym w godz. otwarcia (wt. i czw. w godz. 10.00 – 11.00). Najpiękniejszym darem jest dar modlitwy za nas żyjących oraz za dusze, które odeszły z tego świata, dlatego zachęcamy do zamawiania Mszy św.

Katechezy Parafialne
22 stycznia– Po co nam przykazania? I-III przykazania- interpretacja.
12 lutego– Po co nam przykazania? IV-X przykazania- interpretacja.
19 lutego– Po co nam sakramenty, i co to w ogóle jest? Część I Sakramenty wtajemniczenia a) Chrzest, Eucharystia, Bierzmowanie
5 marca– Po co nam sakramenty, i co to w ogóle jest? Część II Sakramenty uzdrowienia a) pokuty i pojednania b) namaszczenie chorych
19 marca– Po co nam sakramenty, i co to w ogóle jest? Część III Sakramenty w służbie wspólnocie Kościoła a) kapłaństwo b) małżeństwo -dialog małżeński
2 kwietnia– Wierzę w Jezusa Chrystusa a) Jezus postacią historyczną b) dowody na prawdziwe Bóstwo Jezusa c) znaczenie śmierci i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa
16 Kwietnia– Wierzę w Ducha Świętego a) osoba Boska b) Uświęciciel c) 7 darów Ducha Świętego
14 maja– Siedem Grzechów Głównych
28 maja– Współczesne zagrożenia. Część I -magia, zabobony, zniewolenia, wróżby.
11 czerwca– Współczesne zagrożenia. Część II -sekty: Świadkowie Jehowi
25 czerwca- Pięć Przykazań Kościelnych

Krąg Biblijny
8 i 22 luty, 8 i 22 marca, 5 i 19 kwietnia, 10 i 24 maja, 6 i 21 czerwca

„Bóg zapłać’ wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierają zbiórkę na potrzeby redakcji biuletynu (papier, toner do drukarki).
Kolekta remontowa w zeszłą niedzielę wyniosła 1941 zł.

Wszystkim naszym Parafianom i ofiarodawcom niech Dobry Bóg błogosławi każdego dnia.

O. Leon Barczak ofm
Proboszcz