Z KSIĘGI PIELGRZYMA

Obecna Księga Pielgrzyma została wyłożona w kościele kalwaryjskim 11 sierpnia 2017r.
W intencjach wpisanych do Księgi Pielgrzyma modlimy się w w naszym franciszkańskim Sanktuarium Krzyża Świętego w piątki do Miłosierdzia Bożego oraz w soboty przez wstawiennictwo Kalwaryjskiej Matki Bożej Bolesnej.
Oto niektóre wpisy pielgrzymów nawiedzających Archidiecezjalne Sanktuarium Męki Pańskiej – Kalwaria Pakoska oraz Sanktuarium Krzyża Świętego na Górze Miłosierdzia.

 

Czerwiec 2020
Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m. in. z
Piechcina, Orłowa, Kwieciszewa, Otwocka, Inowrocławia, Bydgoszczy, Chełmna, Torunia, Krakowa.

30.06.2020
– Proszę o łaski dla rodziny i znajomych – K. z Torunia
Dziękuję Panie Boże, ze mogłam tu być.
Proszę o błogosławieństwo dla mojej rodziny, dziękuję za otrzymane łaski. Proszę Cię również bym mogła chodzić, by operacja kręgosłupa przyniosła efekt. Proszę o łaski dla lekarzy, którzy się mną opiekowali i operowali – Maria z Krakowa.

29.06.2020 – Proszę o uleczenie ciała i duszy oraz o opiekę – Marek z Chełmna.


28.06.2020
– Prosimy o zdrowie i szczęśliwy powrót do domu – Wanda i Stanisław z Bydgoszczy.
Zawierzam Panu Jezusowi Ukrzyżowanemu i Matce Bożej Bolesnej wakacje Wiktorii i jej rodzeństwa Nikoli i Kubusia – Maria

22.06.2020 – Dziękuję Bogu za to, że mogłam tutaj być, w tym pięknym miejscu –
Jolanta.

21.06.2020 – Dziękuję Panie Boże za to, że mam pracę, że mam gdzie mieszkać i za zdrowie. Proszę o błogosławieństwo „mojej trudnej decyzji”, wskaż mi drogę, która ma podążać – Kazimierz.
Prosimy o błogosławieństwo dla całej rodziny, a szczególnie o dar rodzicielstwa dla Pawła i Mai – rodzice Barbara i Bogdan K. z Otwocka.

19 – 20.06.2020 – Przez Najświętsze Serca Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi proszę o łaskę cichego i pokornego serca w zmaganiu się z codziennością, w wypełnianiu woli Bożej – Maria.

17.06.2020 – Panie Boże Wszechmogący Ty wszystko możesz, proszę Cię, jeśli to jest zgodne z Twoją wolą, abyś obdarzył macierzyństwem małżeństwo Kingi i Dominika, aby mogli Cię wysławiać za wielkie Twoje dzieła. Amen.
– Mirosław.

15.06.2020 – Panie Jezu proszę o nawrócenie moich dzieci oraz wnuków, o zdrowie dla męża i dla całej rodziny –
Maria.

14.06.2020
Panie Boże dziękujemy Ci za błogosławieństwo w małżeństwie, za nieustającą pomoc i troskę. Prosimy o dalszą opiekę i codzienne wsparcie. Matko Boża proszę Ciebie o dobre przygotowanie i pomyślną obronę pracy licencjackiej. Błogosław nam na kolejne lata małżeństwa – Magdalena i Karol.
Panie Boże dziękuję Ci za błogosławieństwo w małżeństwie, za pomoc i troskę w mojej rodzinie. Proszę o dalszą opiekę i zdrowie, które tak bardzo jest potrzebne, o wsparcie i o ustanie koronawirusa na całym świecie – Barbara z Kwieciszewa z rodziną.

13.06.2020
– Panie Bożę prosimy o zdrowie dla całej rodziny, szczególnie dla naszego syna Olka. Proszę Cię o pokój i szczęście na całym świecie i o zdrowie wszystkich narodów – Paweł, Beta, Olek K.

12.06.2020 –
Panie Boże prosimy o zdrowie dla całej rodziny, o ustanie koronawirusa na całym świecie oraz o pokój duszy dla wszystkich zmarłych z naszej rodziny – Danuta i Stanisław K.

11.06.2020
– Panie Jezu oddaję Ci siebie. Ty się tym zajmij. Prowadź i Bądź! – Małgosia.

09.06.2020 – Panie Boże proszę dla mojej córki, aby mogła być w stanie błogosławionym; dla Małgorzaty o znalezienie dobrego męża na jej drodze życia; dla Alicji, aby zawarła związek małżeński.

07.06.2020 – Panie Boże nie proszę o nic dla siebie, błagam Cię o pomoc dla przyjaciela, który jest w potrzebie. Wskaż mu drogę, pomóż otrząsnąć się z cierpienia – Ania.

06.06. 2020Jezu cichy i pokornego Serca, uczyń serce moje według Serca Twego – ciche, pokorne i pełne miłości – Maria.

04.06.2020 Jezu Chryste Najwyższy Kaplanie dziękuję za dar Eucharystii, za Msze św. sprawowane w Sanktuarium Meki Pańskiej w czasie ograniczenia liczby wiernych (czas pandemii koronawirusa), za transmisje niedzielnych Mszy św., za franciszkanów posługujących w pakoskich parafiach.

 

Maj 2020
Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m. in. z Piechcina, Oslo, Lublina, Kołobrzegu, Helu, Grębocina.

31.05.2020 – O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Józefa i Michała oraz o Niebo dla ś.p. Heleny.
Dziękuję Ci Boże za Twą Nieskończoną Miłość – M.
Dziękuję Panu Bogu za Maryję, Maryi za Pana Jezusa, a Panu Jezusowi za Zesłanie Ducha Świętego; dziękuję za dar modlitwy, za to co otrzymuję każdego dnia będąc zjednoczona z Jezusem Eucharystycznym; dziękuję za Bożą radość serca; dziękuję Panu Jezusowi za duchowego opiekuna – Maria.
Dziękuję Matce Bożej za wszelkie łaski, które otrzymuję każdego dnia. Dziękuję za moją ukochaną wnuczkę i opiekę nad nią. Maryjo błogosław mojej rodzinie, która przechodzi trudne chwile. Maryjo ufam Ci. Ufam Bogu – M. Cz.

27.05.2020 –
Prośba o łaski w sakramencie Małżeństwa Mileny i Andrzeja oraz o łaskę uzdrowienia Mileny z choroby nowotworowej.

24.05.2020 – Dziękujemy za uzdrowienie brata Sławomira z choroby nowotworowej.
Prosimy o opiekę nad całą rodziną – rodzina Urbanowicz z Helu i Grębocina.
Podziękowanie za otrzymane łaski i prośbą o dalsze – Sławomir U.

22.05.2020 – Dziękuję Ci Boże za wszystko co dla mnie czynisz i proszę o dalszą pomoc Boża dla mnie, moich najbliższych oraz znajomych. Proszę również o to, abym podejmowała mądre i rozważne decyzje w życiu, abym nikogo nie skrzywdziła, ani czynem, ani słowami. Proszę Cię Boże także o mądrość dla kapłanów i o ich nawrócenie na dobrą drogę wiary – Werka.

21.05.2020 – Dziękuję Bogu za zdrowie, za dobrą rodzinę, która bardzo mnie wspierała w walce z ciężką chorobą nowotworową – Stanisława O.

16.05.2020 –
Proszę o zdrowie, szczęście moich bliskich, przyjaciół oraz o pomyślne rozwiązanie ciąży Darii oraz o mądrość, opamiętanie się mojego syna Piotra i wyzwolenie z  nałogów – Elżbieta z Kołobrzegu i Ewa z całą rodziną.

13.05.2020 – O zdrowie mojej córki Juli oraz całej rodziny. Dziękujemy Tobie Panie za wszystko – Rodzina z Piechcina

10.05.2020 – Z prośbą o zdrowie dla mojego synka Olava, o uzdrowienie z choroby nowotworowej i przywrócenie wzroku w chorym oku. Dziękuję Tobie Panie za tak piękny dar – za moja żonę Dorotę i prosimy jednocześnie o szczęśliwe oraz błogosławione małżeństwo. Proszę również  nawrócenie dla mojej córki Malwinki. Rodzina Hryniewiczów z Oslo i Lublina.
Prosimy o szczęśliwy przebieg ciąży i szczęśliwe narodzenie dziecka dla córki Ani
i o błogosławieństwo dla rodziny – Rodzice.
Proszę o pracę i opamiętanie się mojego brata Roberta oraz o szczęśliwe dni w spokoju i radość dnia dzisiejszego – brat Arek

03.05.2020 – Dziękuję przez Ducha Świętego Panu Bogu za wysłuchanie cichej prośby w Niedzielę Dobrego Pasterza. Chwała Panu – Maria.

02.05.2020 – Boże w swojej dobroci dziękujemy za zdrowie i błogosławieństwo oraz prosimy o dalsze – G. Sz.

01.05.2020 – Panie Jezu proszę bądź moim Kapitanem na lodzi mojego życia i steruj po falach radości, smutku, trudności, cierpień, różnych doświadczeń. Pomóż mi proszę dopłynąć do portu zbawienia – Marysia.

 

Kwiecień 2020
Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m. in. z Piechcina, Wronek, Barcina, Inowrocławia.

19.04.2020 – W dniu Bożego Miłosierdzia i w godzinie Bożego Miłosierdzia proszę przez wstawiennictwo św. Pawła, o łaskę pojednania się z Panem Bogiem dla Pawła. Polecam Bożemu Miłosierdziu prośbę o nawrócenie zatwardziałych grzeszników.
Matko Boża Bolesna dziękuję w Godzinie Bożego Miłosierdzia, że jesteś Patronką Róży pw. Matki Bożej Bolesnej. Proszę o potrzebne łaski i dary Ducha Świętego dla tej Róży i opiekuna o. Roberta. Proszę również o potrzebne łaski w walce z epidemią koronawirusa i dla wszystkich, którzy angażują się w walkę z epidemią – zelatorka Maria.         
W święto Miłosierdzia Bożego dziękuję Panu Bogu za życie, za dzieci. Proszę o ustanie pandemii. Miej nas Matuchno w swojej opiece, oręduj za nami i za całym światem. Proszę, a by moje dzieci powróciły do Boga
– Katarzyna

17.04.2020 Dziękuję Panie, że zawsze przy mnie jesteś i w tych dobrych i złych chwilach. Nigdy mnie nie opuściłeś. Trwaj przy mnie i ja będę z Tobą do końca w modlitwie. Proszę Cię Panie o zdrowie dla moich bliskich i dla mnie w tych trudnych czasach pandemii i walki z koronawirusem – Wiesława

09.04.2020 – Dziękuję Panu Jezusowi i Matce Bożej Bolesnej za kolejne 40 Dni Wielkiego Postu, za wszystkie łaski otrzymane, za wytrwanie w modlitwie, za piękne i cudowne miejsce jakim jest nasz kościołek Sanktuarium Męki Pańskiej – Maria


Marzec 2020

Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m. in. z Parchania, Gąsek, Dąbrowy Biskupiej, Inowrocławia, Bielic, Szczecina, Barcina, Piechcina.

30.03.2020 – Proszę Matkę Bolesną o wytrwanie w pokucie i poście o chlebie i wodzie – prosi Marek
Dziękuję Maryjo! Za Twoją nieustanną pomoc i że Jesteś
– Agnieszka

27.03.2020 – Proszę o zdrowie dla mojego brata Wojciecha, o wyleczenie raka ucha, a dla mnie o pokorę i cierpliwość. Wszystkie bóle ciała ofiarować pragnę za dusze w czyśćcu cierpiące – Michał
Proszę o zdrowie i błogosławieństwo dla całego kraju i mojej rodziny oraz o ustanie epidemii koronawirusa – Przyjezdni

25.03.2020 – Dziękuję Ci Maryjo za kolejną Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, proszę o Twoja obecność przy mnie, o czas przeznaczony na modlitwę, o radość i czerpanie sił z Twojej obecności Maryjo – Maria

21.03.2020 – Jezusie Miłosierny i Matko Boża zachowajcie w zdrowiu cały kraj. Zachowajcie w zdrowiu pracowników Służby Zdrowia i ich rodziny… Matko Boża módl się za nami grzesznymi…

17.03.2020 – Panie Jezu Miłosierny i Matko Boża Bolesna. Prosimy i błagamy o opiekę i ochronę przed epidemią koronawirusa dla nas wszystkich, naszych rodzin, ojców i braci Franciszkanów oraz dla całej kalwaryjskiej i pakoskiej wspólnoty. Boże Ojcze nasz ulituj się nad nami. Matko Boża Bolesna miej nas w swojej opiece. Pokornie prosi Żywy Różaniec z kalwaryjskiej Parafii

16.03.2020 – Proszę o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Ryszarda i o ustanie epidemii koronawirusa.

14.03.2020 – O ustanie epidemii koronawirusa – prośba do umiłowanego Pana Jezusa Ukrzyżowanego i kochanej Matki Bożej Bolesnej – Róża Matki Bożej Bolesnej

13.03.2020 – Polecamy Bożemu Miłosierdziu Naród Polski – Krzysztofa i Stefan ze szczecina.
Proszę o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla całej mojej rodziny i mojej mamy, o spowiedź świętą dla całej rodziny w 15 Rocznicę Ślubu Magdaleny i Marka.
Jezu Chryste i Mateńko Święta proszę o opiekę nad moją rodziną – Iwonka.

07.03.2020 – Jezu kochany proszę Ciebie o opiekę nad moja rodziną. Droga Krzyżowa – T.S.

06.03.2020 – Panie Jezu Chytrze proszę Cię o łaski dla Michała i jego rodziny – niech się uspokoi jego żona. Proszę Cię też o łaski dla moich dzieci, wnuków i prawnuków oraz dla mnie grzesznej. Proszę Cię o zbawienie dla mojego męża za którego ofiaruję ten odpust – Halina z córką.

Luty 2020
Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m. in. z Warszawy, Niepruszewa, Barczewa, Wejherowa, z Danii, Łodzi, Gdańska, Ursusa, Barcina, Piechcina.

28.02.2020 Panie Boże i Matko Święta Maryjo dziękuję za całe moje życie oraz proszę o pomyślność na dalszą część mojej drogi – Maria S.
Jezu ufamy Tobie – Danuta i Wiesław z Ursusa
Panie Boże dziękuję za wszelkie łaski. Proszę o błogosławieństwo i zdrowie dla całej Rodziny – Teresa i Henryk.

27.02.2020 Prowadź nas Chryste zawsze i wszędzie – Ewa.
Panie Jezu dziękuję Ci za wszystkie łaski i proszę o zdrowie i błogosławieństwo dla całej mojej rodziny – Bożena
Dziękuję Ci Jezu za rodzinę, wnuków. Prosimy ochraniaj nas od złego. prowadź drogą chrześcijańską, strzeż od złego. Prosimy o zdrowie dla wszystkich. Maria z Wirgiliuszem.

26.02.2020 – Jezu Ukrzyżowany i Matko Boża Bolesna oddaję Wam czterdzieści dni postu, wszystkie rany mego serca, urazy, cierpienia – Maria.

16.02.2020 – Dziękuję Ci Panie Boże za wszystko co mi dałeś i za to, że pomogłeś przetrzymać mi to wszystko co mnie spotkało w tak krótkim czasie. Z całego serca dziękuję. Barbara z rodziną.

15.02.2020 – Polecamy Bożemu Miłosierdziu dusze naszych bliskich zmarłych. Dziękujemy za zdrowie i pożycie małżeńskie. Halina i Marek z Łodzi.
Dziękujemy za dotychczasowe łaski, które otrzymała cała nasz rodzina. Polecamy się modlitwom o zdrowie i dalsze łaski. M.M.Ł.
Dziękujemy Panu Bogu za otrzymane łaski, za wysłuchane modlitwy. Dziękuję za to co zostało nam dane. Proszę także za szczęśliwe zakończenie sprawy syna Mirosława. Krystyna i Stefan.

12.02.2020 – Jezu zawierzam Ci całe moje życie, całą moją rodzinę, męża, córki i jeszcze nienarodzone dziecko. Prowadź nas zawsze zgodnie z Twoją, a nie nasza wolą… Twoja wierna Służebnica.

11.02.2020 – Dziękujemy Panu Bogu za otrzymane łaski, że mogłyśmy się tu rodzinnie spotkać, za wszystkie dobra tu otrzymane. Prosimy o łaski zdrowia, sil i wiaty na dalsze dni. Pielgrzymi z Wejherowa i z Danii.

10.02.2020 – Dziękuję Ci Boże, że jesteś, że ja jestem. Dziękuję za 52 lata serca bicie, za każdy dzień, za każdy oddech, za dziś i jutro, za wszystkie otrzymane łaski. Dziękuję za tę szczególną łaskę uczestniczenia każdego dnia w Eucharystii i że mogę zasiadać do stołu z Panem Jezusem. Chwała Panu – Maria.
Pokój i Dobro niech będą z wami wszystkimi – Grupa RRN z Warszawy i okolic.

Styczeń 2020
Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m. in. z Irlandii

30.01.2020Dziękuję za franciszkańskie rekolekcje Bez Sloganu, które odbyły się w klasztorze św. Bonawentury w dniach 24 – 26.01.2020, za prowadzących rekolekcje: o. Franciszka i o. Leonarda, za temat rekolekcji: „Eucharystia” – Maria.

19.01.2020 – Piękny Żłobek – pielgrzymi z Irlandii

12.01.2020Dziękuję Ci Panie Boże za łaskę, że mogę być dziadkiem i proszę o Boże laski dla mojej rodziny oraz proszę Cię Matko Boska o siłę w walce z moimi słabościami i nałogami. – JG.

06.01.2020 – Dziękuję Ci Mateńko za łaskę bycia babcią i proszę Cię o dużo Bożych łask dla mojej wnusi Jadwigi. Dziękuję również za wszelkie dobro dla mojej rodziny – czcicielka Iwonka.

01.01.2020 Matko Boża Bolesna proszę Cię o opiekę i potrzebne łaski dla członków Róży Różańcowej Matki Bożej Bolesnej i opiekuna o. Proboszcza Roberta. Proszę o dobre przygotowanie do Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej oraz o liczne duchowe owoce w naszej parafii. – Maria zelatorka Róży.
Zawierzam rok 2020 Panu Jezusowi Ukrzyżowanemu i Matce Bożej Bolesnej, każdy oddech, bicie serca, dziś i jutro, każdy dzień, ścieżkę, którą  kroczę i będę kroczyć – Marysia.

 

Grudzień 2019
Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m. in. z Piły, Poznania, Zgierza, Małej Nieszawki.

31.12.2019 – Dziękuję Panu Bogu za dar życia, za szczęśliwy Rok 2019, za wszystkie otrzymane laski, za wysłuchane modlitwy i za te nie wysłuchane. Dziękuje za to co zostało mi dane i zabrane, za drogę, która kroczyłam wraz z Jezusem i Maryją. Marysia.
Dziękuję Duchowi Świętemu za czas, moc, wytrwanie, za podjęcie kolejnego wezwania w czytaniu Pisma Świętego. Maria.

29.12.2019 – Dziękuję za to święte miejsce. Dziękuję za przeżyty rok. Błogosław Panie mojej rodzinie. Wiesia z Piły.
26.12.2019 – Z kolejną wizytą u rodziców Ewa i Mariusz z Poznania. Szczęść Boże Ojcom – przepiękne Sanktuarium.

22.12.2019 – Dziękujemy i prosimy o zdrowie. Barbra i Kazimierz ze Zgierza.
Dziękujemy za troskę o piękny Kościółek. Kuracjusze z Poznania.

14.12.2019 – Panie Boże pomóż mi wyjść z nałogów i daj wytrwałość w modlitwie.
Nasza nadzieja zawsze w Bogu i Maryi. Chcielibyśmy w tym świętym miejscu podziękować za dar miłości w naszej rodzinie i za wszystko co z woli i łaski Bożej otrzymaliśmy. Prosimy o dalszą opiekę i błogosławieństwo Boże dla każdego z nas.

08.12.2019 – W godzinie łaski od 12.00 – 13.00 na Wzgórzu kalwaryjskim zanoszę prośbę do Maryi Niepokalanej o udzielenie potrzebnych łask tacie Łukaszowi w wychowaniu trójki małych dzieci, po śmierci ich matki w wieku 29 lat. Maria.
Przez Niepokalane Serce Maryi proszę o udzielenie cudownych łask dla o. Proboszcza w prowadzeniu parafii i w opiece nad Żywym Różańcem w Sanktuarium Męki Pańskiej w Pakości.- Kalwarii.
W Godzinie Łaski proszę ukochana Niepokalana Maryję o przemianę serca dla Pawła i powrót do sakramentów świętych – prosi mama.

03.12.2019 – Dziękuję z całego serca, że mogę być w tym świętym i pięknym miejscu. Bardzo proszę o opiekę i Boże błogosławieństwo. Konstanty z Piły.

Listopad 2019
Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m. in. z Niemiec, Torunia, Wrocławia, Gdańska, Warszawy, Konina, Malborka, Inowrocławia.

27.11.2019 – W podziękowaniu za przeżycia duchowe w Kalwarii Pakoskiej oraz z prośbą o dalszą opiekę Ducha Świętego. Kuracjuszki z Inowrocławia

24.11.2019 – Jezu Chryste Królu oddaję Ci wszystkie moje trudności, kłopoty, cierpienia. proszę króluj w mym sercu. Maria.

10.11.2019 – Boże błogosław Pakości i nam którzy korzystaliśmy z jej gościnności.
Prośba do Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Matki Bożej Bolesnej o uwolnienie i wytrwanie w leczeniu z nałogu alkoholowego Kazimierza. Maria.
Boże dziękuję Ci za bezmiar okazanych łask. Dziękuję Ci za Rodziców, Brata, Jego Zonę i dzieci.
Dziękujemy Tobie Panie Boże, że mamy okazję być w tym pięknym i świętym miejscu. Prosimy Cię Panie Boże o Twoje błogosławieństwo dla nas i naszych rodzin. Iwona z gdańska, Maria z Warszawy, Gienia z Konina.
Dziękujemy za łaskę i prosimy o zdrowie całej Rodziny. J. T. z Malborka.

03.11.2019 – Panie Boże dziękujemy za 40 lat wspólnego małżeństwa. Z prośbą o laski na dalsze lata. Monika i Jurek z Wrocławia.

01.11.2019 – Panie czuwaj nad nami – Monika z Torunia.
Panie Boże pomóż mi w walce z moimi słabościami i nałogami. JG.

Październik 2019
Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m. in. z Poznania, Barcina, Konina, Bydgoszczy, Warszawy, Opalenicy, Wejherowa, Starego Miasta k. Konina, Kołobrzegu, Czmońca k. Kornika, Godziszek, Suchania (woj. zachodniopomorskie), Zielonki k. Bydgoszczy, gminy Białe Błota, Kalwarii Pacławskiej,  Kutna, Inowrocławia, Zamościa, Janikowa, Bambergu (Niemcy). 30.10.2019 – Z podziękowaniem za wszelkie odebrane łaski, z prośbą o dalszą Bożą Opatrzność. Andrzej z Jolą z Bamberg (Niemcy).

26.10.2019 – Panie Jezu daj siłę, abym mógł wykonać to wszystko co mi przeznaczyłeś. J.R. z Janikowa.

25.10.2019 – Na drodze Kalwarii Pakoskiej dziękowałem mojej sile Wyższej – Bogu za dar trzeźwości. Mam za co dziękować. Niech się dzieje wola Twoja Panie. Bogumił z Koła AA.

20.10.2019 – Dziękuję św. Franciszkowi z Asyżu i Duchowi Świętemu za czas ofiarowany na Rekolekcje Franciszkańskie „Bez Sloganu” w dniach 18 – 20.10. w Pakości. Maria.
Dziękuję Bogu, że mnie tu przyprowadził.
Boże prowadź mnie, moja rodzinę, miejsce pracy i Ojczyznę. Maria z Kutna.
Dziękujemy za łaskę odwiedzenia Kalwarii Pakoskiej. Pielgrzymi z Kalwarii Pacławskiej (Przemyśl).
Proszę o laskę zdrowia, mocnej wiary, a dla tych, którzy ja zatracili, aby Dobry Pan nasz na dobra drogę sprowadzić raczył. Stanisław.

19.10.2019 – Żyję 87 lat na terenie woj. Kujawsko – Pomorskiego. Kalwaria Pakoska jest miejscem cudownym. Zdzisia W.
Dziękujemy za przedstawienie Sanktuarium Krzyża Świeżego – pielgrzymi z gminy Białe Błota.
O łaskę uwolnienia z grzechu i zbudowania relacji na Twoim Miłosierdziu. Proszę Cię Panie.

18.10.2019 – Dziękuję Ci Panie Boże za wszelkie łaski i dary. Kocham Cię całym sercem i przepraszam za złe myśli, słowa i uczynki. Wybacz mi Panie i miej w opiece całą Rodzinę. Iza z Suchania (zachodniopomorskie).

16.10.2019 – Dziękuję za to, że mogłam tu być i osobiście podziękować za doznane laski oraz prosić dla synowej Iwony o szczęśliwe rozwiązanie i urodzenie zdrowego dziecka. Boże miej w opiece moją rodzinę. Maria z Godziszki.

13.10.2019 – Za dziecko utracone – Huberta. Aby Karol ułożył sobie życie, a Krzysztof opiekował się zawsze Adasiem i żoną Agatą. Wdzięczni rodzice. Barbara i Mateusz.

06.10.2019 Panie Jezu dziękuję Ci za to, że mogłam wraz z mężem ponownie przybyć do Sanktuarium w Pakości. Dziękuję za wszelkie dobro jakim obdarzasz moją rodzinę. Opiekuj się nami i obdarzaj dalej swoimi łaskami. Błogosław Jezu mojej rodzinie. Wdzięczna pątniczka.

04.10.2019 – Boże miej nas w Swej opiece i daj siłę i odwagę. M.S.
Kocham mamę i tatę.
Panie Boże dziękuję za wszystko czym nas obdarzasz każdego dnia, bo wszystko co mamy jest Twoje i od Ciebie pochodzi. Strzeż nas od wszelkich pokus, zachowaj każdego dnia w łasce uświęcającej.
Polecam Ci Jezu i Maryjo całą moją Rodzinę, przyjaciół i wszystkich, którzy proszą mnie o modlitwę. Twoja czcicielka.

03.10.2019 – Dziękuję Panu Jezusowi Ukrzyżowanemu i Matce Bożej Bolesnej za czas ofiarowany, wysłuchane Słowo Boże, udział w Odnowieniu Misji Świętych w naszej Parafii, za misjonarzy Ks. Stanisława i Ks. Adama – Maria.

Wrzesień 2019
Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m. in. z Lublina, Krosna Odrzańskiego, Olsztyna, Legionowa, Frycowej (woj. małopolskie), Olecka, Słupska, Bydgoszczy, Torunia, Nowego Sącza, Gdańska, Piechcina, Tarnowskich Gór, gminy Dąbrowice, Tychów, Katowic – Panewnik, Kwieciszewa, Janikowa, Jędrzejowa, z Ukrainy, z Austrii, z Niemiec, Puszczykowa, Sadek, Złotowa.

28.09.2019 –Panie Boże dziękujemy Ci za Twoją obecność każdego dnia w naszym życiu. Czujemy Twoje łaski. Pielgrzymi z Sadek i Zlotowa
Dziękuję Ci Panie Boże za to, że mogłam odwiedzić Sanktuarium Ukrzyżowania, za wszystkie otrzymane łaski oraz zawierzam Ci wszystkie intencje jakie mam w sercu. Maria J.
Panie Boże proszę o siłę w walce z moimi słabościami i nałogami – JG.

26.09.2019 – Panie proszę o błogosławieństwo dla całej Prowincji Braci Mniejszych na Ukrainie, o wzmocnienie wierności i miłości wszystkich współbraci – o. Dobrosław K. z Ukrainy.
Proszę o łaskę zdrowia dla mnie i dla osób, które polecają się moim modlitwom – o. Makary W.
O łaskę wytrwania w powołaniu, zdrowie i wszelkie potrzebne łaski dla mnie i dla wspólnoty Braci Serca Jezusowego z Puszczykowa k. Poznania – o. Adalbert W.
Wdzięczny Panu Bogu za dar braci i rekolekcji zakonnych, proszę o wiarę , nawrócenie i zdrowie duszy i ciała dla moich bliskich – o. Norbert z Torunia.
Panie Boże proszę o szczególne błogosławieństwo dla moich parafii na Frankonii. Wzmocnij wiarę tych ludzi i współbraci z którymi pracuje – o. Kosma z Altenkunstadt z Niemiec

24.09.2019 –
O zdrowie i wszelkie łaski dla grupy z Janikowa.
Panie Boże proszę o zdrowie dla całej rodziny Waligórskich z Jędrzejowa woj. świętokrzyskie – Krzysztof.

21.09.2019 – Bractwo Św. Antoniego Padewskiego przy klasztorze Franciszkanów w Wejherowie dziękuje za łaskę posługi o. Krzysztofa i za możliwość goszczenia w tym Sanktuarium przy Cudownych Relikwiach Krzyża Świętego.

19.09.2019 – Proszę o rychłe ukończenie budowy kościoła w Tychach oraz o opiekę i błogosławieństwo Boże dla całej Wspólnoty zakonnej. O zdrowie i dary Ducha Świętego dla o. Emila w jego posłudze proboszczowskiej.

18.09.2019 – Proszę o błogosławieństwo dla całej rodziny Fraszko oraz dla Janka K.. Jesteśmy szczęśliwi, że na naszej drodze pojawił się o. Robert. Dziękujemy, że jesteś –  seniorka rodu Fraczków Barbara.

17.09.2019 – Prosimy o błogosławieństwo i opiekę dla mieszkańców Gminy Dąbrowice przybyłych do Kalwarii Pakoskiej. Dziękujemy Pani Ani G. – Prezesowi Fundacji Ka3lwaria Pakoska za oprowadzenie i za opiekę nad grupą oraz za ogromną wiedzę.

15.09.2019 – Pięknie dziękujemy za cudowne spotkanie. Jesteśmy tu po raz pierwszy, ale ufamy, że nie ostatni. Wiele łask dla wspaniałego Ojca Proboszcza oraz dla Parafian. Dziękujemy. Zespól Metrum Reni & Marco i Andrzej Miś.
Ojcze Święty proszę o uleczenie mnie z nowotworu złośliwego i proszę o błogosławieństwo i laskę.
Dziękuję Ci Panie Jezu na Krzyżu cierpiący za nasze grzechy. Całuję Twoje Rany Najświętsze. Dziękuję za cały rok. Helena z Piechcina.
Chryste Zbawicielu świata, błogosław posługującym tu Ojcom Franciszkanom oraz nawiedzającym Sanktuarium pielgrzymom. Nas wszystkich uczyń miłośnikami Twego Krzyża – bp Zbigniew Zieliński, bp pomocniczy AG.
Panie Boże proszę Cię o potomstwo dla wnuczki Alicji Emilki. prosi babcia.
Panie Boże proszę Cię o zdrowie dla mojej kochanej synowej i dla siostry, która od 5 miesięcy leży w szpitalu i o zdrowie dla jej męża. Irena i marek.
Panie Boże dzięki, że mogliśmy tu dzisiaj przeżywać uroczystości. Proszę pomóż nam zaufać Ci bezgraniczne, daj siłę do wtulenia się w Twój Krzyż. Elżbieta i Krzysztof z Nowego Sącza.
Wielkim wydarzeniem jest Odpust w kalwarii pakoskiej. Dziękuję Ojcom za wspaniałą modlitwę, a Bogu za wszystkie otrzymane łaski i proszę o błogosławieństwo dla całej mojej rodziny. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus – Wojewoda Kujawsko Pomorski.

Panie Boże w Trójcy Przenajświętszej! Dziękuję Ci za rodzinę i wnuczkę Jadwigę, która kończy 1 rok życia. Proszę o dalsze łaski dla niej szczególnie, aby była zdrowa i dla wszystkich była dobrym człowiekiem. Gorąco za wszystko dziękuję. Iwonka.

14.09.2019 –
O łaskę wiary dla Janusza, zgodę i błogosławieństwo w całej Rodzinie. O cud uzdrowienia dla Joanny.
O uleczenie Aleksandry z choroby.
Za małżeństwo Doroty i Mieczysława o odnowienie wzajemnej miłości.
Ojcze Przedwieczny składam dziękczynienie za wszystkie łaski. Proszę o miłość w polskich rodzinach oraz o nawrócenie szczególnie dla zatwardziałych grzeszników. Amen.
Bardzo proszę Dobrego Boga o błogosławieństwo dla narzeczonych Patryka i Amandy oraz o usuniecie wszelkich przeszkód do zawarcia związku małżeńskiego.
Proszę za moja cała rodzinę i za małżeństwo mojego syna Marka.
Proszę za syna Jakuba i synową Alicję o ich uwolnienie od zła i nawrócenie.
Proszę o laskę wiary dla Karola i o sakrament Pokuty. Dziękuję Anna.
Mamusiu proszę Cię o zdrowie dla mnie i całej Rodziny.
Boże Ojcze Przenajświętszy i Mateńko proszę o łaskę uzdrowienia, przemienienia, nawrócenia, zbawienia dla ludzi i świata, dla chorych, cierpiących, umierających, dla Kościoła Świętego, dla Polski i Narodu Polskiego, dla dzieci poczętych, narodzonych i nienarodzonych. Boże Miłosierdzia zmiłuj się nad nami.
Jezu uzdrów Hanię – Adam z Lublina.
Matko Boża proszę w intencji Tomasza i Eweliny i Stanisława o wybory i życie z zgodne z wolą Bożą. Magdalena i Maciej.
Prośba o nawrócenie Jasia.

03.09.2019 – Matko Bolesna dziękuję za wszelkie łaski i nieustającą opiekę nad moją rodziną. Błagam o pomoc w życiowych decyzjach mojego męża Krzysztofa. Prowadź nas i daj nam łaskę wiary, nadziei i miłości w codzienności. Twoja czcicielka z Frycowej woj. małopolskie.
Maryjo bądź z nami zawsze. Dziękujemy Ci za Twoją pomoc i opiekę, Jezu Ukrzyżowany i Zmartwychwstały zmiłuj się nad nami. Za Twe laski i opiekę nad naszą rodziną dziękujemy Ci. Bądź z nami  w każdy czas. Rodzina z Legionowa.
Matuchno Najświętsza dziękuję za ocalenie mi życia z wypadku. Proszę o dalsze prowadzenie mnie. Miej nas w swojej opiece. Sławomira z Olsztyna.
Panie Jezu dziękuję Ci za uratowanie mojego syna Łukasza podczas wojny – misji w Afganistanie. Upraszam laski dla moich trzech synów: Daniela, Łukasza i Michała. Bardzo proszę o wsparcie mojego syna Michała, aby ukończył studia, który w bardzo młodym wieku został ojcem dwóch bliźniaków. Dziękuję Ci Jezu za dobre małżeństwo i proszę o zdrowie dla mnie i mojego męża z którym żyję już 40 lat. Krystyna z Krosna Odrzańskiego.
Panie Jezu dzięki za św. Franciszka i jego synów i córki. Niech Bóg błogosławi im nowymi świętymi powołaniami.
02.09.2019 – Boże dzięki Ci za łaski zdrowia w mojej rodzinie. Bogdan.

01.09.2019 – Proszę o zdrowie moje, aby nie było postępu w chorobie stwardnienie rozsiane. Błogosław mi i mojej rodzinnie na dalsze dni naszego życia. Krystyna.

Sierpień 2019
Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m. in. z Byczyny, Bydgoszczy, Essen (Niemcy), Rychwałdu, Opola, Pelplina i Kociewia, Żnina, Sulechowa, Kalwarii Pacławskiej, Radomska, Inowrocławia, Starogardu Gdańskiego, Morąga, Wrocławia, Nałęczy, Mogilna, Chełmna, Łomży, Złotowa, Sinalungi (Włochy), Ustki, Szczecina, Warszawy, Czachówka, Złotnik Kujawskich, Rokietnicy,

30.08.2019 – Podziękowania za otrzymane łaski i za operację kolana. Prosimy o mocną wiarę dla naszej całej rodziny i o dary Ducha Świętego. Jezu miej w opiece naszą Ojczyznę – pielgrzymi z Rokietnicy.
Maryjo proszę Cię o opiekę nad Wiktorią, która rozpoczyna rok szkolny – Maria.

26.08.2019 – Proszę o zdrowie dla całej rodziny oraz aby moje wnuki nie odwracały się od wiary. Proszę o dalsze łaski. Panie Boże pobłogosław mojej rodzinie i Ojczyźnie, która jest w rozdarciu – wierny Twój sługa.

25.08.2019 Dziękujemy Ci Maryjo, że przywiodłaś nas w to cudowne miejsce, gdzie można ubogacić duszę i ciało. Dziękujemy Ci za Zakon św. Franciszka. Niech Duch Święty pomoże franciszkanom poprowadzić wszystkich ludzi do Boga – Irena z Warszawy iw Anna z Czachówka.

24.08.2019 – Miłosierny Boże! Jako pielgrzym przybywający ze Szczecina upraszam wszelkie potrzebne łaski dla rodzin moich pakoskich przodków….. Prowadź mnie Panie Boże – Marzenna.
Miłosierny Boże! Z pokorą prosimy o wiarę i miłość w naszej rodzinie, abyśmy w niej wytrwali do końca – wdzięczni pielgrzymi.
Proszę Cię o to o co proszę w każdej wieczornej modlitwie.

22.08.2019 – Dziękujemy za to, że mogliśmy tu być.
Prosimy Jezusa Miłosiernego o Boże błogosławieństwo dla całej naszej Rodziny – z Ustki.
Błagam o szczególne błogosławieństwo i rozwiązanie dla Natalii, o nawrócenie dzieci, o abstynencję dla męża
oraz proszę o zdrowie dla mojej całej rodziny. Za wszystkie laki dziękuję – wdzięczna parafianka.

21.08.2019 – O potrzebne łaski, Boże błogosławieństwo i opiekę Niepokalanej na drodze kapłaństwa oraz o nowe powołania do Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych – bracia Karol. Filip, Piotr.
O zdrowie dla Maciusia i rychły powrót do domu z powodu choroby białaczki. O zdrowie, zgodę i miłość w rodzinie.
Składam dziękczynienie za wszystkie odebrane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie w rodzinie znanej Bogu i Maryi.
Boże Ojcze Wszechmogący proszę o błogosławieństwo dla Rodaków i nie opuszczaj nas w potrzebie, prowadź nas właściwą drogą do Twojego Niebiańskiego Królestwa – Joanna.

17.08.2019 – W imię Jezusa Chrystusa proszę o cud uzdrowienia Angeliki z nowotworu piersi.
Boże przebacz nam, że Cię ukrzyżowaliśmy
– Wioletta i Artur
Polecając nowożeńców Bartosza i Joannę oraz Duszpasterzy Niesłyszących w Polsce – ks. Tomasz

15.08.2019 – Maryjo Wniebowzięta zwracam się do Ciebie z prośbą, uproś u Twego Syna Jezusa Chrystusa zdrowie i potrzebne łaski oraz Boże błogosławieństwo dla Angeliki. Proszę o Twój Macierzyński Płaszcz dla trójki małych dzieci Wiktorii, Nikoli, Kubusia – mama Maria.

13.08.2019 –
Wdzięczna za obecność tutaj, proszę o siłę wytrwania – mieszkanka Radomska.

11.08.2019 – Proszę o wzięcie do Nieba mojej bratowej Marii. Matuchno miej ją w opiece swojej o pomagaj jej przy sobie. Mateczko Najświętsza dziękuję Ci, że mogłam tu przybyć i miej w opiece rodzinę moją – Lidia z Sulechowa.
Mateczko Najświętsza przybyłam tu do Ciebie i proszę Cię o łaskę uzdrowienia mojej córki Patrycji. Oddaję Ci w opiekę na cale życie i błagam o uzdrowienie….. – Elżbieta
W podzięce za możliwość uczestnictwa we wspanialej Eucharystii, z prośbą o Boże błogosławieństwo – Anna i Andrzej spod Kalwarii Pacławskiej
Panie Boże sprowadź moje dzieci do Ciebie i dodaj wiary
– mama Ela
Dziękujemy Ci Panie za szczęśliwie przeżyte 50 lat małżeństwa w zdrowiu i miłości.
Prosimy o dalsze łaski i błogosławieństwo.
Dziękuję za dar spotkania Cię Jezu w tym pięknym miejscu. Wysłuchaj nas Panie – Maria

10.08.2019 – Dziękując Miłosiernemu Bogu za dar obecności i wspólnej modlitwy w Archidiecezjalnym Sanktuarium Męki Pańskiej z prośba o modlitwę – grupa „Betanki” z parafii św. Floriana w Żninie.

09.08.2019 – Dziękujemy za łaskę ponownej możliwości odwiedzenia tego Sanktuarium. Dzięki Bogu mogliśmy przybyć tutaj po raz trzeci jako pielgrzymi Rowerowej Pielgrzymki Diecezji Pelplińskiej – Grupa Kociewska. Naszym celem jest Jasna Góra, módlcie się za nas, abyśmy mogli nawiedzić to miejsce w przyszłym roku, pielgrzymując do Tronu Matki Boskiej jako IV pielgrzymka. Bóg zapłać!
Sanktuarium wywiera na każdym chrześcijaninie niezwykle wrażenie i piękno Sanktuarium. Życzymy Franciszkanom dużo zdrowia i pielgrzymów.

08.08.2019 – Panie błogosław naszej parafii i wszystkim pielgrzymom nawiedzającym Sanktuarium MB Rychwałdzkiej, Pani Ziemi żywieckiej. Proszą pielgrzymi z Rychwałdu na pielgrzymce wdzięczności.
Dziękuję, że było mi dane być tutaj w tak pięknym miejscu. Błogosławieństwa Bożego tym, którzy ciągną ludzi do Jezusa Ukrzyżowanego – Basia
Dziękuję Bogu za tę świątynię i ludzi, z których rąk pot budowy i remontów tu spływał, za to miejsce wyciszenia i spokoju w którym Bóg oczekuje nas – zagonionych i niecierpliwych. Oddaję tu w tym „Pięknym Duchowo” miejscu wszystko czym i kim jestem, a Ty mnie tylko poprowadź. … „nie umie dziękować Ci Panie, bo małe są moje słowa, zechciej przyjąć moje cierpienie i naucz mnie życiem dziękować”.
Beata z córkami z Opola.

06.08.2019 – Dziękuję Panu Jezusowi Ukrzyżowanemu i Matce Bożej Bolesnej za 31 lat Sakramentu Małżeństwa (na dobre i na złe) – Maria

05.08.2019 – Panie Jezu dziękuję Ci za to, że tutaj na Kalwarii, w tym kościółku stałam się Twoim dzieckiem, dzieckiem Bożym. Błogosław wszystkich z mojej rodziny. Błogosław i uzdrawiaj według Twej woli. Oddaję Ci Matko Najświętsza moje życie. Prowadź mnie i moich synów, męża. Amen – z Essen

04.08.2019 – Miłosiernemu Bogu powierzam Andrzeja i jego rodzinę prosząc o pojednanie i rozwiązanie trudnych spraw – Lidia.

Proszę Boga o pomoc w walce z pokusami i nałogami, abym miał więcej sil do walki z nimi – J.G.

02.08.2019 – Przez wstawiennictwo NMP Anielskiej z Porcjunkuli dziękuję za Franciszkanów pracujących w Pakości, prosząc dla nich o Boże błogosławieństwo.

Lipiec 2019   
Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m. in. z Poznania, Gniezna, Mikołowa, Malborka, Bydgoszczy, Gąsawy, Mogilna, Barcina, Słaboszewka, Wszednia, Czerniejewa, Piechcina, Radłowa, Pakości, Łochowa, Brzozy, z Austrii, z Niemiec, Gdańska, Jarocina, Bucz Nowego, Włocławka, Wągrowca, Torunia, Aleksandrowa, Olsztyna, Lubawy, Szamocina, Częstochowy, Wejherowa, Redy, Pucka, Nadola, Pętkowic, Zbychowa, Gościcina, Kruszwicy, Inowrocławia, Konina, Swarzędza, Ludziska, Rymawy, Tarnowskiej Woli, Starego Miasta k. Konina, Krosna.

28.07.2019 – Święty Krzyżu – przepraszamy Cię Jezu za Twoją Mękę. Proszę o łaskę dla całej naszej rodziny. Maria i Waldemar z Gdańska.
Dziękujemy Ci Panie Jezu za Twą opiekę nad naszą rodziną. Przepraszamy za grzechy i błagamy o dalsza opiekę i błogosławieństwo. Izabella z rodzicami.
Panie Boże proszę o zdrowie dla mojej przyjaciółki Basi i o łaskę przetrwania w ciężkiej chorobie. Irena.

27.07.2019 – Dziękujemy Ci Panie Jezu za to, że mogliśmy uczestniczyć w pielgrzymce do Ciebie – pielgrzymi ze Starego Miasta k. Konina.
Panie Jezu proszę Cię, aby małżeństwo mojego barat przetrwało,, aby wróciła miłość i zgoda w ich rodzinie, błogosław im w trudnych chwilach ich życia.
Elżbieta

22.07.2019 – Proszę o łaski dla całej Rodziny.

21.07.2019 – Proszę o uzdrowienie z choroby nowotworowej Lucyny.

19.07.2019 – Dziękujemy Ci Jezu za nasz Sakrament Małżeństwa, za życie naszych dzieci i wnuków, za wszelkie łaski
. Prosimy o dalsze błogosławieństwo, o uzdrowienie dla Klaudii i dla synów z nałogu.
Proszę o udaną operację dla Wojtka.
Dziękuję za nawrócenie płk Eugeniusza po 67 latach, w 92 roku życia. Chwała Tobie Panie.

18.07.2019 – „Choremu fizycznie potrzebny jest lekarz, choremu psychicznie przyjaciel”. Prosimy Maryjo o opiekę. Podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Ludzisku.

14.07.2019 – Boże prosimy o szczęśliwe pedałowanie i zdrowie – grupa rowerowa: Kruszwica, Inowrocław, Konin, Swarzędz.
W powrocie z trasy motocyklowej: Konin – Bydgoszcz – Pakość – Konin. Prosząc o rozsądek dla motocyklistów oraz kierowców w transporcie, a także o powstrzymanie ataków islamskich. Mirek „mirage”.

13.07.2019Proszę gorąco o zdrowie po operacji Anny z Rumii, o życie wieczne dla naszych zmarłych wejherowskich pielgrzymów, o wszelkie łaski i dary Ducha Świętego dla nas pielgrzymujących na Jasną Górę. Ewelina z Wejherowa
O uzdrowienie z choroby onkologicznej dla mnie
– Barbara
Z prośbą, aby Polska i Polacy zawsze byli chrześcijańscy. Danka z Olsztyna
Z podziękowaniem, że mogliśmy tu przybyć – grupa kolarzy z Torunia
 

07.07.2019 – O łaskę wiary i gorliwość prosi LSO i opiekunowie z parafii Nawiedzenia NMP w Lubawie.
Proszę Cię Matko Boża dopomóż mojemu synowi Michałowi pokonać swe uzależnienie od alkoholu i hazardu. Dziękuję za dotychczasową opiekę nad nim. Jadwiga z Częstochowy.

06.07.2019 – W podziwie dla tego Miejsca Świętego prosimy o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny.
Maryjo pokornie proszę uproś u Pana Jezusa mojego Zbawiciela dar męstwa. Maria.

05.07.2019 –
Boże spraw by moje dzieci były zdrowe i podejmowały słuszne decyzje. Maria z Aleksandrowa.

04.07.2019 –
Boże dziękuję, przepraszam, proszę o opiekę nad moją rodziną i przyjaciółmi. Ela i Jacek z Krakowa.

03.07.2019 – Boże Wielki bardzo proszę o uzdrowienie syna Zdzisława z choroby nowotworowej oraz aby córka Anetka urodziła dziecko lub dzieci, bo jest 8 lat po ślubie i nie mają dzieci. Proszę tez o uzdrowienie mnie choroby – Józef z Miastka
Panie Boże przez Niepokalane Serce Maryi w tym Sanktuarium Krzyża Świętego proszę o uzdrowienie Barbary – 
Katarzyna
Panie Boże proszę o nawrócenie mojego syna Waldemara – mama.
O Boże błogosławieństwo dla syna Patryka na nowej placówce – Janina
Panie Boże dziękujemy Ci jako rodzice za powołanie naszego syna do Zakonu św. Franciszka.
Panie Boże dziękuję Ci za moją rodzinę, za męża i dzieci, za syna diakona Januarego – mama
Ubogacone duchowym przezywaniem Dróżek Pakoskich oraz obdarowane „dobrocią i pokojem” franciszkańskiej Wspólnoty, dziękujemy za możliwość odbycia dni formacyjnych prowadzonych przez o. Franciszka. U stóp Jezusa Ukrzyżowanego w modlitwie przedstawiamy wszystkie sprawy tutejszych duszpasterzy i parafian. Z całego serca prosimy o modlitwę w intencji Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi.

02.07.2019 – Bogu Najwyższemu, Panu Jezusowi Ukrzyżowanemu, Matce Bożej Bolesnej rodziny z rodu Szymańskich dziękują za łaskę uczestniczenia w Ofierze Mszy św. za zmarłych i żyjących członków rodzin. Prosimy Matkę Bożą Bolesną o dalszą opiekę, a Pana Jezusa Ukrzyżowanego o łaski potrzebne w codziennym życiu i w rozwoju duchowym naszych rodzin.

Czerwiec 2019          
Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m. in. z Wronek, Pyrzowic, Gdańska, Łodzi – Łagiewnik, Torunia, Słupska, Bydgoszczy, Białych Błot, Nałęczowa, Wrześni, Kościelca, Zuzela, Zielonej Góry, Maksymilianowa, Rumi, Gdyni,  Kruszwicy, Malborka, Poznania, Czerniejewa, Gniezna, Łonowa, Brzozy, Białegostoku, Pułtuska, Piechcina.

30.06.2019 – W podziękowaniu za 35 lat wspólnego pożycia małżeńskiego i za otrzymane łaski. Krysia i Marek z Białegostoku.
W podziękowaniu za 40 lat wspólnego życia małżeńskiego i za otrzymane łaski. Alicja i Andrzej z Piechcina.

29.06.2019 – Piękny kościół, a Droga Krzyżowa idealna na rowery. Rowerzyści z Kruszwicy.
– Z podziękowanie za 45 lat wspólnego pożycia małżeńskiego z prośbą o dalszą opiekę Bożą. Ewa i Andrzej z Bydgoszczy.
– Dziękując za dotychczasowe łaski, proszę o zdrowie i dalsze łaski dla mojej rodziny oraz o wsparcie w nowej szkole dla moich dzieci. Tamara i Paweł z Poznania.
– Bogu chwała, że mogłem przybyć na to święte miejsce. Marcin

28.06.2019 – Dziękuję za opiekę Panie w czasie rajdu Szlakiem Piastowskim. Basia i Tomek.

19.06.2016W ofierze nienarodzonego dziecka, by Bóg w swojej łasce przyjął go do siebie. Kochający rodzice.  

14.06.2019 – Dziękuję Panie Jezu za łaskę pracy i wiarę w Pana Boga. Arkadiusz z Kościelca.

Dziękuję za Rekolekcje Franciszkańskie Bez Sloganu, które odbyły się w Pakości, za duchowe piękno i Zycie św. Franciszka z Asyżu przekazane przez rekolekcjonistów: o. Franciszka i o. Leonarda – Maria.

10.06.2019 – Dziękuję za Kościół Święty, za wiarę i miłość. Dziękuję, że tu jestem. Marysia.

– Proszę o zdrowie dla mojej wnuczki. Matko Boska Kalwaryjska dopomóż – dziadek Olgi.

09.06.2019 – Przepiękne miejsce, niech trwa następne 400 lat!

– Dziękujemy za wszystkie otrzymane łaski od Pana oraz prosimy o dalszą opiekę na drodze życia. Proszę o pomoc w obronie pracy licencjackiej. Dominika i Maciej.

08.06.2019 – Dziękuję za Opatrzność Bożą dla całej Rodzina. D A D  z Gdańska.

– Dziękuję za rodzinę, przyjaciół, znajomych i za łaskę wiary. Joanna

– Dziękujemy za wszelkie dobro jakie otrzymujemy przede wszystkim za łaskę wiary w służbie Bogu i Kościołowi – Kościelna Służba Mężczyzn Archidiecezji Gdańskiej – moderator Eugeniusz

04.06.2019 – Niech Dobry Bóg pomoże mi otrzymać mieszkanie chronione. Zbigniew.

02.06.2019 – Pokój i Dobro! Niech Dobry Bóg dotyka w tym miejscu wiele otwartych serce i prowadzi wiernych do głębokiego z Sobą zjednoczenia, a Maryja Boża Rodzicielka oręduje za każdym pielgrzymem przybywającym na to szczególne miejsce. Hieronim ofm  

Maj 2019    
Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m. in. z Golubia – Dobrzynia, Mogilna, Wągrowca, Pruszkowa, Kościana, Włocławka, Wejherowa, Świerklańca, Tarnowskich Gór, Piechcina, Barcina, Inowrocławia, Wronek, Dłutowa, Barcina, Zagórowa, Jastrzębia Zdroju, Gdańska, Jelcza – Laskowic.

27.05.2019 – Z podziękowaniem za łaskę nawrócenia, łaskę wiary i miłość Pana Jezusa. Aneta

25.05.2019 – Maryjo proszę o szczęśliwe rozwiązanie córki Katarzyny i zdrowie dla całej Rodziny. Danuta i Adam z Gdańska.

24.05.2019 – Maryjo proszę o wiarę i siły, aby zacząć i przejść proces o stwierdzenie nieważności mojego małżeństwa. Marta

19.05.2019 – Maryjo proszę Cię o łaskę uzdrowienia mojej córki, którą jeszcze noszę pod serduszkiem. Proszę Cię o to z całego serca. Maryjo proszę o szczęśliwe rozwiązanie dla Agaty

18.05.2019 Maryjo! Opiekuj się naszą kochaną Polską! Miej ją w szczególnej opiece! Chroń ją swoim płaszczem opieki. Lucyna.

17.05.2019 – Jezu Miłosierny oddaję Tobie sprawę problemów i braku zgody w parafii skąd przybywam. Jezu Ty się tym zajmij! Parafianka

13.05.2019 – Matce Bożej Fatimskiej dziękujemy za szczęśliwe rozwiązanie naszej synowej. Dziękujemy za piękną wnuczkę Jadwigę. Iwonka z rodziną.

12.05.2019 – Niedziela Dobrego Pasterza. Dziękuję Jezusowi, cudownemu Pasterzowi, to coś wspaniałego usłyszeć Twój głos i iść za Tobą. Dziękuję Panu Jezusowi za Ojców franciszkanów w naszej kalwaryjskiej parafii: o. Roberta i o. Franciszka i za franciszkanów posługujących w parafii św. Bonawentury.

Wdzięczna Panu Bogu za okazane łaski, proszę o modlitwę, abym wzrastała w wierze i dawała świadectwo miłości Pana Jezusa. Mariola

09.05.2019 – Bracia Pio i January z Wronek dziękują Bogu za łaskę powołania oraz za wiarę, nadzieję i miłość.

07.05.2019 – Kochan Matko Boża! Z całego serca dziękuję Tobie za wszystkie wyproszone łaski, za to ze zawsze Jesteś, że dbasz o mnie i wiesz lepiej co jest dla mnie dobre. Jestem Twoja, a Ty moja jesteś Maryjo. Dziękuję za wszystko. Agnieszka.

05.05.2019 – Odpust Znalezienie Krzyża Świętego
– Dziękuję Ci Boże za wszystko czym mnie obdarzasz, błagam o zdrowie dla całej mojej rodziny. Emila z Włocławka
– Dziękujemy za to, że mogliśmy dziś tu przybyć na Kalwarię Pakoską. To moje rodzinne strony, tu moi rodzice, tu jest nasz rodzinny dom. Kocham to miejsce i w sercu mym zawsze będzie mym dobrym drugim domem. Dziękuje za pogodę, że dziś świeci słońce. Proszę o zdrowie dal mojej całej rodziny. Elżbieta.        
– Dzięki Ci Panie za łaskę i miłość, która nas obdarzasz. W ręce Twe składam moje serce. proszę o zdrowie i miłość dla mojej rodziny. Bądź naszym Przewodnikiem. Brygida i Robert ze Świerklańca.

04.05.2019 – Proszę o zdrowie dla chorego męża. Janina z Kościana.

03.05.2019 – Byliśmy tutaj z wycieczka rowerową. Prosimy o zdrowie dla całej naszej Rodziny oraz o szczęśliwe rozwiązanie dla naszej córki. Mariola, Stefan, Sławek, Alicja.
– Boże błogosław Polskę, wszystkie Rodziny, Małżeństwa i Dzieci. Matko prowadź! Jadwiga.
– Cudowna Msza. Przepiękna Kaplica. Dziękujemy Matko Polski!!!
– W mocy Ducha świętego pielgrzymując podczas rekolekcji formacyjnych w Mogilnie
nasze drogi pielgrzymie poprowadziły nas do Kalwarii Pakoskiej już po raz trzeci. Dziękujemy Ci Panie Jezu za tę łaskę dotknięcia Twojej Drogi Krzyżowej, poprzez którą ubogacasz nas, a przede wszystkim odkupujesz nasze grzechy. Pozwól nam budować wspólnotę motocyklistów i ich rodzin dla Twojej chwały. Motocykliści z Jazdy Ducha.

01.05.2019 – Jezu Chryste przybyliśmy tu p drodze z pięknego jeziora Piechcińskiego. Chcemy podziękować za wszystkie otrzymane łaski. Prosimy o zdrowie i szczęście naszych bliskich. Iga i Wiktor z Golubia – Dobrzynia.

Kwiecień 2019          
Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m. in. z Puszczykowa, Trzemeszna, Poznania, Sompolna, Kwieciszewa, Swarzewa, Koła, Warszawy, Mogilna, Pruszcza Gdańskiego, Bydgoszczy, Piechcina, Brodnicy, Dobrocina na Warmii, Żnina, Lęborka, Gdańska, Lublina, Torunia, Wyszkowa, Wągrowca.

29.04.2019 Jezu Miłosierny z serca dziękujemy za dar 30 lat małżeństwa i dar rodzicielstwa. Oddajemy Ci Ojcze Niebieski nasze dalsze lata życia oraz nasze dzieci i ich życie. Pielgrzymi z Wągrowca

28.04.2019Niedziela Miłosierdzia. Zawierzam Jezusowi Miłosiernemu swoje życie duchowe, to co od Ciebie Jezu otrzymałam i otrzymuję, przez co przechodzę. Dziękuję za mojego spowiednika. Maria.     
– Jezu Miłosierny dziękuję za otrzymane łaski, szczególnie za pomoc w pokonywaniu choroby oraz za skierowanie nas do Pakości. Proszę o dalsze wsparcie i Twoją opiekę. Pielgrzymi z Wyszkowa.
– Byliśmy tu wraz z narzeczoną Natalią. To był czas dnia skupienia przed naszym ślubem 3 maja 2019r. Proszę o laskę dobrego małżeństwa i Bożej rodziny. Przemysław i Natalia.

27.04.2019 – Dziękując Miłosiernemu Bogu za możliwość odwiedzenia tego miejsca, powierzamy Tobie nasze życie i życie naszych rodzin. Chcemy czynić dobro dla innych i iść drogą Dekalogu. Powierzając się Bożej Opatrzności i Miłosierdziu Bożemu na dalsze lata życia: Elżbieta, Jadwiga, Józef, Maciej, Piotr.

26.04.2019 – Dziękuję Tobie Panie i Matko Boża Bolesna za opiekę nad moją rodziną, z podziękowaniem za 40 lat małżeństwa w zdrowiu i dobrobycie. Proszę aby dobrze ułożyło się życie również naszych synów, bo coś im nie po drodze z Kościołem, pomimo moich starań. Boże ufam Ci, że mi pomożesz. Mirosława i Henryk z Gdańska.

25.04.2019 – Dziękuję Panie za łaski i wszelkie dary dla mojej herbowej rodziny, które przez Twój Krzyż i Mękę pozwalają żyć w tym dziwnym świecie. Jurek z Lublina.

23.04.2019 – Panie Jezu dziękujemy z wszystkie łaski jakimi  obdarzasz nas oraz nasze rodziny. Prosimy w pokorze ducha o łaskę uwolnienia od nałogów alkoholizmu dla taty Andrzeja i taty Zbigniewa. Powierzamy Tobie nasze życie i wszelkie dobro, które możemy czynić w imię Twoje. Prosimy o dar łaski poczęcia dzieciątka dla mojej ukochanej żony Agnieszki. Tomasz i Agnieszka z Gdańska.

22.04.2019 – Dziękujemy za 34 lata pracy, za opiekę Najświętszej Pani i Jej Syna naszego Pana Jezusa Chrystusa. Dziękujemy za łaskę przeżycia Świąt Wielkiej Nocy w Pakości i udział z Drodze Krzyżowej na Kalwarii Pakoskiej. Wiesia i Stanisław z Lęborka
– Boże Wielki dzięki, że mnie do Twojego Sanktuarium sprowadziłeś, błogosław kustoszom Twojego Domu i uświęcaj. Maria.
– Dziękujemy Tobie Panie za Twoja śmierć i zmartwychwstanie i za to, że nas dźwigasz z naszych grzechów. Ewa i Mariusz z synami Janem i Stanisławem z Poznania

18.04.2019 – Dobry Boże dopomóż, aby niewiasta ze Żnina o imieniu Paulina zapragnęła zapoznać się ze mną w celu założenia sakramentalnej rodziny. Pokornie prosi o tę łaskę kawaler Dariusz. Amen.

16.04. 2019– Dziękuję Maryjo za pomoc i że mnie wysłuchałaś M.J.

13.04.2019 – Prosimy o zdrowie dla córki Joanny ich dzieci Michała i Pawła – Elżbieta i Karol kuracjusze z Warmii – z Dobrocin

12.04.2019 – Franciszkańskie Liceum Ogólnokształcące z Torunia dziękuje za udział w Drodze Krzyżowej. Oddajemy się Panu Bogu pod opiekę.
– Dziękujemy za Drogę Krzyżową dróżkami Pakoskiej Kalwarii – pielgrzymi z parafii OO. Franciszkanów z Brodnicy.
  – Dziękujemy za udział w Drodze Krzyżowej – Iwona z Bydgoszczy.   

11.04. 2019 – Studenci UKW w Bydgoszczy wraz z profesorem K.

10.04.2019 – Dzięki Ci Boże że Jesteś za mną, że czuję Twoja łaskę i opiekę, za pomoc i za każdy podarowany dzień. Proszę o szczęście z E.

07.04.2019 – Jezu ufam Tobie! Pielgrzymi rowerowi z Mogilna.
– Panie Boże kocham Cię. proszę o łaskę dobrej żony
i opiekę nad całą rodziną. Hubert.

05.04.2019 – Dziękuję Ci Boże za krzyż, który mi dałeś. Emila. Dziękuję Ci Boże za moją rodzinę, za ludzi, którym niosę pomoc.
– Bardzo gorąco proszę, aby moja córka i syn mieli normalne małżeństwa, a wnuczka zaczęła znowu chodzić do kościoła.
– Bardzo proszę o rozwiązanie moich trudnych życiowych problemów, o życie z Bogiem dla moich dzieci i wnuków. Twoja czcicielka.
– Dziękujemy Bogu za możliwość uczestniczenia w Drodze Krzyżowej Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela – wspólnota z parafii NMP w Trzemesznie.  
Dziękuję Bogu za łaskę. Jestem szczęśliwa, że mogę tu modlić się za moją rodzinę i za śp. męża, który 24 dni temu odszedł do Pana i mam nadzieję, że został przyjęty do szczęśliwości Bożej. Dziękuję Ks. proboszczowi Markowi, że przywiózł nas, swoich parafian, do tego cudownego miejsca, gdzie mogliśmy przeżyć Drogę Krzyżową, najwspanialszą w moim życiu. Maria z Poznania.
– Dziękuję Tobie Boże, że pozwoliłeś, abym uczestniczył w Drodze Krzyżowej w tej cichej Kalwarii Pakoskiej…. Twój syn Krzysztof.

04.04.2019 – Panie Jezu czuwaj nad nami, abyśmy zawsze Ciebie miłowali i Tobie służyli. Ks. Walenty i Ks. Wiesław.
– Dziękuję Ci Matuchno Przenajświętsza, że mogłam dziś być tu na Kalwarii Pakoskiej, proszę o zdrowie dla mnie oraz dla moich dzieci, wnuków i całej rodziny.

01.04.2019 Dziękujemy Ci panie za dar powołania do Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety oraz za gościnę u OO. franciszkanów w Pakości. Prosimy o łaskę wytrwania w powołaniu, Boże błogosławieństwo dla nas i naszych rodzin. Siostry Nowicjuszki wraz z S. Mistrzynią z Puszczykowa.

 

Marzec 2019 
Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m. in. z Poznania, Inowrocławia, Torunia, Piechcina, Bielic, Mogilna, Barcina, Markowic, Wejherowa, Bydgoszczy, Lądu, Nowego Dworu Gdańskiego, Wrześni, Szczepanowa, Żnina.

30.03.2019Dziękuję Bogu, że mnie tu przyprowadził. To miejsce napełniło mnie miłością, żarliwością i nadzieją, że wszelkie moje prośby i błagania na pewno zostaną wysłuchane i stanie się cud. Wierna parafianka z parafii św. Jadwigi Królowej z Bydgoszczy.
– Dziękujemy Ci Dobry Boże za nassą rodzinę, za moją żonę Magdalenę, za naszego syna Jasia. Proszę Ciebie Panie przez ręce Twojej Matki Maryi, abyśmy pełnili Twoją wolę, abyśmy się tego ciągle uczyli. Pomóż nam lepiej słuchać Twego głosu i wychodzić do ludzi. Jeżeli taka Twa wola, to prosimy o kolejne dzieci, które wierzymy, że przy Tobie dobrze wychowamy. Damian, Magdalena i Jaś.

29.03.2019 – w podziękowaniu za wszelkie dobro otrzymane od Boga, z prośbą o wypełnienie woli Bożej, o zdrowie, o dar potomstwa i siły na każdy dzień. Eugenia z parafii matki Bożej ze Żnina.
– Wielbię Cię Panie, składam Ci hołd. Dziękuję za łaskę przebywania w tym Świętym miejscu – Kalwarii Pakoskiej. Krystyna z Bydgoszczy.

22.03.2019 – Dziękuję za kolejną Drogę Krzyżową na której mogę uczestniczyć. Całą rodzinę oddaję pod Twoją opiekę Panie i bliskich zmarłych. Jezu Ukrzyżowany módl się za nami. Teresa z Torunia.
– Dziękujemy za przepiękną Drogę Krzyżową w której uczestniczyliśmy
– my cząstka parafian z Lądu…. Wrócimy tu na pewno.
– Z prośbą o uzdrowienie z choroby nowotworowej.
– Dziękuję Dobremu Bogu za szczęśliwe rozwiązanie i Bożą opiekę nad Moniką i Polą. Tomasz z Nowego Dworu Gdańskiego.

17.03.2019 Z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla całej naszej rodziny. Zbyszek z Wejherowa.    

08.03.2019 Dziękuję panu Bogu i Matce Najświętszej za wszystkie łaski. proszę o łaskę wyzwolenia z nałogu tytoniowego dla moich dzieci. Alicja
– Proszę Cię Panie Ukrzyżowany o łaski dla Kasi, Dawid i ich dzieci. Ratuj tę rodzinę.
– Proszę Cię Jezu Ukrzyżowany o łaskę nawrócenia dla moich wnuków Pawła, Wojtka, Oli , Piotra, aby nie odeszli od Ciebie, ale byli Ci wierni. Proszę o odpuszczenie moich grzechów.

04.03.2019
Dziękuję Panu Bogu za czas Rekolekcji Franciszkańskich, które odbyły się w Pakości od 1 – marca., za przekazane słowo o duchowości św. Franciszka z Asyżu. Dziękuję Franciszkanom i uczestnikom rekolekcji. Maria


Luty 2019
     

Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m.in. z Iławy, Trzcianki.

15.02.2019. Matko Boża Bolesna i Jezu Miłosierny dziękuję za szczęśliwą operację wnuczki Kasi i proszę o powrót do zdrowia i potrzebne łaski.

03.02.2019. Pani Boże miej w opiece całą naszą rodzinę i wspieraj nas we wszystkich chwilach naszego życia. Prosimy o modlitwę – pielgrzymi z Trzcianki.

02.02.2019. Schola GRATIA z parafii Przemienienia Pańskiego w Iławie – dziękujemy za zaproszenie na które przybyliśmy z rewizytą po rekolekcjach w naszej parafii. Prosimy o modlitwę.

 

Styczeń 2019 
Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m.in. z Krakowa, Poznania, IRLANDII.

24.01.2019 My pielgrzymi z Irlandii przyszliśmy Cię prosić Panie Jezu o zdrowie dla całej naszej Rodziny oraz o pomoc w powrocie do Ojczyzny z emigracji. Dziękujemy za wszystkie otrzymane już łaski. Amen. Piękny żłóbek. C.J.D.A.

20.01.2019. Matko Najświętsza dzięki Ci składam za każdy cud jaki wydarzył się w moim życiu.

08.01.2019. Jezu dziękuję Ci za czas ofiarowany na Rekolekcjach Franciszkańskich, które odbyły się w Pakości w Domu Rekolekcyjnym św. Bonawentury w dniach od 4 – 6 stycznia 2019r. Rekolekcje prowadzili franciszkanie: o. Franciszek i o. Leonard. Maria

02.01.2019. Panie Jezu proszę Cię abyś umacniał i podnosił mnie z każdego upadku. Jestem bardzo slaby i bardzo Cię potrzebuję. Łukasz z Poznania.

01.01.2019. Abba Ojcze i Matko Boża Bolesna Wam zawierzam Rok 2019. Jezu proszę Cię bądź moim Opiekunem, Przewodnikiem, Towarzyszem każdego dnia oraz Drogą, która będę kroczyć. Ducha Święty umacniaj mnie i wlewaj we mnie Twoje dary i owoce. Maria.

Dziękuję Ojcze i Matko Boża Bolesna za opiekę nad moją rodziną. Umacniaj mnie w wierze…. bo trochę zaniedbałam… wizyty niedzielne w kościele. Proszę o łaski zdrowia!!! Karolina.


ROK PAŃSKI 2018

Grudzień 2018  
Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m.in. z Poznania, Bydgoszczy, Łabiszyna.

31.12.2018 Dziękuję Ci Panie Boże i Matko Boża Bolesna za dar życia, za każdą kropelkę krwi, za każdy oddech, za wszystkie łaski otrzymane w Roku 2018, za wysłuchane modlitwy, za to wszystko co dla mnie Ojcze Abba przygotowałeś, że mogłam z Twoja Boże opieką, pod opieką Maryi i z miłością szczęśliwie kroczyć każdego dnia i wypełniać swoje obowiązki. Marysia.

30.12.2018 Dziękuję Ci Boże i Matko Boża Bolesna za rodzinę, dzieci, wnuki Wiktorię i Nikolę,  za dzieciątko które ma się urodzić. Maria.

29.12.2018. Boże dziękuję Ci za zdrowie mojej rodziny. Błagam Cię Mateńko Przenajświętsza i Ciebie mój Jezu kochany o pomoc w wytrwaniu w trzeźwości mojego partnera. Błagam o zdrowie dla mojej córki i wytrwanie w tym ciężkim życiu.

25.12.2018. Dziękuję Maryi z kolejny okres podjęcia zobowiązania, za wytrwanie w modlitwie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Maria.

11.12.2018. Drogi Przyjacielu, dziękuję Bogu za serce. Boże Ojcze kocham Cię!
08.12. 2018. Boże Ojcze Abba weź moje serce, a daj mi Serce Maryi, proszę. Marysia.

Proszę Ci Matko Przenajświętsza i Ciebie mój Jezu o pomoc. Proszę „o dach nad głową”.  Głód i pragnienie picia można oszukać, ale chłodu i zimna już nie!!! Pomocy!! M.J.

07.12.2018 Dzięki, że mogłem tu być. Ważne miejsce, ważne sprawy, ważne nadzieje – dbajcie przez następne 390 lat…

04.12.2018. Z prośbą do Bożego Miłosierdzia i Matki Bożej Bolesnej o łaskę, ażebym nigdy Ciebie Jezu nie zgubiła. Maria.

Listopad 2018
Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m.in. z Żagania, Wejherowa, Inowrocławia, Konina, Przyłęk k. Bydgoszczy, Radomska, Śremu, Krakowa, Lubonia.

29.11.2018. Do Matki Bożej i Jezusa Ukrzyżowanego o pomoc Bożą w walce z chorobą i powrót do zdrowia dla Danuty. Z prośbą o łaski i wolę Bożą dla Darka przebywającego ma OIOM.

28.11.2018. Panie Jezu błagam!!! Wybaw mnie i odpuść mi moje winy. Uratuj moje nędzne życie. Pozwól mi wrócić do żywych. M. J.

25.11.2018. Dziękuję Ci Maryjo za Jezusa. Dziękuję Ci Jezu, że Jesteś, że mnie doprowadzasz do Stołu Eucharystycznego. Dziękuję, że Jesteś Królem mego serca. Dziękuję za wszystkie otrzymane łaski, piękno i miłość. Marysia.

24.11.2018 Dziękujemy za otrzymane łaski – Schola „Nutki Niepokalanej” i ministranci z ks. proboszczem Zdzisławem.               

17.11.2018. Prośba o miłość i wzajemny szacunek w ,małżeństwie Natalii i Łukasza oraz o zdrowie dla dzieci.

Dziękujemy za czas pobytu u stop Jezusa i jego Matki, za wszystkie otrzymane łaski i dobro.
Prosimy o wiarę, nadziej i miłość w naszych małżeństwach, rodzinach i parafii – Wspólnota Rodzin Przymierze z Lubonia.

O uratowanie życia Elżbiety z choroby nowotworowej

Proszę o łaskę zdrowia i ułożenie sobie życia według woli Bożej dla Darii, Olka, Jolanty oraz o szczęśliwe rozwiązanie dla Pauliny.

15.11.2018. Przyjechałem tutaj, aby znaleźć trochę spokoju, wyciszenia. Nie mam daleko. Postaram się bywać częściej. Dobrze, że kościół jest otwarty. Dziękuję.

12.11.2018 – Zwiedziliśmy piękną Kalwarię Pakoską – Janina i Piotr z Krakowa

10.11.2018 – Ministranci z Parafii Wniebowzięcia NMP z Przyłęk k. Bydgoszczy proszą o modlitwę oo. Franciszkanów z tutejszego sanktuarium.

8.11.2018 – Najukochańszy, Miłosierny Jezu! Oddajemy Ci i powierzamy nasze małżeństwo i całe rodziny… Weź wszystkie nasze sprawy życiowe i sam prowadź…. Przyciągnij do Siebie tych, którzy oddalili się od Ciebie w naszych rodzinach i nie potrafią wrócić. Chroń nasze małżeństwo przed duchem złym. Oświecaj nas i trzymaj za rękę. Kochamy Cię Jezu. Barbara i Piotr z Inowrocławia.

6.11.2018 – „Gdzie miłość wzajemna i dobroć, tam znajdziesz Boga żywego’.  Dziękujemy Ci Panie Boże za radość i troski dnia codziennego, za wzloty i upadki, za siłę i wytrwałość, za miłość, nadzieję i wiarę. Prosimy o „promyk słońca” każdego dnia, o błogosławieństwo dla naszej rodziny, córki, syna, synowej i zięcia oraz wnuków. Teresa i Grzegorz.


Październik 2018
 

Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m.in. z Obornik, Poznania, Bydgoszczy, Gniezna, Rawicza.

19.10.2018 – Najukochańszy Boże, proszę o uzdrowienie Ilony z choroby nowotworowej. Ufam Tobie Panie. Paweł.

11.10.2018 – Dziękuję Panu Bogu i Matce Najświętszej za okazane łaski oraz za pomoc w przetrwaniu w moich ciężkich chwilach….. Halina z Obornik

07.10.2018 – Dziękuję Panu Bogu i Matce Bożej Bolesnej, Panu Jezusowi i Duchowi Świętemu za czas, siły, kroki kierowane na Misje Święte, za Koronkę do Bożego Miłosierdzia, nauki misyjne, Spowiedź świętą, Eucharystię, Różaniec św., za wszystkie łaski, za piękne i cudowne Misje Święte Księży Filipinów. Maria.

04.10.2018 – Dziękuję Panu Bogu i Matce kapłanów za Franciszkanów posługujących w pakoskich parafiach.


Wrzesień 2018

Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m.in. z Krakowa, Ostrowca Świętokrzyskiego, Poznania, Żnina, Bydgoszczy, Solca Kujawskiego, Wrocławia, Płocka, Inowrocławia, Komorowa, Piechcina, Gdańska, Torunia.

30.09.2018 – Dziękuję Ci Panie Jezu za miłość, w której wszystko ma życie.    
– Panie Jezu dziękuję za każde trudne doświadczenie, które przybliża mnie do Ciebie, proszę tylko o jedną  łaskę – uzdrowienia z choroby nowotworowej Tomasza – jeśli jest to Twoją wolą. Ewelina.
– Panie Jezu i Matko moja, dziękuję za życie, zdrowie, miłość Twą. Kochasz mnie taką jaką jestem. Kocham Cię z całego serca, daj mi łaski, daj mi miłowanie. Mój krzyż będę niosła ile starczy mi sił. Dziękuję Boże z Twą obecność. Teresa.

29.09.2018 – Dziękuję Panu Bogu za nowy Krzyż Misyjny dla kalwaryjskiej parafii i za tych którzy to dzieło wykonali.

22.09.2018 – Dziękuję Ci Panie Jezus za dar przybycia w to święte miejsce. Proszę błogosław mojej rodzinie i dzieciom. A. D. z Poznania.

18.09.2018 – Dziękuję za 19 lat małżeństwa – właśnie dziś w ten dzień. Nie myślałam, że życie będzie tak trudne, z płaczem, ale dziś wiem, że walczyłam o rodzinę do końca, z sercem pełnym modlitwy. Wiem, że Matka Bolesna i Jezus Ukrzyżowany bierze moje cierpienia, dziękuję za wszystkie dary i łaski. Justyna.

16.09.2018 – Uwielbiam Cię Krzyżu Przenajświętszy, któryś najdoskonalszymi członkami Pana mojego przyozdobiony, Krwią Najdroższą skropiony był. Uwielbiam Cię Boże na tym Krzyżu. Krzyż uwielbiam dla Ciebie. Polecam całą moją rodzinę. Teresa.
– Ostatnie tygodnie, dni i godziny nie były łatwe dla mnie i rodziny. Dziękujemy za pokój ducha, za siłę trwania i zrozumienie siebie i świata. Dziękujemy Ci Panie za to, że Jesteś. Basia i Marek

15.09.2018 – Dziękuję za uzdrowienie z chroboty laryngologicznej krtani. Józef.
– Dziękujemy Matko Bolesna za łaski, które dla nas wypraszasz. Dziękujemy Jezu za naukę i miłość płynąca z Krzyża. Wdzięczni pielgrzymi z Kościoła Rektorskiego Ducha Świętego z Bydgoszczy.

07.09.2018 – Proszę Cię Jezu o dar macierzyństwa dla moich córek. Dziękuję Ci za powrót do zdrowia i proszę o flasza opiekę nade mną i moją rodziną. Ufam Tobie.

02.09.2018 – Dziękuję Ci Panie Jezus Miłosierny za zdrowie, moje i męża oraz za szczęśliwe rozwiązanie i syna. Anna.

01.09.2018 – Przemień o Maryjo serca moich córek, przywróć im na nowo niewinność, czystość i głęboką wiarę. Opiekuj się moim mężem. Daj mi siły do życia w prawdzie. Lidia.


Sierpień 2018

Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m.in. z Ozorkowa, Warszawy, Ciechocinka,  Kociewia (Diecezja Peplińska), Golubia Dobrzynia, Skawiny, Monachium (Niemcy), Sierpca, Olsztyna, Bydgoszczy, Skierniewic, Katowic – Panewnik, Piechcina, Elbląga, Gdyni, Rumi, Lublina, Piły, Markowic,  Białogardu, Zgierza, Brus, Żywca, Rzeszowa, Kościerzyny, Bylicy, Torunia.

31.08.2018 – Jezu Miłosierny dotknij nasza córkę i jej dzieciątko, które nosi pod sercem, uzdrów i obdarz pokojem. Ufamy Tobie Panie i dziękujemy za dobroć oraz łaskawość. Zawierzamy Ci Jezu całą naszą rodzinę. Ania i Janusz ze Zgierza.
30.08.2018 – Byłem w tym wspaniałym Sanktuarium,
z prośbą o zdrowie dla całej Rodziny w czasie pobytu w sanatorium „Modrzew” – kuracjusz.

27.08.2018 – Powierzamy Bożemu Miłosierdziu i opiece MB Bolesnej rodziny borykające się z problemem niewiary, zagrożone rozpadem, prosząc o miłość, zgodę i jedność. Pielgrzymi Białogardu.

26.08.2018 – Pani Jasnogórska proszę doprowadź syna do sakramentu pokuty.

15.08.2018 – O cud uzdrowienia z białaczki dla Marty. Bądź Jezu przy niej w cierpieniu, umacniaj ją i daj siły.     
– Piękny, zabytkowy kościółek. Z podziękowaniem za 60 lat małżeństwa. Krystyna i Tadeusz z Piechcina.

14.08.2018 – Panie Jezu dziękuję, że wiedziesz mnie ścieżkami kalwaryjskimi prowadząc do zbawienia. Wojciech z Olsztyna.

12.08.2018 – Panie Jezu dziękuję za „nowe życie”… Proszę o błogosławieństwo Twoje i jeszcze jedno dziecko. Za całego serca dziękuję Ci za każdą osobę, którą stawiasz na mojej drodze…. Za każdą lekcję Miłości. Twoja córka.

11.08.12018 – Dziękując Franciszkanom za bardzo mile przyjęcie, powierzam Bogu wszystkie sprawy naszej dominikańskiej wspólnoty z Monachium, moja rodzinę, przyjaciół, znajomych i zmarłych. o. Jan OP z Monachium.

10.08.2018. – Dziękujemy Ci Matko Boża, iż było nam dane przybyć w Twoje progi. Pielgrzymi z Golubia Dobrzynia.

09.08.2018 – Serdeczne pozdrowienia Rowerowej Pielgrzymki Diecezji Pelplińskiej, grupa Kociewska. Bardzo dziękujemy za dar pielgrzymowania, możliwość przedstawienia w ten sposób swojej wiary oraz danie przykładu wszystkim spotkanym na naszej drodze. Oby Dobry Bóg przyjął wszystkie nasze intencje wiezione do tronu Matki Bożej na Jasnej Górze.

04.08.2018 – Do Bożego Miłosierdzia i Matki Bożej Bolesnej o uwolnienie z nałogu (narkotyki) Kacpra. Prosi znajoma rodziny. Boże zlituj się….
– Dziękuję Wam Boże, Jezu i Matko Boża za wszystkie łaski, które zsyłacie na nasze małżeństwo.

03.08.2018 – Dziękuję Ci Matko Boża i mój osobisty patronie kajakarzy za urozmaiconą wyprawę jednoosobowym kajakiem od Sieradza do Bydgoszczy, i za opiekę w trudnych warunkach pogodowych, a także za wzruszająca życzliwość moich okazjonalnych gospodarzy. Jerzy z Warszawy.
– Dziękuję Ci Jezu Miłosierny na tym Wzgórzu Bożego Miłosierdzia za sakrament pokuty, za mojego spowiednika, proboszcza i opiekuna duchowego.

02.08.2018 – Dziękuję Ci Jezu za cud Eucharystii. Karmisz mnie swoim Ciałem i Krwią. Dziękuję za siły i moc płynące z tego cudownego pokarmu. Maria.


Lipiec 2018
(zakończenie malowania kościoła 6 lipca)
Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m.in. z Orzesza – Jaśkowic, Bydgoszczy, Inowrocławia, Helu, Chełmży, Torunia, Kluczborka Stąporkowa (ziemia świętokrzyska), Kaszub oraz z IZRAELA,

29.07.2018 – Panie Boże dziękuję za wszelkie łaski i dobro jakie otrzymujemy. Proszę o łaskę nawrócenia wszystkich grzeszników. Proszę o łaskę zdrowia dla Ojca Świętego Franciszka, wszystkich kapłanów i całej mojej rodziny. Proszę o łaskę dobrej żony. Hubert.

27.07.2018 – Oddaje Miłosiernemu Jezusowi moje córki. Przywróć im Panie wiarę, nawróć, przemień serca. Nie pozwól zginąć na wieki. Tobie oddaję mój największy skarb. Maryjo, Matko Miłosierdzia prowadź, błogosław, daj siły by być dobrą matką i żoną. Prosi mama z Pakości.

22.07.2018 – Dziękuję Matce Bożej za wszelkie łaski i prowadzenie, opiekę. Proszę o nawrócenie mojej rodziny, uwolnienie z nałogowi sakrament małżeństwa dla Szymona i Pauli, sakrament kapłaństwa dla Michała. Małgorzata z Bydgoszczy.
– Proszę o pokój i pojednanie w mojej rodzinie i o zdrowie dla mamy męża. Ewa z rodziną.

19.07.2018 – W podziękowaniu za uzdrowienie kolana i proszę o łaski. Helena i Henryk.

15.07.2018 – Pielgrzymi z Kaszub dziękują za wszystko Bożemu Miłosierdziu.
– Dziękujemy za otrzymane łaski i prosimy o nawrócenie córki i naszej rodziny. Grażyna.

13.07.2018 – Z podziękowaniem Bożemu Miłosierdziu i Matce Bożej za ocalenie z wypadku samochodowego (w dniu 09.07.2018) – o. Robert ofm
– Pielgrzymi z Kluczborka powierzają siebie i swoje rodziny Bożemu Miłosierdziu.

12.07.2018 – Tu gdzie w sposób szczególny zwracamy się do Chrystusa i Jego Matki „Cierpiących”, w sposób szczególny prośby kierujemy w intencji słabych, chorych, zapomnianych, bezdomnych, głodnych. Przymnóż im Panie swej łaski i błogosław tym, którzy niosą im pomoc. Miej w opiece cale nasze województwo, przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II – patrona województwa Kujawsko – Pomorskiego. Piotr Całbecki – Marszalek Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Dariusz Kurzawa – Wicemarszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Elżbieta Piniewska Radna Województwa Kujawsko – Pomorskiego.
– Proszę o zdrowie, siłę i wytrwałość w trudnych dniach dla całej rodziny oraz dotrzymanie obietnic w walce z nałogami. Grzegorz.  
Proszę o zdrowie, siłę i wytrwałość w trudnych chwilach dla całej rodziny oraz o poczęcie dziecka. Katarzyna

08.07.2018 – Proszę o zdrowie i o pomoc w walce z nałogami Panie Boże. J.G.

03.07.2018 – Dziękujemy za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze dla każdego uczestnika pielgrzymki. Proszę aby mój syn wyszedł z alkoholizmu i przestał pić. O potrzebne łaski dla naszego Ks. Proboszcza Ambrożego. Pielgrzymi z Orzesza – Jaśkowic.

01.07.2018 –
Dziękuję Ci Jezu za Najdroższą Krew, którą za mnie przelałeś, za każdą kroplę Krwi, którą mi dajesz każdego poranka. Zanurzam w Przenajdroższej Krwi Chrystusa Pana to co boli, rani, zanurzam dolegliwości kobiece.


Czerwiec 2018
    (od 18 czerwca malowanie kościoła)  

Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m.in. z Warszawy, Wschowy, Krakowa, Rumii, Słupska, Iławy.

17.06.2018Boże dziękuję za wszystko co mam. Zuzia.
– Dziękuję Panie Boże za grupę św. Józefa ze Wschowy.

16.06.2018 – Boże pobłogosław mojej rodzinie. Daj nam łaskę zrozumienia.        

10.06.2018 – Dziękuję Ci Panie Boże za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz i proszę Cię o zdrowie dla całej rodziny. Cieszymy się. że mogliśmy się tutaj znaleźć przy okazji pobytu w sanatorium w Inowrocławiu. Hania z mężem Zbyszkiem z Warszawy.
03.06.2018 – W podziękowaniu za cud Boży udzielenia Sakramentu Małżeństwa w niestandardowym trybie.
– Dziękuję za łaskę powrotu na to miejsce po 25 latach.

01.06.2018 – Ofiaruję na Wzgórzu Kalwaryjskim, Wzgórzu Bożego Miłosierdzia Panu Bogu i Matce Bożej Bolesnej dzieci, które walczą z rakiem, długie miesiące przebywają w szpitalu. Pragnę podziękować Panu Bogu Dawcy życia za dzieci, które wygrały z chorobą, z rakiem i otrzymały „drugie życie”.


Maj 2018

Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m.in. z Przasnysza, Poznania, Gniezna, Bydgoszczy, Konina, woj. lubuskiego, Barcina, Kotlina, Kościana, Sosnowca, Rogoźna Wlkp., Gdyni.

31.05.2018 – W sentymentalnej podroży po „zakątkach” z dzieciństwa. Pobłogosław nam Panie. Rodzina Wasilewskich lata 1955 – 1966.
– Dziękuję Panie Boże za „mistyczny” sen, dzięki któremu się tutaj znalazłam.

18.05.2018 – Dziękuję Ci Jezu za dar Eucharystii w 40 rocznicę Pierwszej Komunii świętej, za rodziców, za chrzestnych, za kapłanów przygotowujących do Pierwszej Komunii świętej.

06.05.2018 – O zdaną maturę prosimy Cię Boże!          
– Panie jak pielgrzym przybywam w to święte miejsce zawierzając Tobie Panie moją rodzinę i prosząc Cię bardzo podnieść mnie z ruin mojego życia. Oddaje się Tobie Panie szczególnej opiece. Bogdan.
– Panie Jezu i Matko Boża Bolesna dziękujemy za 45 lat Sakramentu Małżeństwa i prosimy o dalszą łaskę, opiekę, zdrowie dla całej rodziny. Jan i Regina.
– Prośba o błogosławieństwo dla narodu Polskiego, o pokój na świecie. Proszę o cierpliwość w każdej chwili.                      
– Prośba o błogosławieństwo w znalezieniu pracy i stancji.                  
– Prośba o okazanie serca matce i o umożliwienie kontaktów z wnuczką. …  
– Podziękowanie za możliwość uczestniczenia we Mszy św. odpustowej…. Wojciech z Kościana     
– Z podziękowaniem za przeżycie 45 lat w Sakramencie Małżeństwa… Dorota i Stefan z Kotlina.

02.05.2018 – O łaskę nawrócenia do Pana dla Michała i Darii prosi mama z Giezna. Jezu ufam Tobie.
– Miłości moja! Kocham Twój Krzyż! Przyjmę wszystkie krzyżyki jakie mi ześlesz, dziękując za Twoją śmierć na Drzewie Krzyża. S. Kinga OFS z Konina


Kwiecień 2018

Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m.in. z Gdańska, Świdra, Makowa Podhalańskiego, Legnicy, Nowej Soli, Kruszwicy, Niepokalanowa, Lipavy (Słowacja), Inowrocławia, Wronek, Tucholi.

29.04.2018 – Miłosierdziu Bożemu przez wstawiennictwo Matki Najświętszej zawierzamy sprawę nowych powołań do naszej zakonnej Prowincji, prosząc o umocnienie w powołaniu dla wszystkich braci. o. Hieronim ofm.      

15.04.2018 – Zawierzam Bożemu Miłosierdziu, Panu Jezusowi Ukrzyżowanemu i Matce Bożej Bolesnej dzieci i młodzież naszej Parafii, naszego miasta i naszej Ojczyzny i cały świat. Maria.  

14.04.2018 – Panie mój jak wielkie jest Twoje Miłosierdzie. Dziękuję Ci, że mogłam tutaj przyjechać, że dałeś mi ten czas, abym mogła podziękować za wszystko co mi ofiarowałeś…. Krystyna z Legnicy.           

13.04.2018 – Dziękuję Ci Boże za to, że mnie tu przyprowadziłeś. Ofiaruję Ci moje trudy, cierpienia, moją chorobę. Proszę Cię o miłosierdzie nade mną, udaną operację i powrót do zdrowia. Staszek z Makowa Podhalańskiego.          

12.04.2018 – Dziękuję Panie Jezu, że mogłam tu przyjechać i modlić się u stóp Twoich Panie…. Anna z Gdańska.       

09.04.2018 – Dziękuję Matce Bożej i Duchowi Świętemu za kolejny rok podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Proszę dla tego dziecka i rodziców o Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi.      

08.04.2018 – Dziękuję Ci Panie Boże za to, że mogliśmy tu przyjechać…. Stenia z Bydgoszczy.         

05.04.2018 – Boże Miłosierny! Niech wszystkie prośby, które popłyną z tego miejsca do Twojego Tronu w Niebie zostaną wysłuchane. Okaż Swoje Miłosierdzie wszystkim błagającym Cię o pomoc…. Niech ta Góra Miłosierdzia będzie miejscem wielu łask, błogosławieństw, nawróceń i cudów… Małgorzata z Bydgoszczy.

04.04.2018 – Wielkie słowo uznania za renowację oraz za wystrój tej świątyni. 

03.04.2018 – Niech Bóg błogosławi ludziom przybywającym do tej Kalwarii.     
02.04.2018 – Aby modlitwy mojej cudownej małżonki wysłuchane zostały. Ona się o takie piękne rzeczy modli – o nasza rodzinę, o Polskę, o świat cały.  


Marzec 2018 

Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m.in. z Bądecza, Osiecznej, Dąbrowy Biskupiej, Wenecji, Gdańska, Bydgoszczy.

23.03.2018 – Panie Jezu z prośbą o nawrócenie mojego męża Krzysztofa oraz z podziękowaniem za moją rodzinę.          
– Panie Jezu proszę o spokojną i bezbolesną śmierć dla mego ciężko chorego męża Janusza oraz o darowanie mu grzechów….        

16.03.2018 –
Dziękuję Ci Jezu za miłość i prowadzenie. Proszę o dar modlitwy za  moje dzieci, o dar macierzyństwa dla Kamila i Agnieszki. Czcicielka. 

15.03.2018 – Panie w tej świątyni modliłem się do Ciebie 40 lat temu. Dziękuję za czas, który mi dałeś, proszę prowadź mnie aż do końca moich dni. Przebacz moje niedoskonałości. Proszę o łaski dla moich przyjaciół i nieprzyjaciół. Pomóż mi kochać Ciebie, bliźniego i naucz mnie przebaczać każdego dnia.    

11.03.2018Dziękuję Panu Bogu za wskazanie drogi.      

08.03.2018 – Dziękuję Ci Panie Jezu za Drogę Krzyżową, która mogłam przejść z córką Wiktorią…. Justyna z Bądecza.  
– Dziękuję Ci Panie Jezu, że mogę uczestniczyć w Drodze Krzyżowej…. Dziękuję za brata, który pokonał chorobę alkoholową, prosząc o siły i wytrwanie. Beata.         


Luty 2018

23.02.2018 – Dziękujemy za to, że mogliśmy być w tym pięknym miejscu… Aneta i Jacek.
– Dziękujemy Ci Panie Boże za to, że mogliśmy tu przyjechać. Ewelina z synem Remigiuszem i mamą.

17.02.2018 – Dziękuję Ci Boże Ojcze i Matko Boża Bolesna za doprowadzenie do ślubu kościelnego Angeliki i Łukasza. Dziękuję, dziękuję za wysłuchanie modlitwy. Chwała Panu.

10.02.2018 – Dziękuję Ci Boże Ojcze i Matko Boża Bolesna za dar 50 lat życia, za rodziców, za każdą kropelkę krwi, za każdy oddech – dziękuję Ci Boże….. Maria.


Styczeń 2018

Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m.in. z Włocławka, Częstochowy.

23.01.2018 – Dzięki, że mogliśmy obejrzeć choć kawałek Kalwarii. Elżbieta i Jurek z Częstochowy.

22.01.2018 – Dziękuję Ci Boże za ludzi, którzy się tym przybytkiem opiekują. Marcin.
           
14.01.2018 – Kościół magia – cudowna atmosfera. Modlitwa sama się ciśnie na usta. Dziękujemy, że był otwarty. Dziękujemy za łaskę Bożą i prosimy o zdrowie. Ilona i Andrzej.

01.01.2018 – Matko Boża Bolesna, Boże Ojcze Wam oddaję 2018 rok. To co dla mnie Boże Ojcze przygotowałeś, przez co będę przechodzić każdego dnia…. Jezu ufam Tobie. Maria.


ROK PAŃSKI 2017

Grudzień 2017
Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m.in. z Lublina.

10.12.2017 – Dziękujemy za możliwość bycia tutaj. Życzymy wiele błogosławieństwa dla tutejszej społeczności. Szczęść Boże. Ela i Leszek z Lublina.

08.12.2017Maryjo w Godzinie łaski uzdrów nasze serca.
– Maryjo Niepokalana dziękuję za łaskę uzdrowienia Natana… Urszula.

02.12.2017 – Dziękuję Bożemu Miłosierdziu i Matce Bożej Bolesnej za cud doświadczenia modlitwy, to najpotężniejszy i najpiękniejszy lek na nasze cierpienia, choroby, słabości. Jestem Panu Bogu wdzięczna, że doświadczyłam wysłuchania modlitwy…. Jezu ufam Tobie. Maria.


Listopad 2017
           

Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m.in. z Lublina, Gdyni, Warszawy, Grudziądza, Bydgoszczy.

25.11.2017 – Jezu Twej opiece oddaję Emilię, proszę o cud uzdrowienia z raka, proszę o Twoje miłosierne spojrzenie na całą jej Rodzinę…. Jadwiga.  
– Panie Boże Twojej opiece oddaję męża i proszę o dobre wyniki badań i cud uzdrowienia. Żona.

21.11.2017 – Maryjo ofiaruję Ci ból i cierpienie syna (choroba genetyczna).        

17.11.2017Boża łaska i Miłosierdzie Boże ujawnia się w naszej Królowej Matce Boskiej Bolesnej. Z podziękowaniem za opiekę Matki Bożej. Robert z Warszawy.

02.11.2017 – Dziękuję Ci Panie Jezu, że dałeś mi siłę bym tu przybył. Proszę o dalszą opiekę i szczęśliwy powrót do domu. Pielgrzym z Lublina.
– Proszę Dobry Boże o rodzeństwo na które czekam utęsknieniem.           


Październik 2017

Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m.in. z Piastowa, Pruszkowa, Gdyni, Mikołajek Pomorskich, Gdańska.

31.10.2017 – Dziękuję Ci Boże Ojcze za dar życia Wiktorii. Proszę dla niej o opiekę Maryi, szczęśliwe dorastanie w dzieciństwie, rozwijanie talentu, wzrastanie w miłości i radości w oczach Pana Boga, rodziców, rówieśników. 

26.10.2017 – Dziękuję Panu Bogu i Maryi za Żywy Różaniec w naszej Parafii, za Ojców pracujących na Wzgórzu Kalwaryjskim. Dziękuję Ci Maryjo, ze zaprosiłaś mnie do Żywego Różańca. Maria.   
– Dziękuję Bogu Ojcu i Matce Bożej za mojego tatę Tadeusza, za dar przekazania życia, za wszelka okazana pomoc, życzliwość, dobroć, za ciepło i miłość, która była i jest w domu rodzinnym.                   
           
21.10.2017 – Boże pomóż mi odnaleźć drogę życia. Dorota.         
– Proszę o potomstwo dla moich dzieci. Wiesława.

17.10.2017 – Proszę o modlitwę za nienarodzone dzieci Jan Paweł, Weronika, Maria. Prosi Anna.

14.10.2017 – Najukochańsza Matko Boża proszę Cię o opiekę dla mnie i całej mojej rodziny. Za Twoim wstawiennictwem u Syna możemy pokonać nasze słabości i grzechy…. Twoja czcicielka Basia z Mikołajek Pomorskich.   

07.10.2017 – Pielgrzymi „Płomienia Miłości” z Piastowa i okolic dziękują za ucztę duchową i Maryi, że zaprosiła nas do pięknego Sanktuarium gdzie Syn oddał życie z miłości za nas.        
– Mateńko ratuj rodzinę mojej córki Agnieszki. Przytul ich do siebie, szczególnie Dominika i Krzysia, żeby nawrócili się do Boga i Kościoła, żeby była zgoda w rodzinie. Jola z Pruszkowa.
– Matko Najświętsza proszę Cię abyś czuwała nade mną podczas mojej drogi, abym mogła wybaczyć sobie i innym. Popełniłam wiele grzechów, pogubiłam się, chce wpuścić do mego serca światło. Agnieszka.    
– Najukochańsza Bolesna Matko proszę o zbawienie duszy mojej mamy i ojca. dziękuję Ci za piękną  śmierć mojej mamy…. Jola z mężem Gdyni.                   


Wrzesień 2017

Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m.in. z Warszawy, Korsze, Rumii,  Mogilna, Torunia, Gdańska, Orzesza, Mroczna, Wejherowa, Szemuda.

30.09.2017 – „Jezu ufam Tobie”. Dziękujemy za opiekę Bożą i mnogość łask otrzymanych przez nasza Rodzinę. Wielkie „Bóg zapłać”, że tak Boże pokierowałeś naszymi ścieżkami, iż mogliśmy przejść i modlić się na dróżkach Kalwarii Pakoskiej. Krystyna i Ryszard z Wejherowa.
– Dziękujemy Matce Boskiej za prowadzenie naszej rodziny dobrymi drogami. Katarzyna i Marek z Torunia.

29.09.2017 – Matko Boża Bolesna proszę Cię o pomoc w doprowadzeniu do ślubu Łukasza i Angeliki.

19.09.2017 – Dziękuję Ci Boże za wszystkie łaski i przeżycia ze spotkania rodzinnego. Spotkanie z rodziną w Pakości po 40 latach. Andrzej z Gdańska.

17.09.2017 – Dziękuję Bogu za wszytki otrzymane łaski, proszę o zdrowie w rodzinie, o miłość, cierpliwość i wyrozumiałość.
– Dziękuję za szczęśliwy poród malutkiej Łucji. Elżbieta.
– Proszę o zdrowie dla moich pacjentów. Stomatolog.
– Panie Boże odmień losy tego świata. Panie Boże Wszechmogący proszę o zdrowie dla żony i szwagierki.
– Jezu Miłosierny za przyczyną św. Siostry Faustyny błagam o pomoc w pojednaniu córki z ojcem i bratem, a także o królowanie Jezusa Chrystusa w rodzinie naszej. Barbara z Mogilna.
– Prosimy o nowe i święte powołania do naszej zakonnej Prowincji. O. Sylwester i o. Jozue.
– Dziękuję za opiekę i 35 lat małżeństwa. Dionizy.
– Boże proszę o szczęśliwy poród dla wnuczki. Babcia.

15.09.2017 – Byłem, zobaczyłem, podziwiałem, modliłem się, z nadzieją wyszedłem..
           
12.09.2017
– Panie Jezu dziękuję Ci za wspaniały pobyt w sanatorium i bardzo proszę o szczęśliwy powrót do domu. Przepiękny kościół, wspaniale zadbany. M.z Rumii.

10.09.2017
– Jezu ufamy Tobie i wierzymy, że dzięki Twojej woli wszystko dobrze się skończy. Mirka i Ela.
– Jezusie Miłosierny dziękujemy za wszystkie dobra i łaski Bożej. Wspieraj nas w trudach życia i błogosław teraz i w godzinę śmierci.

08.09.2017
– Matko Miłosierdzia oddaję Tobie moją pracę, rozwiąż trudną sytuację. Lidia.


Sierpień 2017

Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m.in. z Jastrzębca, Karowa, Ostrówka, Inowrocławia, Szczecina, Szubina, Bydgoszczy, Radomia, Gdyni, Warszawy, Wrocławia, Głogowa, Szczepanowa, Broniewic, Aleksandrowa Łódzkiego, Kodrąba, Chełmży, Wąbrzeźna.

27.08.2017 – Przewodnicy z Warszawy dziękują OO. Franciszkanom za opiekę nad tym miejscem. Oby Bóg błogosławił posługującym zakonnikom i przywoływał nowych pasterzy. Anna z synem Janem i Paweł.
– Panie Boże proszę Cię, aby mój dziadek wyzdrowiał. Przepraszam za moje grzechy. Modlę się codziennie. Proszę wysłuchaj moich modlitw.
– Dziękujemy za 35 lat łask i błogosławieństw dla naszego małżeństwa. Ewa i Grzegorz.

26.08.2017 – Proszę o potomstwo i szczęśliwe życie z Bogiem.
– Dziękujemy za szczęśliwe przeżycie 49 lat w związku małżeńskim. dziękujemy za opiekę nad naszą rodziną, o szczęśliwe rozwiązanie dla Martusi i o potomstwo dla Oluni. Halina i Franciszek z Bydgoszczy.

24.08.2017 – Są w życiu prawdy i wydarzenia, których rozumem pojąc trudno. Po wielu modlitwach do Matki Boskiej po 70 latach nieobecności w rodzinnym mieście Pakości spotkali się Krystyna i Marian, kuzyni, których połączyła wiara i nadzieja. To spotkanie po 70 latach to cud!!

22.08.2017 – Panie mój Jezu Chryste proszę o dar uzdrowienia w mojej chorobie, pomóż mi Chryste. Proszę również o potomstwo dla mojego syna Michała. Aurelia z Kodrębe.

20.08.2017 – Dziękuję za zdaną maturę i dostanie się na studia. Agnieszka z Warszawy.
– Dziękujemy za 60 lat szczęśliwego życia. Ewa i Andrzej z Bydgoszczy.
– Bogu Najlepszemu dziękuję za powrót do zdrowia po rocznej chorobie. Anna z Bydgoszczy
– W podziękowaniu Bogu Najwyższemu za wszelkie łaski oraz opiekę w czasie 20 lat małżeństwa. Z prośbą o błogosławieństwo na dalsze wspólne lata oraz o łaski dla rodziców i dzieci. Kasia i Jacek z Wrocławia.
– Pani Jezu Ukrzyżowany i Mateńko Bolesna dziękujemy za łaskę uczestnictwa tutaj na Mszy św. i za wszystkie łaski otrzymane w podroży jadąc tu na uroczystość 40-lecia małżeństwa mojego brata i bratowej, za szczęśliwe podróże naszych dzieci. Jadwiga z Głogowa.
– Dziękujmy za wspaniałe 26 lat naszego małżeństwa. Basia i Rafał z Broniewic.

15.08.2017 – Do Matki Bożej o nawrócenie i powrót do Kościoła dla członków rodziny. Marek.
– Panie Jezu proszę o zdrowie dla mojej rodziny, którą chcę założyć, dla moich bliskich i bliskich narzeczonego. Agnieszka.
– Zbyszek i Ela dziękują za 50-tą rocznicę pożycia małżeńskiego i dane nam od Boga pięcioro dzieci, 12 wnuków i 1 prawnuka. Dziękujemy Panu Bogu i Matce Przenajświętszej za opiekę nad nami.
– Dziękujemy za 44 lata szczęśliwego małżeństwa, za zdrowe dzieci i wnuki, za łaskę bycia z Bogiem. Halina i Kazimierz z Gdyni.

13.08.2017
– Matko Boża Miłosierdzia miej w opiece moją siostrę chorą na raka wątroby. Ulecz ją proszę. Barbara.            
– Dziękuję Matce Bożej za obecność w mym życiu, za otrzymane łaski, za dar, który otrzymałam tu na Wzgórzu Kalwaryjskim, za dar modlitwy w obcych językach. Maria.    


11.08.2017
– Niech Boże Miłosierdzie rozlewa się na przybywających na Wzgórze Kalwaryjskie i Kalwarię Pakoską – o. Robert ofm