Z KSIĘGI PIELGRZYMA

Obecna Księga Pielgrzyma została wyłożona w kościele kalwaryjskim 11 sierpnia 2017r.
W intencjach wpisanych do Księgi Pielgrzyma modlimy się w w naszym franciszkańskim Sanktuarium Krzyża Świętego w piątki do Miłosierdzia Bożego oraz w soboty przez wstawiennictwo Kalwaryjskiej Matki Bożej Bolesnej.
Oto niektóre wpisy pielgrzymów nawiedzających Archidiecezjalne Sanktuarium Męki Pańskiej – Kalwaria Pakoska oraz Sanktuarium Krzyża Świętego na Górze Miłosierdzia....

ROK PAŃSKI 2019

Marzec 2019 
Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m. in. z Poznania, Inowrocławia, Torunia, Piechcina, Bielic, Mogilna, Barcina, Wejherowa

17.03.2019 Z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla całej naszej rodziny. Zbyszek z Wejherowa.    

08.03.2019 Dziękuję panu Bogu i Matce Najświętszej za wszystkie łaski. proszę o łaskę wyzwolenia z nałogu tytoniowego dla moich dzieci. Alicja
- Proszę Cię Panie Ukrzyżowany o łaski dla Kasi, Dawid i ich dzieci. Ratuj tę rodzinę.
- Proszę Cię Jezu Ukrzyżowany o łaskę nawrócenia dla moich wnuków Pawła, Wojtka, Oli , Piotra, aby nie odeszli od Ciebie, ale byli Ci wierni. Proszę o odpuszczenie moich grzechów.

04.03..2019 Dziękuję Panu Bogu za czas Rekolekcji Franciszkańskich,
które odbyły się w Pakości od 1 – 3 marca, za przekazane słowo o duchowości św. Franciszka z Asyżu. Dziękuję Franciszkanom i uczestnikom rekolekcji. Maria

 

Luty 2019     
Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m.in. z Iławy, Trzcianki,

15.02.2019. Matko Boża Bolesna i Jezu Miłosierny dziękuję za szczęśliwą operację wnuczki Kasi i proszę o powrót do zdrowia i potrzebne łaski.

03.02.2019. Pani Boże miej w opiece całą naszą rodzinę i wspieraj nas we wszystkich chwilach naszego życia. Prosimy o modlitwę – pielgrzymi z Trzcianki.

02.02.2019. Schola GRATIA z parafii Przemienienia Pańskiego w Iławie – dziękujemy za zaproszenie na które przybyliśmy z rewizytą po rekolekcjach w naszej parafii. Prosimy o modlitwę.

 

Styczeń 2019 
Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m.in. z Krakowa, Poznania, IRLANDII.

24.01.2019 My pielgrzymi z Irlandii przyszliśmy Cię prosić Panie Jezu o zdrowie dla całej naszej Rodziny oraz o pomoc w powrocie do Ojczyzny z emigracji. Dziękujemy za wszystkie otrzymane już łaski. Amen. Piękny żłóbek. C.J.D.A.

20.01.2019. Matko Najświętsza dzięki Ci składam za każdy cud jaki wydarzył się w moim życiu.

08.01.2019. Jezu dziękuję Ci za czas ofiarowany na Rekolekcjach Franciszkańskich, które odbyły się w Pakości w Domu Rekolekcyjnym św. Bonawentury w dniach od 4 – 6 stycznia 2019r. Rekolekcje prowadzili franciszkanie: o. Franciszek i o. Leonard. Maria

02.01.2019. Panie Jezu proszę Cię abyś umacniał i podnosił mnie z każdego upadku. Jestem bardzo slaby i bardzo Cię potrzebuję. Łukasz z Poznania.

01.01.2019. Abba Ojcze i Matko Boża Bolesna Wam zawierzam Rok 2019. Jezu proszę Cię bądź moim Opiekunem, Przewodnikiem, Towarzyszem każdego dnia oraz Drogą, która będę kroczyć. Ducha Święty umacniaj mnie i wlewaj we mnie Twoje dary i owoce. Maria.

Dziękuję Ojcze i Matko Boża Bolesna za opiekę nad moją rodziną. Umacniaj mnie w wierze…. bo trochę zaniedbałam… wizyty niedzielne w kościele. Proszę o łaski zdrowia!!! Karolina.


ROK PAŃSKI 2018

Grudzień 2018  
Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m.in. z Poznania, Bydgoszczy, Łabiszyna.

31.12.2018 Dziękuję Ci Panie Boże i Matko Boża Bolesna za dar życia, za każdą kropelkę krwi, za każdy oddech, za wszystkie łaski otrzymane w Roku 2018, za wysłuchane modlitwy, za to wszystko co dla mnie Ojcze Abba przygotowałeś, że mogłam z Twoja Boże opieką, pod opieką Maryi i z miłością szczęśliwie kroczyć każdego dnia i wypełniać swoje obowiązki. Marysia.

30.12.2018 Dziękuję Ci Boże i Matko Boża Bolesna za rodzinę, dzieci, wnuki Wiktorię i Nikolę,  za dzieciątko które ma się urodzić. Maria.

29.12.2018. Boże dziękuję Ci za zdrowie mojej rodziny. Błagam Cię Mateńko Przenajświętsza i Ciebie mój Jezu kochany o pomoc w wytrwaniu w trzeźwości mojego partnera. Błagam o zdrowie dla mojej córki i wytrwanie w tym ciężkim życiu.

25.12.2018. Dziękuję Maryi z kolejny okres podjęcia zobowiązania, za wytrwanie w modlitwie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Maria.

11.12.2018. Drogi Przyjacielu, dziękuję Bogu za serce. Boże Ojcze kocham Cię!
08.12. 2018. Boże Ojcze Abba weź moje serce, a daj mi Serce Maryi, proszę. Marysia.

Proszę Ci Matko Przenajświętsza i Ciebie mój Jezu o pomoc. Proszę „o dach nad głową”.  Głód i pragnienie picia można oszukać, ale chłodu i zimna już nie!!! Pomocy!! M.J.

07.12.2018 Dzięki, że mogłem tu być. Ważne miejsce, ważne sprawy, ważne nadzieje – dbajcie przez następne 390 lat…

04.12.2018. Z prośbą do Bożego Miłosierdzia i Matki Bożej Bolesnej o łaskę, ażebym nigdy Ciebie Jezu nie zgubiła. Maria.

Listopad 2018
Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m.in. z Żagania, Wejherowa, Inowrocławia, Konina, Przyłęk k. Bydgoszczy, Radomska, Śremu, Krakowa, Lubonia.

29.11.2018. Do Matki Bożej i Jezusa Ukrzyżowanego o pomoc Bożą w walce z chorobą i powrót do zdrowia dla Danuty. Z prośbą o łaski i wolę Bożą dla Darka przebywającego ma OIOM.

28.11.2018. Panie Jezu błagam!!! Wybaw mnie i odpuść mi moje winy. Uratuj moje nędzne życie. Pozwól mi wrócić do żywych. M. J.

25.11.2018. Dziękuję Ci Maryjo za Jezusa. Dziękuję Ci Jezu, że Jesteś, że mnie doprowadzasz do Stołu Eucharystycznego. Dziękuję, że Jesteś Królem mego serca. Dziękuję za wszystkie otrzymane łaski, piękno i miłość. Marysia.

24.11.2018 Dziękujemy za otrzymane łaski – Schola „Nutki Niepokalanej” i ministranci z ks. proboszczem Zdzisławem.               

17.11.2018. Prośba o miłość i wzajemny szacunek w ,małżeństwie Natalii i Łukasza oraz o zdrowie dla dzieci.

Dziękujemy za czas pobytu u stop Jezusa i jego Matki, za wszystkie otrzymane łaski i dobro.
Prosimy o wiarę, nadziej i miłość w naszych małżeństwach, rodzinach i parafii - Wspólnota Rodzin Przymierze z Lubonia.

O uratowanie życia Elżbiety z choroby nowotworowej

Proszę o łaskę zdrowia i ułożenie sobie życia według woli Bożej dla Darii, Olka, Jolanty oraz o szczęśliwe rozwiązanie dla Pauliny.

15.11.2018. Przyjechałem tutaj, aby znaleźć trochę spokoju, wyciszenia. Nie mam daleko. Postaram się bywać częściej. Dobrze, że kościół jest otwarty. Dziękuję.

12.11.2018 – Zwiedziliśmy piękną Kalwarię Pakoską – Janina i Piotr z Krakowa

10.11.2018 – Ministranci z Parafii Wniebowzięcia NMP z Przyłęk k. Bydgoszczy proszą o modlitwę oo. Franciszkanów z tutejszego sanktuarium.

8.11.2018 – Najukochańszy, Miłosierny Jezu! Oddajemy Ci i powierzamy nasze małżeństwo i całe rodziny… Weź wszystkie nasze sprawy życiowe i sam prowadź…. Przyciągnij do Siebie tych, którzy oddalili się od Ciebie w naszych rodzinach i nie potrafią wrócić. Chroń nasze małżeństwo przed duchem złym. Oświecaj nas i trzymaj za rękę. Kochamy Cię Jezu. Barbara i Piotr z Inowrocławia.

6.11.2018 – „Gdzie miłość wzajemna i dobroć, tam znajdziesz Boga żywego’.  Dziękujemy Ci Panie Boże za radość i troski dnia codziennego, za wzloty i upadki, za siłę i wytrwałość, za miłość, nadzieję i wiarę. Prosimy o „promyk słońca” każdego dnia, o błogosławieństwo dla naszej rodziny, córki, syna, synowej i zięcia oraz wnuków. Teresa i Grzegorz.


Październik 2018
 

Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m.in. z Obornik, Poznania, Bydgoszczy, Gniezna, Rawicza.

19.10.2018 – Najukochańszy Boże, proszę o uzdrowienie Ilony z choroby nowotworowej. Ufam Tobie Panie. Paweł.

11.10.2018 – Dziękuję Panu Bogu i Matce Najświętszej za okazane łaski oraz za pomoc w przetrwaniu w moich ciężkich chwilach….. Halina z Obornik

07.10.2018 - Dziękuję Panu Bogu i Matce Bożej Bolesnej, Panu Jezusowi i Duchowi Świętemu za czas, siły, kroki kierowane na Misje Święte, za Koronkę do Bożego Miłosierdzia, nauki misyjne, Spowiedź świętą, Eucharystię, Różaniec św., za wszystkie łaski, za piękne i cudowne Misje Święte Księży Filipinów. Maria.

04.10.2018 – Dziękuję Panu Bogu i Matce kapłanów za Franciszkanów posługujących w pakoskich parafiach.


Wrzesień 2018

Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m.in. z Krakowa, Ostrowca Świętokrzyskiego, Poznania, Żnina, Bydgoszczy, Solca Kujawskiego, Wrocławia, Płocka, Inowrocławia, Komorowa, Piechcina, Gdańska, Torunia.

30.09.2018 – Dziękuję Ci Panie Jezu za miłość, w której wszystko ma życie.    
- Panie Jezu dziękuję za każde trudne doświadczenie, które przybliża mnie do Ciebie, proszę tylko o jedną  łaskę - uzdrowienia z choroby nowotworowej Tomasza – jeśli jest to Twoją wolą. Ewelina.
- Panie Jezu i Matko moja, dziękuję za życie, zdrowie, miłość Twą. Kochasz mnie taką jaką jestem. Kocham Cię z całego serca, daj mi łaski, daj mi miłowanie. Mój krzyż będę niosła ile starczy mi sił. Dziękuję Boże z Twą obecność. Teresa.

29.09.2018 – Dziękuję Panu Bogu za nowy Krzyż Misyjny dla kalwaryjskiej parafii i za tych którzy to dzieło wykonali.

22.09.2018 – Dziękuję Ci Panie Jezus za dar przybycia w to święte miejsce. Proszę błogosław mojej rodzinie i dzieciom. A. D. z Poznania.

18.09.2018 – Dziękuję za 19 lat małżeństwa – właśnie dziś w ten dzień. Nie myślałam, że życie będzie tak trudne, z płaczem, ale dziś wiem, że walczyłam o rodzinę do końca, z sercem pełnym modlitwy. Wiem, że Matka Bolesna i Jezus Ukrzyżowany bierze moje cierpienia, dziękuję za wszystkie dary i łaski. Justyna.

16.09.2018 – Uwielbiam Cię Krzyżu Przenajświętszy, któryś najdoskonalszymi członkami Pana mojego przyozdobiony, Krwią Najdroższą skropiony był. Uwielbiam Cię Boże na tym Krzyżu. Krzyż uwielbiam dla Ciebie. Polecam całą moją rodzinę. Teresa.
- Ostatnie tygodnie, dni i godziny nie były łatwe dla mnie i rodziny. Dziękujemy za pokój ducha, za siłę trwania i zrozumienie siebie i świata. Dziękujemy Ci Panie za to, że Jesteś. Basia i Marek

15.09.2018 – Dziękuję za uzdrowienie z chroboty laryngologicznej krtani. Józef.
- Dziękujemy Matko Bolesna za łaski, które dla nas wypraszasz. Dziękujemy Jezu za naukę i miłość płynąca z Krzyża. Wdzięczni pielgrzymi z Kościoła Rektorskiego Ducha Świętego z Bydgoszczy.

07.09.2018 – Proszę Cię Jezu o dar macierzyństwa dla moich córek. Dziękuję Ci za powrót do zdrowia i proszę o flasza opiekę nade mną i moją rodziną. Ufam Tobie.

02.09.2018 - Dziękuję Ci Panie Jezus Miłosierny za zdrowie, moje i męża oraz za szczęśliwe rozwiązanie i syna. Anna.

01.09.2018 – Przemień o Maryjo serca moich córek, przywróć im na nowo niewinność, czystość i głęboką wiarę. Opiekuj się moim mężem. Daj mi siły do życia w prawdzie. Lidia.


Sierpień 2018

Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m.in. z Ozorkowa, Warszawy, Ciechocinka,  Kociewia (Diecezja Peplińska), Golubia Dobrzynia, Skawiny, Monachium (Niemcy), Sierpca, Olsztyna, Bydgoszczy, Skierniewic, Katowic – Panewnik, Piechcina, Elbląga, Gdyni, Rumi, Lublina, Piły, Markowic,  Białogardu, Zgierza, Brus, Żywca, Rzeszowa, Kościerzyny, Bylicy, Torunia.

31.08.2018 – Jezu Miłosierny dotknij nasza córkę i jej dzieciątko, które nosi pod sercem, uzdrów i obdarz pokojem. Ufamy Tobie Panie i dziękujemy za dobroć oraz łaskawość. Zawierzamy Ci Jezu całą naszą rodzinę. Ania i Janusz ze Zgierza.
30.08.2018 – Byłem w tym wspaniałym Sanktuarium,
z prośbą o zdrowie dla całej Rodziny w czasie pobytu w sanatorium „Modrzew” – kuracjusz.

27.08.2018 – Powierzamy Bożemu Miłosierdziu i opiece MB Bolesnej rodziny borykające się z problemem niewiary, zagrożone rozpadem, prosząc o miłość, zgodę i jedność. Pielgrzymi Białogardu.

26.08.2018 – Pani Jasnogórska proszę doprowadź syna do sakramentu pokuty.

15.08.2018 – O cud uzdrowienia z białaczki dla Marty. Bądź Jezu przy niej w cierpieniu, umacniaj ją i daj siły.     
- Piękny, zabytkowy kościółek. Z podziękowaniem za 60 lat małżeństwa. Krystyna i Tadeusz z Piechcina.

14.08.2018 – Panie Jezu dziękuję, że wiedziesz mnie ścieżkami kalwaryjskimi prowadząc do zbawienia. Wojciech z Olsztyna.

12.08.2018 – Panie Jezu dziękuję za „nowe życie”… Proszę o błogosławieństwo Twoje i jeszcze jedno dziecko. Za całego serca dziękuję Ci za każdą osobę, którą stawiasz na mojej drodze…. Za każdą lekcję Miłości. Twoja córka.

11.08.12018 – Dziękując Franciszkanom za bardzo mile przyjęcie, powierzam Bogu wszystkie sprawy naszej dominikańskiej wspólnoty z Monachium, moja rodzinę, przyjaciół, znajomych i zmarłych. o. Jan OP z Monachium.

10.08.2018. - Dziękujemy Ci Matko Boża, iż było nam dane przybyć w Twoje progi. Pielgrzymi z Golubia Dobrzynia.

09.08.2018 – Serdeczne pozdrowienia Rowerowej Pielgrzymki Diecezji Pelplińskiej, grupa Kociewska. Bardzo dziękujemy za dar pielgrzymowania, możliwość przedstawienia w ten sposób swojej wiary oraz danie przykładu wszystkim spotkanym na naszej drodze. Oby Dobry Bóg przyjął wszystkie nasze intencje wiezione do tronu Matki Bożej na Jasnej Górze.

04.08.2018 – Do Bożego Miłosierdzia i Matki Bożej Bolesnej o uwolnienie z nałogu (narkotyki) Kacpra. Prosi znajoma rodziny. Boże zlituj się….
- Dziękuję Wam Boże, Jezu i Matko Boża za wszystkie łaski, które zsyłacie na nasze małżeństwo.

03.08.2018 – Dziękuję Ci Matko Boża i mój osobisty patronie kajakarzy za urozmaiconą wyprawę jednoosobowym kajakiem od Sieradza do Bydgoszczy, i za opiekę w trudnych warunkach pogodowych, a także za wzruszająca życzliwość moich okazjonalnych gospodarzy. Jerzy z Warszawy.
- Dziękuję Ci Jezu Miłosierny na tym Wzgórzu Bożego Miłosierdzia za sakrament pokuty, za mojego spowiednika, proboszcza i opiekuna duchowego.

02.08.2018 – Dziękuję Ci Jezu za cud Eucharystii. Karmisz mnie swoim Ciałem i Krwią. Dziękuję za siły i moc płynące z tego cudownego pokarmu. Maria.


Lipiec 2018
(zakończenie malowania kościoła 6 lipca)
Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m.in. z Orzesza – Jaśkowic, Bydgoszczy, Inowrocławia, Helu, Chełmży, Torunia, Kluczborka Stąporkowa (ziemia świętokrzyska), Kaszub oraz z IZRAELA,

29.07.2018 – Panie Boże dziękuję za wszelkie łaski i dobro jakie otrzymujemy. Proszę o łaskę nawrócenia wszystkich grzeszników. Proszę o łaskę zdrowia dla Ojca Świętego Franciszka, wszystkich kapłanów i całej mojej rodziny. Proszę o łaskę dobrej żony. Hubert.

27.07.2018 – Oddaje Miłosiernemu Jezusowi moje córki. Przywróć im Panie wiarę, nawróć, przemień serca. Nie pozwól zginąć na wieki. Tobie oddaję mój największy skarb. Maryjo, Matko Miłosierdzia prowadź, błogosław, daj siły by być dobrą matką i żoną. Prosi mama z Pakości.

22.07.2018 – Dziękuję Matce Bożej za wszelkie łaski i prowadzenie, opiekę. Proszę o nawrócenie mojej rodziny, uwolnienie z nałogowi sakrament małżeństwa dla Szymona i Pauli, sakrament kapłaństwa dla Michała. Małgorzata z Bydgoszczy.
- Proszę o pokój i pojednanie w mojej rodzinie i o zdrowie dla mamy męża. Ewa z rodziną.

19.07.2018 – W podziękowaniu za uzdrowienie kolana i proszę o łaski. Helena i Henryk.

15.07.2018 – Pielgrzymi z Kaszub dziękują za wszystko Bożemu Miłosierdziu.
- Dziękujemy za otrzymane łaski i prosimy o nawrócenie córki i naszej rodziny. Grażyna.

13.07.2018 – Z podziękowaniem Bożemu Miłosierdziu i Matce Bożej za ocalenie z wypadku samochodowego (w dniu 09.07.2018) - o. Robert ofm
- Pielgrzymi z Kluczborka powierzają siebie i swoje rodziny Bożemu Miłosierdziu.

12.07.2018 – Tu gdzie w sposób szczególny zwracamy się do Chrystusa i Jego Matki „Cierpiących”, w sposób szczególny prośby kierujemy w intencji słabych, chorych, zapomnianych, bezdomnych, głodnych. Przymnóż im Panie swej łaski i błogosław tym, którzy niosą im pomoc. Miej w opiece cale nasze województwo, przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II – patrona województwa Kujawsko – Pomorskiego. Piotr Całbecki – Marszalek Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Dariusz Kurzawa – Wicemarszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Elżbieta Piniewska Radna Województwa Kujawsko - Pomorskiego.
- Proszę o zdrowie, siłę i wytrwałość w trudnych dniach dla całej rodziny oraz dotrzymanie obietnic w walce z nałogami. Grzegorz.  
Proszę o zdrowie, siłę i wytrwałość w trudnych chwilach dla całej rodziny oraz o poczęcie dziecka. Katarzyna

08.07.2018 – Proszę o zdrowie i o pomoc w walce z nałogami Panie Boże. J.G.

03.07.2018 – Dziękujemy za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze dla każdego uczestnika pielgrzymki. Proszę aby mój syn wyszedł z alkoholizmu i przestał pić. O potrzebne łaski dla naszego Ks. Proboszcza Ambrożego. Pielgrzymi z Orzesza – Jaśkowic.

01.07.2018 –
Dziękuję Ci Jezu za Najdroższą Krew, którą za mnie przelałeś, za każdą kroplę Krwi, którą mi dajesz każdego poranka. Zanurzam w Przenajdroższej Krwi Chrystusa Pana to co boli, rani, zanurzam dolegliwości kobiece.


Czerwiec 2018
    (od 18 czerwca malowanie kościoła)  

Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m.in. z Warszawy, Wschowy, Krakowa, Rumii, Słupska, Iławy.

17.06.2018Boże dziękuję za wszystko co mam. Zuzia.
- Dziękuję Panie Boże za grupę św. Józefa ze Wschowy.

16.06.2018 - Boże pobłogosław mojej rodzinie. Daj nam łaskę zrozumienia.        

10.06.2018 – Dziękuję Ci Panie Boże za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz i proszę Cię o zdrowie dla całej rodziny. Cieszymy się. że mogliśmy się tutaj znaleźć przy okazji pobytu w sanatorium w Inowrocławiu. Hania z mężem Zbyszkiem z Warszawy.
03.06.2018 – W podziękowaniu za cud Boży udzielenia Sakramentu Małżeństwa w niestandardowym trybie.
- Dziękuję za łaskę powrotu na to miejsce po 25 latach.

01.06.2018 – Ofiaruję na Wzgórzu Kalwaryjskim, Wzgórzu Bożego Miłosierdzia Panu Bogu i Matce Bożej Bolesnej dzieci, które walczą z rakiem, długie miesiące przebywają w szpitalu. Pragnę podziękować Panu Bogu Dawcy życia za dzieci, które wygrały z chorobą, z rakiem i otrzymały „drugie życie”.


Maj 2018

Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m.in. z Przasnysza, Poznania, Gniezna, Bydgoszczy, Konina, woj. lubuskiego, Barcina, Kotlina, Kościana, Sosnowca, Rogoźna Wlkp., Gdyni.

31.05.2018 – W sentymentalnej podroży po „zakątkach” z dzieciństwa. Pobłogosław nam Panie. Rodzina Wasilewskich lata 1955 – 1966.
- Dziękuję Panie Boże za „mistyczny” sen, dzięki któremu się tutaj znalazłam.

18.05.2018 – Dziękuję Ci Jezu za dar Eucharystii w 40 rocznicę Pierwszej Komunii świętej, za rodziców, za chrzestnych, za kapłanów przygotowujących do Pierwszej Komunii świętej.

06.05.2018 – O zdaną maturę prosimy Cię Boże!          
- Panie jak pielgrzym przybywam w to święte miejsce zawierzając Tobie Panie moją rodzinę i prosząc Cię bardzo podnieść mnie z ruin mojego życia. Oddaje się Tobie Panie szczególnej opiece. Bogdan.
- Panie Jezu i Matko Boża Bolesna dziękujemy za 45 lat Sakramentu Małżeństwa i prosimy o dalszą łaskę, opiekę, zdrowie dla całej rodziny. Jan i Regina.
- Prośba o błogosławieństwo dla narodu Polskiego, o pokój na świecie. Proszę o cierpliwość w każdej chwili.                      
- Prośba o błogosławieństwo w znalezieniu pracy i stancji.                  
- Prośba o okazanie serca matce i o umożliwienie kontaktów z wnuczką. …  
- Podziękowanie za możliwość uczestniczenia we Mszy św. odpustowej…. Wojciech z Kościana     
- Z podziękowaniem za przeżycie 45 lat w Sakramencie Małżeństwa… Dorota i Stefan z Kotlina.

02.05.2018 – O łaskę nawrócenia do Pana dla Michała i Darii prosi mama z Giezna. Jezu ufam Tobie.
- Miłości moja! Kocham Twój Krzyż! Przyjmę wszystkie krzyżyki jakie mi ześlesz, dziękując za Twoją śmierć na Drzewie Krzyża. S. Kinga OFS z Konina


Kwiecień 2018

Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m.in. z Gdańska, Świdra, Makowa Podhalańskiego, Legnicy, Nowej Soli, Kruszwicy, Niepokalanowa, Lipavy (Słowacja), Inowrocławia, Wronek, Tucholi.

29.04.2018 – Miłosierdziu Bożemu przez wstawiennictwo Matki Najświętszej zawierzamy sprawę nowych powołań do naszej zakonnej Prowincji, prosząc o umocnienie w powołaniu dla wszystkich braci. o. Hieronim ofm.      

15.04.2018 – Zawierzam Bożemu Miłosierdziu, Panu Jezusowi Ukrzyżowanemu i Matce Bożej Bolesnej dzieci i młodzież naszej Parafii, naszego miasta i naszej Ojczyzny i cały świat. Maria.  

14.04.2018 – Panie mój jak wielkie jest Twoje Miłosierdzie. Dziękuję Ci, że mogłam tutaj przyjechać, że dałeś mi ten czas, abym mogła podziękować za wszystko co mi ofiarowałeś…. Krystyna z Legnicy.           

13.04.2018 – Dziękuję Ci Boże za to, że mnie tu przyprowadziłeś. Ofiaruję Ci moje trudy, cierpienia, moją chorobę. Proszę Cię o miłosierdzie nade mną, udaną operację i powrót do zdrowia. Staszek z Makowa Podhalańskiego.          

12.04.2018 – Dziękuję Panie Jezu, że mogłam tu przyjechać i modlić się u stóp Twoich Panie…. Anna z Gdańska.       

09.04.2018 – Dziękuję Matce Bożej i Duchowi Świętemu za kolejny rok podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Proszę dla tego dziecka i rodziców o Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi.      

08.04.2018 – Dziękuję Ci Panie Boże za to, że mogliśmy tu przyjechać…. Stenia z Bydgoszczy.         

05.04.2018 – Boże Miłosierny! Niech wszystkie prośby, które popłyną z tego miejsca do Twojego Tronu w Niebie zostaną wysłuchane. Okaż Swoje Miłosierdzie wszystkim błagającym Cię o pomoc…. Niech ta Góra Miłosierdzia będzie miejscem wielu łask, błogosławieństw, nawróceń i cudów… Małgorzata z Bydgoszczy.

04.04.2018 – Wielkie słowo uznania za renowację oraz za wystrój tej świątyni. 

03.04.2018 – Niech Bóg błogosławi ludziom przybywającym do tej Kalwarii.     
02.04.2018 – Aby modlitwy mojej cudownej małżonki wysłuchane zostały. Ona się o takie piękne rzeczy modli – o nasza rodzinę, o Polskę, o świat cały.  


Marzec 2018 

Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m.in. z Bądecza, Osiecznej, Dąbrowy Biskupiej, Wenecji, Gdańska, Bydgoszczy.

23.03.2018 – Panie Jezu z prośbą o nawrócenie mojego męża Krzysztofa oraz z podziękowaniem za moją rodzinę.          
- Panie Jezu proszę o spokojną i bezbolesną śmierć dla mego ciężko chorego męża Janusza oraz o darowanie mu grzechów….        

16.03.2018 –
Dziękuję Ci Jezu za miłość i prowadzenie. Proszę o dar modlitwy za  moje dzieci, o dar macierzyństwa dla Kamila i Agnieszki. Czcicielka. 

15.03.2018 – Panie w tej świątyni modliłem się do Ciebie 40 lat temu. Dziękuję za czas, który mi dałeś, proszę prowadź mnie aż do końca moich dni. Przebacz moje niedoskonałości. Proszę o łaski dla moich przyjaciół i nieprzyjaciół. Pomóż mi kochać Ciebie, bliźniego i naucz mnie przebaczać każdego dnia.    

11.03.2018Dziękuję Panu Bogu za wskazanie drogi.      

08.03.2018 – Dziękuję Ci Panie Jezu za Drogę Krzyżową, która mogłam przejść z córką Wiktorią…. Justyna z Bądecza.  
- Dziękuję Ci Panie Jezu, że mogę uczestniczyć w Drodze Krzyżowej…. Dziękuję za brata, który pokonał chorobę alkoholową, prosząc o siły i wytrwanie. Beata.         


Luty 2018

23.02.2018 – Dziękujemy za to, że mogliśmy być w tym pięknym miejscu… Aneta i Jacek.
- Dziękujemy Ci Panie Boże za to, że mogliśmy tu przyjechać. Ewelina z synem Remigiuszem i mamą.

17.02.2018 – Dziękuję Ci Boże Ojcze i Matko Boża Bolesna za doprowadzenie do ślubu kościelnego Angeliki i Łukasza. Dziękuję, dziękuję za wysłuchanie modlitwy. Chwała Panu.

10.02.2018 – Dziękuję Ci Boże Ojcze i Matko Boża Bolesna za dar 50 lat życia, za rodziców, za każdą kropelkę krwi, za każdy oddech – dziękuję Ci Boże….. Maria.


Styczeń 2018

Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m.in. z Włocławka, Częstochowy.

23.01.2018 - Dzięki, że mogliśmy obejrzeć choć kawałek Kalwarii. Elżbieta i Jurek z Częstochowy.

22.01.2018 – Dziękuję Ci Boże za ludzi, którzy się tym przybytkiem opiekują. Marcin.
           
14.01.2018 – Kościół magia – cudowna atmosfera. Modlitwa sama się ciśnie na usta. Dziękujemy, że był otwarty. Dziękujemy za łaskę Bożą i prosimy o zdrowie. Ilona i Andrzej.

01.01.2018 - Matko Boża Bolesna, Boże Ojcze Wam oddaję 2018 rok. To co dla mnie Boże Ojcze przygotowałeś, przez co będę przechodzić każdego dnia…. Jezu ufam Tobie. Maria.


ROK PAŃSKI 2017

Grudzień 2017
Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m.in. z Lublina.

10.12.2017 – Dziękujemy za możliwość bycia tutaj. Życzymy wiele błogosławieństwa dla tutejszej społeczności. Szczęść Boże. Ela i Leszek z Lublina.

08.12.2017Maryjo w Godzinie łaski uzdrów nasze serca.
- Maryjo Niepokalana dziękuję za łaskę uzdrowienia Natana… Urszula.

02.12.2017 – Dziękuję Bożemu Miłosierdziu i Matce Bożej Bolesnej za cud doświadczenia modlitwy, to najpotężniejszy i najpiękniejszy lek na nasze cierpienia, choroby, słabości. Jestem Panu Bogu wdzięczna, że doświadczyłam wysłuchania modlitwy…. Jezu ufam Tobie. Maria.


Listopad 2017
           

Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m.in. z Lublina, Gdyni, Warszawy, Grudziądza, Bydgoszczy.

25.11.2017 – Jezu Twej opiece oddaję Emilię, proszę o cud uzdrowienia z raka, proszę o Twoje miłosierne spojrzenie na całą jej Rodzinę…. Jadwiga.  
- Panie Boże Twojej opiece oddaję męża i proszę o dobre wyniki badań i cud uzdrowienia. Żona.

21.11.2017 – Maryjo ofiaruję Ci ból i cierpienie syna (choroba genetyczna).        

17.11.2017Boża łaska i Miłosierdzie Boże ujawnia się w naszej Królowej Matce Boskiej Bolesnej. Z podziękowaniem za opiekę Matki Bożej. Robert z Warszawy.

02.11.2017 – Dziękuję Ci Panie Jezu, że dałeś mi siłę bym tu przybył. Proszę o dalszą opiekę i szczęśliwy powrót do domu. Pielgrzym z Lublina.
- Proszę Dobry Boże o rodzeństwo na które czekam utęsknieniem.           


Październik 2017

Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m.in. z Piastowa, Pruszkowa, Gdyni, Mikołajek Pomorskich, Gdańska.

31.10.2017 - Dziękuję Ci Boże Ojcze za dar życia Wiktorii. Proszę dla niej o opiekę Maryi, szczęśliwe dorastanie w dzieciństwie, rozwijanie talentu, wzrastanie w miłości i radości w oczach Pana Boga, rodziców, rówieśników. 

26.10.2017 – Dziękuję Panu Bogu i Maryi za Żywy Różaniec w naszej Parafii, za Ojców pracujących na Wzgórzu Kalwaryjskim. Dziękuję Ci Maryjo, ze zaprosiłaś mnie do Żywego Różańca. Maria.   
- Dziękuję Bogu Ojcu i Matce Bożej za mojego tatę Tadeusza, za dar przekazania życia, za wszelka okazana pomoc, życzliwość, dobroć, za ciepło i miłość, która była i jest w domu rodzinnym.                   
           
21.10.2017 – Boże pomóż mi odnaleźć drogę życia. Dorota.         
- Proszę o potomstwo dla moich dzieci. Wiesława.

17.10.2017 - Proszę o modlitwę za nienarodzone dzieci Jan Paweł, Weronika, Maria. Prosi Anna.

14.10.2017 - Najukochańsza Matko Boża proszę Cię o opiekę dla mnie i całej mojej rodziny. Za Twoim wstawiennictwem u Syna możemy pokonać nasze słabości i grzechy…. Twoja czcicielka Basia z Mikołajek Pomorskich.   

07.10.2017 – Pielgrzymi „Płomienia Miłości” z Piastowa i okolic dziękują za ucztę duchową i Maryi, że zaprosiła nas do pięknego Sanktuarium gdzie Syn oddał życie z miłości za nas.        
- Mateńko ratuj rodzinę mojej córki Agnieszki. Przytul ich do siebie, szczególnie Dominika i Krzysia, żeby nawrócili się do Boga i Kościoła, żeby była zgoda w rodzinie. Jola z Pruszkowa.
- Matko Najświętsza proszę Cię abyś czuwała nade mną podczas mojej drogi, abym mogła wybaczyć sobie i innym. Popełniłam wiele grzechów, pogubiłam się, chce wpuścić do mego serca światło. Agnieszka.    
- Najukochańsza Bolesna Matko proszę o zbawienie duszy mojej mamy i ojca. dziękuję Ci za piękną  śmierć mojej mamy…. Jola z mężem Gdyni.                   


Wrzesień 2017

Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m.in. z Warszawy, Korsze, Rumii,  Mogilna, Torunia, Gdańska, Orzesza, Mroczna, Wejherowa, Szemuda.

30.09.2017 – „Jezu ufam Tobie”. Dziękujemy za opiekę Bożą i mnogość łask otrzymanych przez nasza Rodzinę. Wielkie „Bóg zapłać”, że tak Boże pokierowałeś naszymi ścieżkami, iż mogliśmy przejść i modlić się na dróżkach Kalwarii Pakoskiej. Krystyna i Ryszard z Wejherowa.
- Dziękujemy Matce Boskiej za prowadzenie naszej rodziny dobrymi drogami. Katarzyna i Marek z Torunia.

29.09.2017 - Matko Boża Bolesna proszę Cię o pomoc w doprowadzeniu do ślubu Łukasza i Angeliki.

19.09.2017 - Dziękuję Ci Boże za wszystkie łaski i przeżycia ze spotkania rodzinnego. Spotkanie z rodziną w Pakości po 40 latach. Andrzej z Gdańska.

17.09.2017 - Dziękuję Bogu za wszytki otrzymane łaski, proszę o zdrowie w rodzinie, o miłość, cierpliwość i wyrozumiałość.
- Dziękuję za szczęśliwy poród malutkiej Łucji. Elżbieta.
- Proszę o zdrowie dla moich pacjentów. Stomatolog.
- Panie Boże odmień losy tego świata. Panie Boże Wszechmogący proszę o zdrowie dla żony i szwagierki.
- Jezu Miłosierny za przyczyną św. Siostry Faustyny błagam o pomoc w pojednaniu córki z ojcem i bratem, a także o królowanie Jezusa Chrystusa w rodzinie naszej. Barbara z Mogilna.
- Prosimy o nowe i święte powołania do naszej zakonnej Prowincji. O. Sylwester i o. Jozue.
- Dziękuję za opiekę i 35 lat małżeństwa. Dionizy.
- Boże proszę o szczęśliwy poród dla wnuczki. Babcia.

15.09.2017 – Byłem, zobaczyłem, podziwiałem, modliłem się, z nadzieją wyszedłem..
           
12.09.2017
– Panie Jezu dziękuję Ci za wspaniały pobyt w sanatorium i bardzo proszę o szczęśliwy powrót do domu. Przepiękny kościół, wspaniale zadbany. M.z Rumii.

10.09.2017
- Jezu ufamy Tobie i wierzymy, że dzięki Twojej woli wszystko dobrze się skończy. Mirka i Ela.
- Jezusie Miłosierny dziękujemy za wszystkie dobra i łaski Bożej. Wspieraj nas w trudach życia i błogosław teraz i w godzinę śmierci.

08.09.2017
– Matko Miłosierdzia oddaję Tobie moją pracę, rozwiąż trudną sytuację. Lidia.


Sierpień 2017

Kościół kalwaryjski nawiedzili pielgrzymi m.in. z Jastrzębca, Karowa, Ostrówka, Inowrocławia, Szczecina, Szubina, Bydgoszczy, Radomia, Gdyni, Warszawy, Wrocławia, Głogowa, Szczepanowa, Broniewic, Aleksandrowa Łódzkiego, Kodrąba, Chełmży, Wąbrzeźna.

27.08.2017 – Przewodnicy z Warszawy dziękują OO. Franciszkanom za opiekę nad tym miejscem. Oby Bóg błogosławił posługującym zakonnikom i przywoływał nowych pasterzy. Anna z synem Janem i Paweł.
- Panie Boże proszę Cię, aby mój dziadek wyzdrowiał. Przepraszam za moje grzechy. Modlę się codziennie. Proszę wysłuchaj moich modlitw.
- Dziękujemy za 35 lat łask i błogosławieństw dla naszego małżeństwa. Ewa i Grzegorz.

26.08.2017 – Proszę o potomstwo i szczęśliwe życie z Bogiem.
- Dziękujemy za szczęśliwe przeżycie 49 lat w związku małżeńskim. dziękujemy za opiekę nad naszą rodziną, o szczęśliwe rozwiązanie dla Martusi i o potomstwo dla Oluni. Halina i Franciszek z Bydgoszczy.

24.08.2017 – Są w życiu prawdy i wydarzenia, których rozumem pojąc trudno. Po wielu modlitwach do Matki Boskiej po 70 latach nieobecności w rodzinnym mieście Pakości spotkali się Krystyna i Marian, kuzyni, których połączyła wiara i nadzieja. To spotkanie po 70 latach to cud!!

22.08.2017 – Panie mój Jezu Chryste proszę o dar uzdrowienia w mojej chorobie, pomóż mi Chryste. Proszę również o potomstwo dla mojego syna Michała. Aurelia z Kodrębe.

20.08.2017 – Dziękuję za zdaną maturę i dostanie się na studia. Agnieszka z Warszawy.
- Dziękujemy za 60 lat szczęśliwego życia. Ewa i Andrzej z Bydgoszczy.
- Bogu Najlepszemu dziękuję za powrót do zdrowia po rocznej chorobie. Anna z Bydgoszczy
- W podziękowaniu Bogu Najwyższemu za wszelkie łaski oraz opiekę w czasie 20 lat małżeństwa. Z prośbą o błogosławieństwo na dalsze wspólne lata oraz o łaski dla rodziców i dzieci. Kasia i Jacek z Wrocławia.
- Pani Jezu Ukrzyżowany i Mateńko Bolesna dziękujemy za łaskę uczestnictwa tutaj na Mszy św. i za wszystkie łaski otrzymane w podroży jadąc tu na uroczystość 40-lecia małżeństwa mojego brata i bratowej, za szczęśliwe podróże naszych dzieci. Jadwiga z Głogowa.
- Dziękujmy za wspaniałe 26 lat naszego małżeństwa. Basia i Rafał z Broniewic.

15.08.2017 – Do Matki Bożej o nawrócenie i powrót do Kościoła dla członków rodziny. Marek.
- Panie Jezu proszę o zdrowie dla mojej rodziny, którą chcę założyć, dla moich bliskich i bliskich narzeczonego. Agnieszka.
- Zbyszek i Ela dziękują za 50-tą rocznicę pożycia małżeńskiego i dane nam od Boga pięcioro dzieci, 12 wnuków i 1 prawnuka. Dziękujemy Panu Bogu i Matce Przenajświętszej za opiekę nad nami.
- Dziękujemy za 44 lata szczęśliwego małżeństwa, za zdrowe dzieci i wnuki, za łaskę bycia z Bogiem. Halina i Kazimierz z Gdyni.

13.08.2017
– Matko Boża Miłosierdzia miej w opiece moją siostrę chorą na raka wątroby. Ulecz ją proszę. Barbara.            
- Dziękuję Matce Bożej za obecność w mym życiu, za otrzymane łaski, za dar, który otrzymałam tu na Wzgórzu Kalwaryjskim, za dar modlitwy w obcych językach. Maria.    


11.08.2017
- Niech Boże Miłosierdzie rozlewa się na przybywających na Wzgórze Kalwaryjskie i Kalwarię Pakoską – o. Robert ofm