Ogłoszenia Parafialne XXII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia Parafialne XXII Niedziela Zwykła

28.08. – 04.09.2016r.

W piątek 26 sierpnia w uroczystość MB Częstochowskiej zaczęła działać strona internetowa naszej Parafii: pakosc-kalwaria.franciszkanie.net Serdecznie zapraszamy do jej odwiedzania.

W poniedziałek (29.08.) – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

W pierwszy czwartek (01.09.) – modlimy się w sposób szczególny o nowe powołania kapłańskie i zakonne. 
W tym dniu Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego w kościele św. Bonawentury o 8.00. Przed Mszą św. okazja do Spowiedzi św.
Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych w naszym kościele w przyszłą niedzielą 4 września o 11.00. Serdecznie dzieci wraz z rodzicami i zapraszamy. Wszystkim nauczycielom, wychowawcom, uczniom oraz rodzicom życzymy światła Ducha Świętego na czas nauki
i pracy.

W  pierwszy piątek (02.09.)o 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do Spowiedzi św. i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
O 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych do Bożego Miłosierdzia. Intencje można składać przed Mszą św. w zakrystii, do skarbonki pod chórem lub przez naszą stronę internetową. Polecajmy Bożemu Miłosierdziu naszych zmarłych oraz nasze rodziny.
Pielęgnujmy w naszych rodzinach pierwsze piątki miesiąca, a więc comiesięczną Spowiedź św. i Komunię św. pierwszopiątkową, wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.                                                                                                                                  
W  pierwszą sobotę (03.09.) pielęgnujmy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, o które prosi Matka Boża, czyli Spowiedź św., Komunia św., jedna część Różańca św. oraz 15-to minutowe rozważanie tajemnic różańcowych.

W  przyszłą niedzielę (04.09.) – z okazji 1050-lecia Chrztu Polski na Mszach św., aspersja, czyli pokropienie wodą świeconą i odnowienie przyrzeczeń Chrztu św.

Pragniemy w naszej Parafii wznowić działalność Żywego Różańca.
Informacje
w gablotce i na stronie internetowej. Kobiety i mężczyzn chętnych do odmawiania codziennie jednej dziesiątki Różańca św. prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.  Odpowiednie deklaracje znajdują się na stoliku pod chórem.

W Markowicach w sobotę 17 września obchody 25-lecia postawienia figury Matki Boskiej jako wotum od pielgrzymów Pakoskich. Wyjazd autokarem z parkingu przy kościele św. Bonawentury o 10.30. Powrót ok. 14.00. Zapisy w biurze parafialnym w parafii św. Bonawentury lub u p. Mariusza Bukowskiego.

Pod chórem do nabycia „Przewodnik Katolicki”, za który ofiary składamy do skarbonki pod chórem.        

Wyrażamy wdzięczność za wspólną modlitwę oraz za złożone ofiary.

Niech Dobry i Miłosierny Bóg Wam i waszym Rodzinom obficie błogosławi.

Za darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Pakości – Kalwarii